Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi  (Okunma sayısı 142052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi
« Yanıtla #80 : 03 Nisan 2016, 23:25:53 »
Avrupa'dan Ermenistan'a 'geri çekilin' çağrısı
AA
03 Nisan 2016 - 20:06:00
Avrupa'dan Ermenistan'a 'geri çekilin' çağrısı

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt, Ermeni birliklerinin işgal altındaki Azeri topraklarından BM Güvenlik Konseyi kararlarına uygun olarak geri çekilmesi çağrısında bulundu.

Agramunt, yaptığı yazılı açıklamada, Yukarı Karabağ'daki şiddet olaylarından ve insanların yaşamlarını kaybetmesinden derin endişe ve büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Taraflara derhal ateşkese saygı göstermeleri ve barışçıl çözüm için müzakerelere başlamaları çağrısı yapıyorum.” ifadesini kullandı.

Azerbaycan ve Ermenistan'ın 2001 yılında Avrupa Konseyine üye olurken Yukarı Karabağ sorunun barışçıl bir şekilde çözümü için çaba göstereceklerini yolunda taahhütte bulunduğunu kaydeden Agramunt, iki hükümete de şiddetten uzak durmaları çağrısı yaparken, Azerbaycan'ın tek taraflı ilan ettiği duyurulan ateşkes haberini memnunlukla karşıladığı bildirdi.

Agramunt, açıklamasında, “BM Güvenlik Konseyi kararına uygun olarak Ermeni birliklerinin işgal altındaki Azeri topraklarından geri çekilmeleri çağrısını yapıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Azerbaycan'a bağlı Dağlık Karabağ, 1991'de Ermenistan tarafından işgal edilmiş ve 1994'te yapılan ateşkes anlaşması çıkan gerginlikler sonucu bozulmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/avrupadan-ermenistana-geri-cekilin-cagrisi-40080383
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #81 : 03 Nisan 2016, 23:27:29 »
Ermenistan'a bir şok daha
AA
03 Nisan 2016 - 22:14:00
Ermenistan'a bir şok daha

Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğü bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından APA haber ajansına yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusunun cephe hattında Ermeni güçlerinin provokasyonlarını önlemeyi sürdüğü vurgulanarak, Ermenistan'a ait bir insansız hava aracının imha edildiği belirtildi.           

İnsansız hava aracının, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattının Füzuli bölgesinde uçuş yaparken tespit edilerek vurulduğu kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/ermenistana-bir-sok-daha-40080444
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 04 Nisan 2016, 08:27:34 »
Fanatizm evet Turan için fanatik olunur.Varmıdır sitede bilinmez üstüne alınanlar düşünsün adres vermedim site kamuya açık üye olmayıp okuyan kimbilir belkide onbinler var.Ama farklı yaklaşımlardan bu kadar rahatsız olmayalım en azından milletim aleyhine bişey yazmadım enerjini hainlere sakla.Yiyene de içene de afiyet olsun.

Türk siyasetinin veya siyasetçilerinin yanlış yapması ki bu durum kişilere göre değişebilir,Putin sponsorluğunda sputnik yaklaşımlarını haklı göstermez.Sputnik tarzı medya unsurları ve yerleşik satılık medya ve ajanları ülkemizin ve doğal olarak Azerbaycan ın muzaffer olmalarını hiçbir zaman istemeyecektir.Sputnik attığı son resmi tweetinden anlayabiliriz.Ayrıca sokaklarda hepimiz ermeniyiz diye bağıranlara ve mihraç ural öldürüldüğünde ağıt yakan sözde akademisyenlere ithaf olsun.

:)

Efendiler, kamu hizmetine devam etmenin ne kadar da mühim olduğu anlaşılmaktadır. Kamuya himet Vatana- millete hizmettir; vatana, millete hizmet ise halka hizmettir. Milet ise Türk Milleti; Halk ise Türk halkıdır. Halka hizmet ise Hakka hizmettir. Bu anlamda Vatandaşlarımızı naçizane küçücük, minicik bilgi dağarcığımızla da olsa; hasbelkader bilgilendirmek boynumuzun borcu. Kulan veren olur olmaz! Ben üstünde ki görevimi yerine getireyim de; gereği size kalmıştır- siz daha iyi bilirsiniz der gerçer gideriz yani!

Beyefendi; evvela şu MESHEP KÖRDÜĞÜMÜNDEN KURTULUNUZ! MESHEP NEDİR YAHU!  AYIPTIR.
TEK DİN VARDIR VE ASLINDA ÜÇ MESHEP VARDIR. Nedir Biliyormusunuz- Aşağıdakileri okuyunca şaşıracaksınız:)

1- Tevrat
2- İncil
3- Kur'an

Not: Zebur ise bazıları tarafından kabul edilmiyor. Kitap olarak yahudilik de bile kabul görmüyor- şiir olarak ifade ediliyor. Falan falan. Burasını geçiyorum, konu dışı bilgidir.

gelelim sizin yaklaşımınıza; Daha dün yeni şeyler öğrendik ki; eski Ekonomi Bakanlarımızdan, Aynı zaman da DSP Genel Balkanlığı beli bir dönem yapmış sayın Mahsum TÜRKER, Aynı zaman Yeminli Mali Müşavirdir. Bak Yeminli diyoruz HA:) Kendisini de iyi tanırız. Derin adamdır. Nasıl oluyorsa olyur; bir şekilde kendisine bilgi akar uyani. TV de açıkladı üstelik. Ne diyor biliyor musunuz?

Türk RF-4 Uçağını Akdeniz' de Ruslar düşürdü, Erdoğan ise intikam yemini etti; etti de Sahngai Beşlisine bizi de alın diye de PUTİN' in yanına  da gitti- dedi... Yanlış anlamadıysak! Rus SU24 uçağı ise nasıl olduysa oldu artık- onu da Amerikanın gazı ile düşürdüğümüz artık anlaşılmıştır. bazı gazeteciler ise  çıkıp sonradan dediler ki; TSK' nın içrisinde ki FETÖ mensubu pilotlar var onlar düşürdü dediler. TSK' yı zam altında bırakan bu tür yaklaşımları hassasiyetle takip etmekte olan Genel Kurmay Başkanlığı ise; derhal ilgili kişiler hakkında yasal işlem başlattı ve kamu oyunu bilgilendirme anlamında bir açıklama notu yayınladı. Başbakan Davutoğlu ise; ''açıklamalar bilgim dahilindedir'' dedi mi! üstüne Rus Pilotu öldüren kişiyi dün itibariyle; RUS PİLOTU ÖLDÜRMEKTEN İZMİRDE TUTUKLAYARAK, YASAL İŞLEME GÖNDERDİLER Mİ!.. haaaaa- demek ki, eğri oturup doğru konuşacağız. Öyle sallamasyon iş yapmak yok- kabul edilemez.

Aslına bakılırsa; Amerikan- müttefik kazığından sonra kendileri de anladılarda- niye inadına devam ediyorlar anlamış değilim. Aslında anlıyorun anlamasına da DİN sosyolojisi ve Meshep Tarihi konusuna girer ki- Ve benim de en sevdiğim konulardan biridir. Şimdi yazmaya kalksam; iş uzar gider- meselenin özünden sapmayalım derim. Ama yazacağım sözüm olsun- Sayın Adminimiz müsade ederlerse ilgili konu başlığını bulur yazarım- Müsaade buyururlarsa elbette...

Suriye Politikası yanlıştır diyoruz- Görmüyorlar mı- ne yapmak lazımdır göstermek için. Kur' an dan ayet mi yazalım illa ki inandırmak için- Aklı başında adamın görmesi gerekmez mi! AYIPTIR YA! 2011 yılında başlayan mevzu; 2016 ya kadar berbat olmuş! halen aynı terane... Türkiye' nin yediği kazıkları görmüyor musunuz? Suriye' de ki yanlış siyaset yüzünden Türkiye' nin Demografik yapısı bozuldu. Daha dün, bilmem kaç yüz kişi AB ülkeleri ile yapılan 3 Milyar Dolarlık anlaşma gereği; İİZMİR/DİDİM' e geri dönüş yaptırılmak suretiye ile bir kampa yerleştirildi. Türkiye MÜLTÜCİ KAMPIMIDIR, GULAK KAMPIMIDIR, AUSSCHWİTTS TOPLAMA KAMPI MIDIR midir, nadir ya! Bunun hesabı sorulur. Dingonun ahırı mıdır, Türkiye Cumhuriyeti! Tövbe Estafurullah yahu!

Kediye, kedi- Horoza, horoz- Doruya, doğru- Eğriye, eğri demeyi ne zaman becereceğiz!

İşin altında yatan asıl sıkıntı nedir biliyormusunuz;
LİYAKAT YERİNE, HAMAKAT MAKBUL OLMUŞTUR. Hamakat ise Ahmaklık Demektir.
makam mevki sahiplerinin Liyakat Sahibi değilde İtaatkar olmaları daha evla görüldüğü için; bilen adamı değil de; itaatkar olan adamlar makam-mevki sahibi yapıldığı için böyle oluyor. Bütün mesele budur. Osmanlı' nın en büyük çöküş nedenlerinden birisi de budur.
Bilelim!... Hiç mi ibret almazlar! Yoksa bilerek ibret almak isten miyor mu?!

Diğer Konu Mihraç Ural Ölmemiş- Dün açıklandı- anti parantez.

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2016, 08:58:57 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 04 Nisan 2016, 09:00:12 »
Sayın Skymoonhunter, bir yerde haklıdır aslında. Hakkının telim etmek lazım-
Diyor ki, Enerjini Hainlere Sakla- diyor, eyvallah diyorum.
Benim dedim ise meseleyi,tartışarak genişletmek ve tartışmaya diğer forumdaşları dahil etmektir.
Bilinsin isterim:)
Artık şu forumu layık olduğu makama getirelim yani.
Derdim bu. Sayın Hocam bunun için yorum yazıyorum- SKYWOLF hocam- bilginize...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #84 : 04 Nisan 2016, 12:10:19 »
Ermenistan-Azerbaycan Çatışması: 3 Asker Şehit
Ermenistan-Azerbaycan arasında ilan edilen ateşkese karşın çatışmalar yeniden alevlendi. Ermeni güçlerinin açtığı ateş sonucu 3 Azerbaycan askeri şehit düştü.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında devam eden çatışmalarda  Azerbaycan ordusundan üç asker hayatını kaybetti.

"ERMENİSTAN TANSİYONU ARTIRIYOR"

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada,  Azerbaycan'ın dün karşı atakları durdurma kararını açıklamasına rağmen  Ermenistan'ın tansiyonu artırmaya devam ettiği belirtildi.

SİVİL YERLEŞİM BİRİMLERİNE ATEŞ AÇTI

Ermeni güçlerinin, kaybettikleri bölgeleri geri almak için cephe hattının  Ağdere, Terter, Hocavend ve  Fuzuli bölgelerinde  Azerbaycan mevzilerine saldırdığı, sivil yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirildi.

3 AZERBAYCAN ASKERİ ŞEHİT DÜŞTÜ

Açıklamada, dün gün boyu ve gece çıkan çatışmalarda Ermeni güçlerinin çok sayıda kayıp verdiği,  Ermenistan askeri araçlarının imha edildiği vurgulandı. Çatışmalarda  Azerbaycan ordusundan 3 askerin şehit düştüğü ifade edildi.

100'DEN FAZLA ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Azerbaycan ordusu, sivillerin can güvenliğinin temin edilmesi için 1 Nisan'da operasyonlara başlamış, bazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini geri almıştı. Çatışmalarda 12  Azerbaycan askeri şehit olmuş, 100'den fazla  Ermenistan askeri öldürülmüştü.

http://www.sondakika.com/haber/haber-ermenistan-azerbaycan-cephe-hattindaki-catisma-8322315/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #85 : 04 Nisan 2016, 12:14:58 »

Ermeni güçlerinin topçu ateşi böyle görüntülendi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #86 : 04 Nisan 2016, 14:35:40 »
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: 30 Ermenistan askeri öldürüldü
AA04 Nisan 2016 - 10:23:00
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: 30 Ermenistan askeri öldürüldü

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında devam eden çatışmalarda, Ermeni silahlı güçlerine bağlı 30 asker öldürüldü, üç tank imha edildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermeni güçlerinin Hocavend-Fuzuli yönünde Azerbaycan mevzilerine saldırı girişiminde bulunduğu, Azerbaycan askerlerinin de yanıt verdiği bildirildi.

Çatışmada Ermeni silahlı güçlerinden yaklaşık 30 askerin öldürüldüğü belirtilen açıklamada, Ermeni güçlerine ait üç tankın ve bir bataryanın imha edildiği kaydedildi.

Cephe hattındaki durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu ifade edildi.

Ermenistan'ın başkenti Erivan'daki gönüllü askerler, Dağlık Karabağ gitmek için otobüslerin kalkmasını bekliyor.

ÜÇ AZERİ ASKERİ ŞEHİT OLMUŞTU

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan daha önce yapılan açıklamada, Azerbaycan'ın dün karşı saldırıları durdurma kararını açıklamasına rağmen Ermenistan'ın tansiyonu artırmaya devam ettiği belirtilmişti.

Karabağ'a giden gönüllüler arasında, 50-60 yaşındaki Ermenilerin de olduğu görüldü.

Ermeni güçlerinin, kaybettikleri bölgeleri geri almak için cephe hattının Ağdere, Terter, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde Azerbaycan mevzilerine saldırdığı, sivil yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirilmişti.

Açıklamada, dün gün boyu ve gece çıkan çatışmalarda Ermeni güçlerinin çok sayıda kayıp verdiği, Ermenistan askeri araçlarının imha edildiği vurgulanmıştı. Çatışmalarda Azerbaycan ordusundan üç askerin şehit düştüğü ifade edilmişti.

ERMENİ GÜÇLERİNİN KARARGAHI VURULDU

Öte yandan, Azerbaycan ordusu, Ermeni güçlerin komuta karargahını imha etti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İşgal altındaki bölgelerde bulunan Ermeni komuta karargah merkezi, ordumuzun açtığı ateşle darmadağın edildi. Düşmanın çok sayıda albay ve generali yok edildi" ifadelerine yer verildi. Operasyonun video görüntüsünün, kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

Ermeni güçlerinin topçu ateşi böyle görüntülendi.

Azerbaycan ordusu, sivillerin can güvenliğinin temin edilmesi için 1 Nisan'da operasyonlara başlamış, bazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini geri almıştı. Çatışmalarda 12 Azerbaycan askeri şehit olmuş, 100'den fazla da Ermenistan askeri ölmüştü.

“SORUMLUSU ERMENİSTAN OLUR”

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Ermeni güçlerin sivilleri hedef almaya devam etmesi halinde, Azerbaycan'ın atacağı adımların sorumlusunun, Ermenistan olacağını bildirdi.

Cephe hattında yaşanan çatışmalara ilişkin yazılı açıklama yapan Hacıyev, Azerbaycan ordusunun dün barışçıl adım atarak karşı saldırıları durdurma kararını açıklamasına rağmen Ermenistan silahlı güçlerinin yerleşim birimlerini ve sivilleri hedef aldığını, cephe hattındaki Azerbaycan mevzilerini yoğun ateş altında tuttuğunu belirtti.

Hacıyev açıklamasında, "Ermeni güçlerin yerleşim birimleri ve sivilleri hedef almaya devam etmesi halinde, sivillerin güvenliğini temin etmek için Azerbaycan ordusunun atacağı adımların sorumlusu Ermenistan olacaktır" ifadelerini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/azerbaycan-savunma-bakanligi-30-ermenistan-askeri-olduruldu-40080623

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #88 : 04 Nisan 2016, 16:19:25 »
Görüntüyü helikopterle mi çektiler acaba?

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 04 Nisan 2016, 16:28:20 »
Bana ihadan cekilmis gibi geldi. Kordinatlari alip bolgeden ayrilirken sanki.

youtu.be/rw9_laRoBBE

Ayrica bu sistemi Azerbaycan helilerine uygulasak reklami olmazmi. Hatta akkor unda. Rusya suriyede denedigi silahlarin siparisini aldi...
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2016, 17:45:59 Gönderen: мคяครℓเ »