Gönderen Konu: Almanya’da hükümet anlaştı: Esrar yasallaşıyor  (Okunma sayısı 530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Almanya’da hükümet anlaştı: Esrar yasallaşıyor
Almanya'da koalisyon hükümeti, esrarın sınırlı yasallaşması konusunda anlaştı. Tasarıya göre uyuşturucu madde listesinden çıkarılacak esrarın 25 grama kadar bulundurulmasına izin verilecek. Yetişkinler kişisel tüketim için 3 bitki yetiştirebilecek.

https://www.sozcu.com.tr/almanya-da-hukumet-anlasti-esrar-yasallasiyor-p19893

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: Almanya’da hükümet anlaştı: Esrar yasallaşıyor
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2024, 01:04:39 »
Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum

Esrar ile kenevir aynı şey mi?

Şundan dolayı soruyorum ABD de kenevir yada ot içmek serbest miş yada bazı eyaletlerde serbest imiş yetiştirmeside keza öyle...

Şimdi ABD de durum bu ise Almanyanın yaptığı ne oluyor?Neye izin vermiş oluyor?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2024, 01:34:45 »

Aynı şey. Esrar kenevirden elde ediliyor. Böyleceeee, radikal solcu Alamanya hükümeti, Neonazilerin iktidar yoluna bir taş daha döşedi!

Yahu, ya "omurgasız Alamanya", ya da "psikopat Nazistan" olmak, bu ülkenin makûs kaderi midir? Ortası yok mudur bunun? Dümdüz Almanya olamıyorlar mı?
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2024, 01:36:40 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2024, 01:37:26 »

Aynı şey. Esrar kenevirden elde ediliyor. Böylece radikal solcu Alamanya hükümeti, neonazilerin değirmenine bir çuval daha un taşıdı.

Yahu, ya "omurgasız Alamanya", ya da "psikopat Nazistan" olmak, bu ülkenin makûs kaderi midir? Ortası yok mudur bunun? Dümdüz Almanya olamıyorlar mı?

Yok şu an psikopat nazistan'a doğru evrildiklerini anladım..

Dediğiniz gibi doğru düz Alamanya olamıyorlar?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2024, 01:42:20 »
Birde birşey sorucam aslı var mı?

Bu keneviri yada ekimini ülkemizde Amerikanın engelledigi yasakladığı söyleniyor Ecevit zamanında.

Bu kenevir ile radrasyon yayan nesnelerin radyasyon yayması engelleniyor deniyor kenevir ile kaplayarak

Yada

Kenevir ile bazı kanser çeşitlerinin tedavi edilebilceği yada ağrılarının acılarının kesilebilceği söyleniyor

Biz niye bu alanlarda kullanmıyoruz

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2024, 01:45:35 »
Ne saçma bir özgürlük. Uygarlığımız bu geri zekalı sigaradan kurtulmaya çalışıyor onu medeniyetimizden silmek için adım adım mücadele ediyor ama tam her yerde sigara yasaklanmışken içenlere tiksinti ile bakılmaya başlanmışken daha beteri esrar serbest bırakılıyor.  Bence medenice bir hareket değil uyuşturucu ile mücadelede asla yılgınlık gösterilmemeli.

Esrar sigara gibi dumanı ciğerlere çekilen şeyler insan fıtratına aykırı komik bir icat sigara ve esrar bununla barışmamalı medeniyetimiz ciğerlere yakılan otun dumanı çekilmemeli bu insanlık dışı bir davranış bozukluğu. Alkolde zararlı sigaradan bile zararlı ama insan fıtratına uygun bir şey alkol sindirim sistem ile alıyorsun çünkü. Zararlı ama insanca bir durum

Taş devrine gitsek mağaradaki adam bizi görse kıyafetimiz, ayakkabımız, gözlüğümüz, saatimiz, kemerimiz  telefonumuz onu şok eder bizi tanrı zanneder sonra bir cigara yakarız tüttürürüz bütün mağara bize kahkahalar atarak güler
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2024, 01:49:19 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2024, 01:51:10 »
Dediğiniz gibi doğru düz Alamanya olamıyorlar?

Alamanya ile Almanya farklı şeylerdir.

Düz Almanya, yani Otto von Bismarck'ın Almanya'sı. Karl F. Gauss'un Almanya'sı, Johann S. Bach'ın Almanya'sı vs vs vs.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Omurgasız Alamanya ise. omurgası ABD tarafından cerrahi işlemle itinayla alınmış bir ülkedir. Hayalperest liboşlarla, esrarkeş ve yobaz yeşillerin yönettiği Omurgasız Alamanya bu oluyor yani hocam!

Amerikalılar bu cerrahi işlemi Psikopat Nazistan tekrar canlanmasın diye yaptılar. :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne saçma bir özgürlük. Uygarlığımız bu geri zekalı sigaradan kurtulmaya çalışıyor onu medeniyetimizden silmek için adım adım mücadele ediyor ama tam her yerde sigara yasaklanmışken içenlere tiksinti ile bakılmaya başlanmışken daha beteri esrar serbest bırakılıyor.  Bence medenice bir hareket değil uyuşturucu ile mücadelede asla yılgınlık gösterilmemeli.

+1. Bravo! Şimdiye kadarki en doğru @putty yorumu bu oldu bence. Can-ı gönülden katılıyorum ve tebrik ediyorum! Hemi de "beğeni" 'ye bastım geçtim.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2024, 05:45:13 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı MeACuLpA

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2024, 03:48:59 »
kenevir, marihuana ve esrar ayni sey. ABD'de yasal. Bagisiklik yapma noktasinda sigaradan daha az bagisiklik yaptigi iddia ediliyor. Turkiye'de esrar ve eroin ayni kefeye konuluyor ama ABD'de esrar baska, eroin, kokain ve fentanil baska.
Bir bilimsel makaleye gore esrar yuzde 9 ihtimalle bagimlilik yaparken, sigara yuzde 30 ihtimal, buyuk ihtimalle alkol, sigaradan da yuksek ihtimalle bagimlilik yapiyor. Sigara ve alkol uyusturucu sinifinda degil denetimli serbestlik ile elde edilebiliyor
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2024, 03:54:31 Gönderen: MeACuLpA »