Gönderen Konu: Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Projesi (KT-1)  (Okunma sayısı 40797 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Projesi
« Yanıtla #30 : 30 Ekim 2010, 09:27:42 »
hiç şüpesis mutlaka düşünmüş ve birşeyler yapmaya çalışıyorlardır ,ben uydudan gönderilen sinyal ,minyal bilmem bildiğim şey bizim uçaklar onların uçaklarını dost olarak algılandıgıdır,bu kısır tartışmayı uzatmak niyetinde değilim ama bazı şeyler için çok geriden geldiğimizi düşünüyorum ,belki yanılıyorum inşallahta öyledir.
yunan hava kuvvetlerine ve türkhava kuvvetlerine bağlı bütün uçaklar nato altında dost olarak birbirlerini görürler ama havada iki hava kuvvetleride kendi uçaklarını tanır  yani bu eksiklik bir şekilde giderilmiş 
dost uçak dost uçağı vuramaz mantığıda yalnıştır  yakın geçmişimizde egede düşürülen f16 mızı örnek göstere biliriz yada pilotlarımızın eğitim uçuşlarında birbirleri ile yaptıkları it dalaşında birbirlerine kilitlenebilmelerinide gösterebiliriz  veya konyadaki  birçok ülkenin katıldığı tatbikatları örnek gösterebiliriz  sonuç itibariyle bütün nato uçakları birbirini tanıyabiliyor ve bunun böyle olması gerekiyor
barış gücü olarak ortak operasyonlara katılıyoruz yada ileride katılacağız  bu sırbistana düzenlenen operasyonlarda yaşanan bir durum  sonuçta natoya başlı 3 hava kuvvetlerinin uçakları aynı ülkeye saldırdı ve o ülkenin uçaklarıyla kapıştı  ve dost tanımlama sistemi sayesinde birbirlerine saldırmadılar.yani gerekli bir olay  ama tam anlamıyla dost görünümlü uçaklar ingilizlerin bir harp sırasında kaybettikleri uçaklarından sonra kaldırıldı yani bunun önlemi onlarca yıl önce nato tarafından alındı.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #31 : 25 Ocak 2011, 19:32:19 »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #32 : 25 Ocak 2011, 21:05:10 »
hiç şüpesis mutlaka düşünmüş ve birşeyler yapmaya çalışıyorlardır ,ben uydudan gönderilen sinyal ,minyal bilmem bildiğim şey bizim uçaklar onların uçaklarını dost olarak algılandıgıdır,bu kısır tartışmayı uzatmak niyetinde değilim ama bazı şeyler için çok geriden geldiğimizi düşünüyorum ,belki yanılıyorum inşallahta öyledir.
yunan hava kuvvetlerine ve türkhava kuvvetlerine bağlı bütün uçaklar nato altında dost olarak birbirlerini görürler ama havada iki hava kuvvetleride kendi uçaklarını tanır  yani bu eksiklik bir şekilde giderilmiş 
dost uçak dost uçağı vuramaz mantığıda yalnıştır  yakın geçmişimizde egede düşürülen f16 mızı örnek göstere biliriz yada pilotlarımızın eğitim uçuşlarında birbirleri ile yaptıkları it dalaşında birbirlerine kilitlenebilmelerinide gösterebiliriz  veya konyadaki  birçok ülkenin katıldığı tatbikatları örnek gösterebiliriz  sonuç itibariyle bütün nato uçakları birbirini tanıyabiliyor ve bunun böyle olması gerekiyor
barış gücü olarak ortak operasyonlara katılıyoruz yada ileride katılacağız  bu sırbistana düzenlenen operasyonlarda yaşanan bir durum  sonuçta natoya başlı 3 hava kuvvetlerinin uçakları aynı ülkeye saldırdı ve o ülkenin uçaklarıyla kapıştı  ve dost tanımlama sistemi sayesinde birbirlerine saldırmadılar.yani gerekli bir olay  ama tam anlamıyla dost görünümlü uçaklar ingilizlerin bir harp sırasında kaybettikleri uçaklarından sonra kaldırıldı yani bunun önlemi onlarca yıl önce nato tarafından alındı.

Size katılıyorum. Birbirine kilitlenememe, uzaktan kontrol, boru uçuruyoruz lafları palavra. Sen 70 üretimi teknolojiye internet bağlantısını kurup bize vereceksin biz de sana saldıramıyacağız. Hatta bu sistem bir uçağın karşısındakine yapacağı bir iş de değil aralarında herhangi bir bağlantı yok. Ki biz kendi uçaklarımızı defalarca elden geçirdik.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #33 : 25 Ocak 2011, 21:26:13 »

Size katılıyorum. Birbirine kilitlenememe, uzaktan kontrol, boru uçuruyoruz lafları palavra. Sen 70 üretimi teknolojiye internet bağlantısını kurup bize vereceksin biz de sana saldıramıyacağız. Hatta bu sistem bir uçağın karşısındakine yapacağı bir iş de değil aralarında herhangi bir bağlantı yok. Ki biz kendi uçaklarımızı defalarca elden geçirdik.

Zaten o kontrol etme uydudan devre dışı bırakma durumları felan olsaydı şimdilerde onu işlk amerika irandaki f-14 lerine yapardı ama uçaklar vızır vızır uçuyor.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 25 Ocak 2011, 21:27:50 »
belki amerika bu becerisini onsuzda becere bileceyi bir olayda kullanip gun uzune cikarmak istemiyor.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #35 : 26 Ocak 2011, 17:19:58 »
F-16  gibi bir uçakta yapmaları imkansız. Ki parça analizlerini mühendisler yapıyorlar F-16'nın. Ama F-35 için tam olarak bilemiyorum. Çünkü F-16'nın herhangi bir bilgi aktarım ağı yok ama F-35'te ise uçaklar arasında istihbarat paylaşımı yapılıyor. Yani arada mesafe varken bir F-35 in algıladığı tehtit doğrudan diğer F-35'e görüntülü olarak gönderilebiliyor. Teknoloji ilerledikçe yapılabileceklar artıyor.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 26 Ocak 2011, 20:57:51 »
bana kalırsa bu sinyal işi palavra,yani düşünün pakistan bile zamanında kendi f-16 sını vurdu,bu jetlerde birbirini dost olarak görse gerek.d
ben f-35 tede olacağını sanmam.Şimdi düşünelim ; türkiye f-35 leri envanterine dahil etti.Ve tutun ki yunanistanla savaş çıktı,bizim f-35 ler yunanı dost olarak gördü,ya da sinyal gönderildi filan artık herneyse, ve bizim jetler hiç uçak düşüremedi etkisiz kaldı.sizce böyle bir durumda f-35 in yada amerikan jetlerinin diyelim ,sahip olduğu pretije ne olur.bu hadise sonunda el alem amerikan jeti alırmı bir daha???
Yani demek istediğim ben bu mavraya inanmıyorum.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #37 : 26 Ocak 2011, 22:40:26 »
Yunanistanla aramızda bir şey olsa zaten öle bir şey olmaz. Endişe edilen coni ile kapışırsak ne olur f-35 de.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 26 Ocak 2011, 23:07:48 »
farketmez aynı şeye denk gelir

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #39 : 26 Ocak 2011, 23:09:41 »
O değilde yakında yakın hava desteğimiz çok güçlü olacak. Silahlı hürkuşlar, silahlı ankalar, silahlı sivrisinekler,ciritlerle ayrı bir güç kazanmış t-129 lar ve hepside milli. Teröristlere ilk kez acıdım.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)