Gönderen Konu: TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı  (Okunma sayısı 8974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Ynt: TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı
« Yanıtla #50 : 10 Şubat 2024, 17:35:36 »
TB-3 sihaya 2 adet turbofan motor takılmalı kale 3700 gibi...

Kalenin motorları uzun süre çalışmaya uygun değil diye biliyorum, ayrıca turbofan koyarsak her şeyi değiişir farklı drone olur

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 10 Şubat 2024, 17:43:12 »
TB-3 sihaya 2 adet turbofan motor takılmalı kale 3700 gibi...

Kalenin motorları uzun süre çalışmaya uygun değil diye biliyorum, ayrıca turbofan koyarsak her şeyi değiişir farklı drone olur

gibi diyorum takılmadığı durumda tcg anadoluya inmesi pek rantabıl olmayacak ya sürekli pervane değişecek yada sürekli ön tarafta kaporta düzeltme veya değişt,rme meselesi olacak.
Turbofan motorun ömrünü 10 15 bin saate çıkarırsak hemen hemen bütün sorunlar kalkar.
TB-3 ün bunca zamandır inmemesinin sebebi hala sıkıntı olacağından sulandırıp mümkün olduğunca uzatmaya çalışıyorlar bence...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 22 Şubat 2024, 23:27:03 »
Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 'Bayraktar TB3'ün Yüksek İrtifa Sistem Performans Testini başarıyla tamamladığını açıkladı.

<a href="http://youtu.be/u-cnnqrCWqc?si=iMimcbKh_2URiabu" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/u-cnnqrCWqc?si=iMimcbKh_2URiabu</a>

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #53 : 22 Şubat 2024, 23:36:55 »
Gözümüz  bugünlerde Kaandan başka bir şey görmez oldu

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 23 Şubat 2024, 01:32:02 »
Selçuk bayraktar ve Haluk bayraktar kızmasın şu anda Kaan uçtuğu için zafer sarhoşuyuz...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #55 : 20 Mart 2024, 04:08:14 »
TB3 ün yeni bir testi olmuş

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=gXSVqRpK5n0

Yanlış anlamasınlar ama 6 ay geçti uçalı Anadolu'yu simüle eden özel bir ski jump pistten havalanma inme testi yapılmayacak mı.   Bu tesis inşa ediliyormu Anadolu da ilk deneme yapılmayacaktır heralde. Hem iniş hem kalkış için Anadoluya benzetilmiş bir test tesisi lazım bunun haberi neden hiç yok tesisi göstersinler artık

Yani şöyle bir şey düşünmüyorlar mı

« Son Düzenleme: 20 Mart 2024, 04:14:59 Gönderen: putty »

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #56 : 22 Mart 2024, 00:14:28 »
Cats kamerasının,kalkis aninda gövde içinde olması ve kalkistan sonra dışarı çıkması çok mantikli olmus.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 22 Mart 2024, 06:15:13 »
24 saat havada durabilen tb2 neden Anadolu'ya konuşlansın düşünüyorum bulamıyorum. Bu konuda bütün konsantrasyon ve öncelik kızılelmada olmalı.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 22 Mart 2024, 09:49:53 »
Basit neden geliştireyim,

Çekersin Anadoluyu Libya iç savaşı gibi bir savaş bölgesinin sahihilinin kıyı savunma füzeleri menzili dışına, Hemen oracıkta sürekli baskılama operasyonları yürütürsün, hele rakibin hava üstünlüğü de yoksa tam kıvamında olur...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #59 : 22 Mart 2024, 12:40:04 »
TB 3 bence Anadolu gemisi ile alakası olmayacak. TB2 nin eksikleri giderildi yeni uçak bu olacak. Tekerler kapanıyor, kanat katlanıyor, motor daha güçlü, sat com var ve tüm bunlara rağmen hala daha bir male ihadan biraz daha küçük bu çok önemli. On numara taktik iha oldu bu hali ile. Taktik iha boyutlarında stratejik male iha oldu tam olarak şimdi. Bir dileğim var bu uçak için bir alt model olarak hızı 500 km/h gibi turboprop pervaneli bir motor ile 2 saat havada kalan muharip öncelikli model yapılmalı. TB2 yi artık üretmenin lüzumu yok bence. Kanatları düşünün 12 metreydi F16 nın 3 metre daha fazlasıydı bir taktik iha için fazla yer kaplıyordu.

Bu taktik iha larda zaten var olan röle uçak üzerinden karasal haberleşme menzilini arttırma kabiliyetini daha iyileştirmek lazım. 500 km uzaklığa Sat Com kullanmadan aradaki aktarıcı röle uçaklar ile haberleşmek ama bunu birden çok uçak ile yapmayı iyileştirmek lazım. En az 20 tane TB3 ün 500 km uzakta ağ merkezli olarak karasal haberleşme ile idaresi sağlanmalı. Bence vardır bu özellik ama IP tabanlı DNS düğümleri kurgulu haberleşme protokolü olduğunu sanmıyorum ona çalışılması iyi olur. Bu çalışma uçağı on kere daha değerli bir ürüne dönüştürür pazarda. Baykar bunun için 100 tane mühendis çalıştırsın o katmanlı TCPIP haberleşme örgüsünü çalışsın yerleştirsin sisteme. 
« Son Düzenleme: 22 Mart 2024, 12:42:46 Gönderen: putty »