Gönderen Konu: Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Projesi (KT-1)  (Okunma sayısı 41607 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Projesi
« Yanıtla #20 : 24 Ekim 2010, 06:51:00 »
gene başladı f-16 yazılım kodu mavrası.d sabır dostum sabır hürkuş diye bir proje var bilmem duydun mu

aslında ben de tam onu soracaktım ;)
kusura bakmayın havacılık konularını pek okumuyorum,
okusam da aklımda kalmıyor. bu nedenle beni bağışlayın ama
hürkuş ile kt-1 projelerinin farkları var mı ?
ikisi de temel eğitim uçağı projesi.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #21 : 25 Ekim 2010, 15:28:24 »
Bu uçağın yüzde 50'si bile yerli malı değil. O yüzden 'Benim malım' derim ama 'Yerli malım' demem. Yine de yanlış anlaşılmasın, başlangıç olarak güzel. Umarım yüzde 100'ü Türk malı bir uçağı 2023'ten önce üretiriz.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 25 Ekim 2010, 21:12:49 »
hürkuş ve kt-1 farklı projeler.kt-1 g.Kore malı üretim taı tesislerinde gerçekleşti.hürkuş motoru hariç türk yapımı olcak.yani aviyonikler,gövde parçaları,haberleşme sistemleri ... türk yapımı olacak.motorda yanlış hatırlamıyorsam almanyadan alınacak.

Çevrimdışı timsah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 26 Ekim 2010, 17:37:35 »
bak sayın arkadaşım hür kuş diye birşeyden haberim yok ama bu bahsettiğin bizi dışa bagımlılık tan kurtaracakmı?biliyosan bizim ucaklar amerika ve israil karşısında ucan sobaborusu neyse okadar etkili olur,şimdi aradan çıkar aklı evel yav onlar bizim dostumuz felan fişman,benim kızdıgım böyle kafaların taa en üst mevkilerdede bulunması,herkezle dost ve arkadaş ama bir okadar hür ve bagımsız olmayı bu cennet vatan için diliyorum lakin istemezimiz çok,ona göre.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #24 : 26 Ekim 2010, 18:01:32 »
bak sayın arkadaşım hür kuş diye birşeyden haberim yok ama bu bahsettiğin bizi dışa bagımlılık tan kurtaracakmı?biliyosan bizim ucaklar amerika ve israil karşısında ucan sobaborusu neyse okadar etkili olur,şimdi aradan çıkar aklı evel yav onlar bizim dostumuz felan fişman,benim kızdıgım böyle kafaların taa en üst mevkilerdede bulunması,herkezle dost ve arkadaş ama bir okadar hür ve bagımsız olmayı bu cennet vatan için diliyorum lakin istemezimiz çok,ona göre.
3 Defa okudum  anlamaya çalıştım ama anlayamadım ,  benmi çok anlayışsızım? yoksa sizmi anlatmak istediklerini bize yansıtamıyorsun
lütfen mesajlarınızı biraz daha düzgün bir dille yazarsanız  sizin söylemek istediklerinizi anlarız.

Çevrimdışı timsah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #25 : 26 Ekim 2010, 18:08:47 »
nightshade adındaki arkadaş,benim daha önce yazmış oldugum bir hususta yorum yapmış.bu konu hakkındaki önceki sayfalara bakarsanız ,anlayacagını sanıyorum enes38 arkadaşım.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 26 Ekim 2010, 23:11:17 »
evet bu hürkuş kendi kulvarında, bizi çok büyük oranda dışa bağımlılıktan kurtarır.ayırca amerika israil in jetleri teknolojik anlamda bizimkilerden iyi olabilir.ama bu şu anlama gelmez 'amerika uydudan sinyal gönderecekte bizim jetler patır patır düşecek yada benzer mavralar' .şimdi arkadaşım sen bunu burda akıl ediyorsunda diğer tarafta tüm türk teknisyenler,mûhendisler,genelkurmay bunu akıl edemiyormu.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #27 : 27 Ekim 2010, 10:44:04 »
Belki çok basit düşünüyorumdur ama kendi ürettiğimiz en ufak bir çakıl taşı bile savaş zamanında işimize yarayabilir. Tek sorun atom bombasına karşı yapabileceğimiz hiç bir şeyin olmaması.

Neyse zaten konumuz bu değil.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #28 : 27 Ekim 2010, 11:27:36 »
evet bu hürkuş kendi kulvarında, bizi çok büyük oranda dışa bağımlılıktan kurtarır.ayırca amerika israil in jetleri teknolojik anlamda bizimkilerden iyi olabilir.ama bu şu anlama gelmez 'amerika uydudan sinyal gönderecekte bizim jetler patır patır düşecek yada benzer mavralar' .şimdi arkadaşım sen bunu burda akıl ediyorsunda diğer tarafta tüm türk teknisyenler,mûhendisler,genelkurmay bunu akıl edemiyormu.

Ben de bu düşünceye katılıyorum. Gerçekte uzaktan sinyallerle uçak vs savaş araçlarının etkisiz hale getirilmesi mümkün olsa bile, böyle bir duruma karşı ülke savunmasını üstlenenler tedbirsiz mi kalırlar? Söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruatken  özellikle!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı timsah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #29 : 28 Ekim 2010, 16:59:15 »
hiç şüpesis mutlaka düşünmüş ve birşeyler yapmaya çalışıyorlardır ,ben uydudan gönderilen sinyal ,minyal bilmem bildiğim şey bizim uçaklar onların uçaklarını dost olarak algılandıgıdır,bu kısır tartışmayı uzatmak niyetinde değilim ama bazı şeyler için çok geriden geldiğimizi düşünüyorum ,belki yanılıyorum inşallahta öyledir.