Gönderen Konu: Kuzey Kore lideri Kim'den kadınlara çağrı: Çocuk yapın  (Okunma sayısı 1755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
Ynt: Kuzey Kore lideri Kim'den kadınlara çağrı: Çocuk yapın
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2023, 23:30:18 »
Sayın SKYWOLF bugün benim düşüncelerime karşı oldukça muhalif.

Yukarıda da dediğim gibi nüfusumuzu arttıramazsak sonra yabancı işçi getirilmesine, milyonlarca mülteciye vatandaşlık verilmesine de itiraz etmeyeceksiniz ama. Ben bunlara bugün itiraz ediyorum lakin eğer nüfusumuz yaşlanırsa olacak olan budur. Tüm Avrupa ülkeleri çözümü bu şekilde buldu.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2023, 23:45:07 »
Hangi çağda yaşıyorsunuz siz. Tek çocuk yeterli. İşsizlik almış başını gitmiş. İnsanlar köle gibi olmuş. Halen nüfus artsın derdinle arkadaşlar. Artık üretim robotlaşıyor. Sizin çocuklar herhalde simit falan satarak geçinecekler. Teknolojiye sahip olan güce sahip oluyor uzun zamandır. Kalabalık nüfusa sahip olanlar değil! Öyle olsa mesela Hindistandakiler baldırı çıplak ve tersine evrim geçirmiş gibi yaşamazlardı!

Az ama tam donamınlı, nitelikli insanlardan oluşan bir toplum lazım. Ortaçağda yaşamıyoruz artık!
Üretim bu kadar robotikleşmişken ben SKYWOLF’a katılıyorum. Bizim yapmamız gereken nüfusumuzu daha etkin ve daha faydalı kullanmak. Mültecilerin hepsinin gitttiği bir senaryoda( bu güzel günleri görür müyüz.  :-[ :-[ Bir umuttur yaşamak.) 85 milyon nüfusumuz var. Ve doğurganlığımız giderek azalmasına rağmen hala iyi seviyede. Evet giderek doğurganlık düşecek ve nüfusumuz yaşlanacak. Burda yapılacak olan erken emeklilik saçmalığına bir son vermek (Forumda 40’lı yaşlarında kişiler belki kızacak ama 40 yaşında bir insan emekli olmaz. Olamaz. Bunu hiçbir devlet kaldıramaz. Türkiye asla kaldıramaz.) ve nüfusumuzu etkin kullanmak. 2050’de 100 milyon olacağımız söyleniyor. Neyimize yetmiyor bu sayı. 83 milyonluk Almanya 1.4 trilyon dolarlık ihracat yapıyor. 17 milyonluk Hollanda 500+ milyar dolar ihracatı var. Aynı Hollanda Konya kadar ülke iken bu sanayi ve nüfusun üstüne birde dünya tarımında zirvede. Nüfusun kalitesi önemli. İsviçre gibi bir nüfusu 100 kere değişirim Hindistana. Ya da  10 milyonluk Yahudi nüfusunu 500 milyonluk Arap alemine değişirim. Kaldı ki 90 milyona yaklaşan nüfus hiç de az değil. Avrupa’nın en büyük nüfusuna sahibiz.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 04 Aralık 2023, 23:51:55 »
Sorun sadece Türkiye'nin nüfusunun yeterli olup olmaması değil. Bu nüfus içerisindeki etnik dengeler. Bilenler bilir, 1990'larda birilerinin talebiyle bir üniversitemize bu yönde bir çalışma yaptırıldı. Çalışma yarım kaldı yanlış hatırlamıyorsam. Ama sonuçları daha o zaman alarm zillerinin çalmasına sebep olmuştu belli kademelerde.
Benim de geçmişte benzeri endişelerim vardı. Bir kaç gelişme ve bazı saiklerle artık yok.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2023, 23:52:36 Gönderen: sahin1 »

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2023, 00:14:33 »

Yukarıda da dediğim gibi nüfusumuzu arttıramazsak sonra yabancı işçi getirilmesine, milyonlarca mülteciye vatandaşlık verilmesine de itiraz etmeyeceksiniz ama. Ben bunlara bugün itiraz ediyorum lakin eğer nüfusumuz yaşlanırsa olacak olan budur. Tüm Avrupa ülkeleri çözümü bu şekilde buldu.
Mülteci var, mülteci var...Öncelikle eğitimli mülteci.

Ayrıca, eğitimli harici diğer öncelik Türki Cumhuriyetlerden olmalı. Sonrasında İran, Afganistan, Pakistan, Hindistan Türkleri diye gider sıralama.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 05 Aralık 2023, 00:17:52 »
Bizim hükümette 3 çocuk istiyordu. Rahat geçimim maaşım, evim olsun ben de isterim 3 çocuk ama bu enflasyon, geçim şartları, kıreş, anaokulları, bakıcı paraları ile geçmiş olsun.

Önce bunların düzeltilmesi, teşvik ve destek lazım.

Bir çocuğum var. İkinciye tövbeliyiz, hayatta düşünmüyoruz. Onu bile zor zahmet büyüttük, Anna ve baba çalışan olunca. Anneanne ve babaanneler ile yürümez bu iş.

3 Çocuk aslında gerekli, hükumet haklıdır. Bir defa, nüfusun sabit kalması için kadın başına 2.1 çocuk gerekiyor. Göçmensiz ve sağlıklı bir ekonomi isteniyorsa, kadın başına ortalamada 3 çocuk lazım. Yaşlı nüfus, ekonomik felakettir; bunu asla unutmayınız. Üstelik ipin ucu kaçarsa, durumun düzeltilmesi en az 2 nesil sürer.

Ama evet, bu konuya el atmak gerekiyor. Bu kadar ağır şartlarda 3 çocuk yetiştirilemez.
Biliyorum. Benim de canıkı sıkan bir durum ama ülkenin şartları belli. Ayrıca eğitim seviyesi yükseldikçe ve konfor arttıkça artık insanlar çocukla uğraşmak istemiyor.

Ama bana devlet o rahatlığı ve imkanı verse ben de isterim 5-6 çocuğum olsun. Öyle bir şey de olmadığına göre, böyle gider.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #15 : 05 Aralık 2023, 00:18:52 »

Net olarak belirttiğim gibi az ama tam donanımlı, nitelikli nüfus. Elimizdeki nitelikli insanlara gereken değeri vermeyip yurtdışına çıkmalarına neden olup, yerini Suriyeli vs ile doldurmaya çalışmak bu ülkeye büyük zarar verir. Suriyelilere ülkelerindeki savaş ortamından kaçtıp sığındırkları güvenli bir liman olduğumuz için kucak açtık. Ben ırkçı değilim. O dönem çok eleştirilse de  bu şekilde onları misafir etmemiz gerektiğini savundum. Ancak artık savaş yok. Bize sığınmalarını gerektiren koşullar artık yok. Geldikleri gibi ülkelerine dönebilirler artık.

Ayrıca bakınız...

https://twitter.com/Belgin680894211/status/1730913146477383849

Benim ülkemde benim vatandaşın benim için daha önceliklidir. Bunun aksi şekilde davrananlarda art niyet ararım.

Yabancılara vatandaşlık vermenin esas nedeni işgücü sağlama, nüfus artırma falan değil. Sadece gelir sağlama yollarından biri. Bunu artık herkes biliyor.

Az nüfus, Çok iyi eğitim. Çok iyi sosyal şartlar. Çok iyi gelişim.
Dünyanın geri kalmış ülkelerinden gelen ne oldukları belirsiz insanları ülkeye doldurmak fayda değil zarardır!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2023, 03:06:32 »
Dün yolda düşüp eklemini inciten yakınımı devlet hastanesine götürdüm poliklinikte biraz sıra bekledik kapının üstündeki ekranda isimler yazıyordu yeminle on kişiden anca ikisi filan Türk'tü. Birde canları kıymetli her şeye hastaneye gelmişler şehirde onda bire düşmemişizdir her halde belli ki ilgi alaka iyi beleş filan.

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2023, 04:47:25 »

Sayın SKYWOLF

Üstad Stalin'in de dediği gibi; "Nicelik de bir niteliktir"

Etrafında Yüzer milyon nüfuslu devletler bulunan Kore için, nüfus konusu beka sorunudur, Kim reis çok doğru söylemiş.

Maalesef kabul etmek istemesek de Türk tarihindeki tek Ulus devlet projesi vatandaşı olduğumuz Cumhuriyetimizdir. Bu saatte uzun uzun yazmak istemeyeceğim bazı nedenler sonucunda bu proje akamete uğramıştır.

Türkler imparatorluk genlerine sahip bir Irktır, tarih boyunca 72 millet ile "Maalesef" kaynaştık, bugün de olan budur, Suriler iki nesil sonra asimile olacaktır.

Halihazırda ülkemiz sınırları içerisinde milyonlarca Arap asıllı unsurlarla 100 yıldır birlikte yaşıyoruz, hatta üzülerek belirteyim ki, ülkemiz vatandaşlarının yarısından fazlası "Maalesef " gayri Türk unsurlardır.

Bu bilgiler ışığında günümüz mülteci sorunu ülke potasında eritilerek çözülecektir  ve  bu durum ilk kez başımıza gelmiyor.

Benim gördüğüm kadarıyla nerdeyse refah toplumu olduk, parasını verdiğimiz halde bazı işleri gençlerimize yaptıramıyoruz yani sorunun asıl kaynağı bu durum. Bu olguya çözüm bulamazsak bize 3 milyon Suri bile yetmeyecektir.

Kahvehane edebiyatını bir kenara bırakalım, Suriler burada bedava yaşamıyor veya onlar için her yıl 10 milyar dolar harcamıyoruz, bu tür söylemler kolaya kaçmak oluyor.

Özet; Mülteci istemiyorsak Türk ailesi doğurganlık oranını arttırmalıdır.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 05 Aralık 2023, 09:38:44 »
Robotlaşma iş gücü açığını düşürmez Sayın SKYWOLF. İlk başlarda ben de sizin gibi düşünüyordum. Az ama eğitimli nüfus diye. Ancak durumu detaylı araştırınca, robotlaşmanın ortadan kaldırdığı kadar, hatta daha bile fazla iş pozisyonu oluşturduğunu farkettim.

Tek farkı şu: Yeni iş pozisyonları çok çok daha nitelikli personel istiyor. Neden böyle oluyor? Çünkü robotlar devasa bir endüstriyel ekosistemden besleniyor. Bu nedenle ve dışarıdan vasıfsız göçmen de istenmiyorsa, kadın başına ortalamada 3 çocuk gereklidir. Daha fazlası veya daha azı tehlikeli sonuçlar doğuracaktır.

Ve son olarak, dış dünya nitelikli personeli deli gibi istediğinden, binbir zahmetle yetiştirilmiş nitelikli işgücünü yurt içinde tutmak adına, özgürlükçü liberal demokratik rejim tavizsiz şekilde işletilecek. Başka yolu yok. Rusya örneğin, yüzyıllardır bunu bir türlü idrak edemedi. Akıllanmadıkları gibi sorunu başka yerlerde arıyorlar ve "7-8 çocuk yapın" diye saçmalıyorlar.

Diktatörlük, medeniyetin ölümüdür. Stalin ile Rusya ölmüştü zaten, şimdilerde uzatmaları oynuyorlar...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2023, 14:32:29 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #19 : 05 Aralık 2023, 10:02:25 »
Ancak artık yapay zeka da devreye giriyor Merzifonlu. Bu işleri daha da kolaylaştıracak.

Nüfusumuz zaten fazla. Artık şehirlere sığmıyoruz. Bazı şehirlerin genişleme alanı da kalmadı. Yollara araç dolu. İki adım yere gitmek artık zor vs.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com