Gönderen Konu: TÜRKİYE ESSI PROJESİNE KATILDI  (Okunma sayısı 939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Ynt: TÜRKİYE ESSI PROJESİNE KATILDI
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2024, 00:02:10 »
Arrow-3 ve pac-3 işimize gelir, bi tersine mühendislik yapılabilir belki, aşırı gerekli sistemler

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2024, 00:03:25 »
Çok iddalı laf etmedim üstüme alınayım mı...

Benim birşey dememe gerek yok ki bir bize bakın birde komşularımıza hepsi sıcak savaş görmüş toprakları parçalanmış yok olma aşamasına gelmiş..

Biz bunları yaşamadıysak bu NATO ve bize verdiği ürünler sayesinde..

sayın denizci eminmsiniz hani suriyede ırakta operasyonlarda leopard tank kullandığımızda almanya kullanamazsın diye ambargo koymuştu unuttuk galiba avrupa ve amerika aynı bahanelerle bazı malzemelere ambargo koyduklarını ne kadar çabuk unuttuk....

Atalarımızın bir sözü vardır. SEN TÜRK OLDUĞUNU UNUTSAN DAHİ DÜŞMANLARIN SENİN TÜRK OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYACAKTIR.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2024, 00:06:29 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2024, 00:16:30 »
Çok iddalı laf etmedim üstüme alınayım mı...

Benim birşey dememe gerek yok ki bir bize bakın birde komşularımıza hepsi sıcak savaş görmüş toprakları parçalanmış yok olma aşamasına gelmiş..

Biz bunları yaşamadıysak bu NATO ve bize verdiği ürünler sayesinde..

sayın denizci eminmsiniz hani suriyede ırakta operasyonlarda leopard tank kullandığımızda almanya kullanamazsın diye ambargo koymuştu unuttuk galiba avrupa ve amerika aynı bahanelerle bazı malzemelere ambargo koyduklarını ne kadar çabuk unuttuk....

Atalarımızın bir sözü vardır. SEN TÜRK OLDUĞUNU UNUTSAN DAHİ DÜŞMANLARIN SENİN TÜRK OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYACAKTIR.

Bazı ambargolar kağıt üstünde

Ambargo o kadar yoğun olsaydı biz bugün hy80 hy100 hy 130 üreten çelik firmasını OYAK aracılığı alıp teknolojisine vakıf olamazdık.

Yada bize ABD tam ambargo uygulasa 3D yazıcılar burdan geliyor .uçak motoru için gerekli bölümleri üretemezdik çünkü o parçalar için özel presler gerekiyor.

Yada Kaan prototipi için  bile gereken f110'u bulamazdık...

Aynı şekil ABD nın F16 ları yine Almanya'nın leopard2 leri ile biz o Suriye operasyonlarını yaptık.

Kısaca verdiğim örneklerden anlatmak istediğim bize full öldürücü bir kısıtlama yada ambargo olmadığı...