Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi  (Okunma sayısı 143646 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi
« Yanıtla #480 : 16 Ekim 2020, 16:51:56 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #481 : 17 Ekim 2020, 02:02:09 »
Ermenistan'dan füze saldırısı! Yine sivilleri hedef aldılar

Gelen son dakika haberine göre; Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence kentine füze saldırısı düzenledi. Ermenistan'ın füzelerle saldırdığı Gence'de çok sayıda sivil enkaz altında kaldı. Öte yandan Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Mingeçevir kentine de füzelerle hedef aldı. Ermenistan'ın saldırısı sonucu ilk bilgilere göre 2 ölü 28 yaralı var. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haciyev, "Ermenistan yeni füze sistemleri getirdi ve Azerbaycan şehirlerine saldırdı. Saldırıda can kayıpları var" dedi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, " Ermenistan’ın katilce saldırılarını lanetliyoruz. Ermenistan bir haydut devlet olarak sivilleri öldürüyor" ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ermenistan ordusunun Gence ve Mingeçevir'e füzelerle saldırdığını duyurdu. Olay yerinden edinilen bilgiye göre, Gence'de füzelerin isabet ettiği bölgede çok sayıda sivil enkaz altında kaldı. Enkaz alanında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Azerbaycan'da olan CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk saldırının yaşandığı sıcak bölgeden son durumu aktardı. Yaşanan saldırısı sonrası enkaz çalışmaları sırasında açıklama yapan bir vatandaş "Okulun arkasında yer alan bu bölgede çok fazla ev vardı. En az 30 yaralı vardır" dedi.

Olay yerinden bilgi veren Fulya Öztürk, "İnsanlar uykusundaydı biz de uykudaydık. Geçen hafta olduğu gibi Balistik füze atıldı. Söylenen göre enkaz altında 60 70 kişi olduğu tahmin ediliyor. Size çok acı bir haber vereyim. Az önce enkazdan bir bebeğin cansız bedeni çıkarıldı. Kanlar içindeydi. O bebeğin eli benim elime değdi." ifadelerini kullandı.

"HAİN VE ACIMASIZCA"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev yaptığı açıklamada "Hain ve acımasızca sivillere saldırmaya başladılar. Ermenistan'ın saldırısı sonucu ilk bilgilere göre 20'den fazla ev yıkıldı." ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN MİNGEÇEVİR'E ATILAN FÜZELERİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Ermenistan ordusunun Mingeçevir kentine attığı füzelerin Azerbaycan hava savunma güçlerince imha edildiği bildirildi.

Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada, 01.00 civarında Mingeçevir'deki hidroelektrik santralinin Ermenistan ordusunca hedef alındığı belirtildi.

Açıklamada, füzelerin Azerbaycan hava savunma güçleri tarafından etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN AZERBAYCAN'A DESTEK MESAJI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Can Azerbaycan’ın yanındayız! Ermenistan’ın katilce saldırılarını lanetliyoruz. Ermenistan bir haydut devlet olarak sivilleri öldürüyor. Acımasız katliamlar gerçekleştiriyor. Katiller ve destekçileri hukuku çiğniyor. Gence’ye yapılan saldırılar insanlık suçudur. Ermenistan ve destekçileri savaşın bile hukukunda olmayan katliam şebekesi gibi davranıyor. Bu saldırılar ve katliamlar cezasız kalmayacak. Ermenistan insanlığa karşı suç işlemekten suçludur. İnsanlık ve hukuk adına Ermenistan mahkum edilmelidir. ifadelerini kullandı.

BAKAN GÜL: AZERBAYCAN ASLA YALNIZ KALMAYACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Twitter'dan açıklama yaptı. Bakan Gül yaptığı açıklamada, "Ermenistan, terör devleti olduğunu bir kez daha göstermiş, sivillere saldırarak yine insanlık suçu işlemiştir. Bu alçaklığı lanetliyorum. Daima Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikteyiz. Can Azerbaycan asla yalnız kalmayacak." ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk yaptığı açıklamada, "Küçücük bebeğin cansız bedenini çıkardılar" dedi.

https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-ermenistandan-fuze-saldirisi-yine-sivilleri-hedef-aldilar-6332120
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #482 : 17 Ekim 2020, 10:30:57 »
Amaç belli. Azerbaycan'ı misilleme yapmaya zorlayıp olası ermeni sivil ölümleriyle Dünya kamuoyunda yaygara çıkarmak...
Bütün gücümüzle Karabağ'dan Ermeni ordusunu kazımaya yoğunlaşmalıyız , biz değil Azerbaycan.

Biz tüm desteğimizi malzeme,silah yardımına verelim...

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #483 : 17 Ekim 2020, 10:34:18 »
Selamlar,
Sabah saatlerinde Fuzuli şehri ve 4 civar köy de kontrol altına alındı.
Bölgeden gelen haberler ve Aliyev'in açıklamaları ile tahmini çizdiğim taslak haritaya göre şöyle bir hat oluşuyor.

Fuzuli ve Cebrail kentlerinin, İran'da yerleşik Azerbaycan Türklerin bulunduğu Tebris şehri ile sınır olması ve 75km mesafede olması, bu bölgenin operasyon önceliği olarakta, stratejik önemini ortaya koyuyor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #484 : 17 Ekim 2020, 11:49:01 »
Alıntı
Azerbaycan, Ermenistan'a ait Su-25 savaş uçağını düşürdü!
Son dakika haberine göre, Ermenistan ikinci kez Azerbaycan'ın Gence kentindeki sivilleri orta menzilli balistik füzeyle uykudayken vurdu. Azerbaycan Başsavcılığı, füze saldırısında hayatını kaybeden ve aralarında çocukların da bulunduğu sivillerin sayısının 13'e yükseldiğini bildirdi. Türkiye'den alçak saldırıya tepki yağarken, uykudayken füzeyle vurulan Gence kentinin sakinleri, "Tam uykudayken terör saldırısına yakalandık. Bir müddet sonra bağırış, feryat ve haykırış sesleri geldi. Ermenistan sivillerden intikam alıyor" dedi. Yaşanan dehşetin boyutu ise gün ağarınca ortaya çıktı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ise "Bu namert hareketler Azerbaycan halkının iradesini kıramayacak. Biz hiçbir zaman sivillere saldırmayacağız. Ermenistan'a savaş meydanında cevap vereceğiz." dedi, Füzuli şehrinin işgalcilerden kurtarıldığını söyledi. Azerbaycan ordusu ise kalleş saldırıya hemen cevap vererek, Ermenistan’a ait hedefleri tek tek tespit edip yok etti. Son dakika haberine göre ise, Azerbaycan, Ermenistan'a ait Su-25 savaş uçağını düşürdü.
https://www.milliyet.com.tr/galeri/son-dakika-azerbaycan-ermenistana-ait-su-25-savas-ucagini-dusurdu-6332231/1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #485 : 17 Ekim 2020, 12:43:43 »
Alıntı
Suriye/Şam'dan Ermenistan'a sevkitat yapılıyor.

https://mobile.twitter.com/CeyhunAsirov/status/1317391699346325505

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #486 : 17 Ekim 2020, 13:09:33 »
Bu tip paylaşımlar bana palavra geliyor. Suriye'nin neyi var da Ermenistan'a gönderecek! Bir yolcu uçağının rota bilgilerini paylaşarak istediğiniz bir ülkede başka bir ülkeye bu şekilde istediğiniz hikayeyi yazabilrisiniz. Önemli olan hikaye uydurmak değil, istihbarat sağlamak, gerçeği ortaya çıkarmaktır. Palavra ile insanların kafasını karıştırmaya, zamanı boşa harcamaya gerek yok!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #487 : 17 Ekim 2020, 13:16:54 »
SİHA'lar fena dağıtıyor Ermeni ordusunu...

https://twitter.com/ssysfakb/status/1317407536954380288

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2020, 13:30:59 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #489 : 17 Ekim 2020, 13:44:29 »
Hesefler belirlendikten sonra havada aynı anda 40 kadar SİHA olduğunu düşünün. Her biri 4 füze taşısa 160  hedef. HEr sortide 160 hedefin imha edildiğini ve bunun sürekli olduğunu hayal edin. Ermeniler toplu teslim olacaktır!

Bu hayali bir de ek olarak Akıncı ve Aksungurla, diğer insanlı savaş uçaklarıyla düşünün. Hava gücü çok önemli!