Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi  (Okunma sayısı 144205 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi
« Yanıtla #450 : 10 Ekim 2020, 13:20:49 »
Azerbaycan'ın bu zamana kadar ele geçirdiği topraklar ile yetinirse yazık olur. Hedef tüm dağlık karabağ olmalı.
Yalnız Karabağ’mı Sn Deniz16? Karabağ’ın 3 katı fazla Azerbaycan’ın kendi toprağıı hala Ermeni işgalinde. Karabağ ortada küçük bir ada!
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2020, 13:22:11 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #451 : 10 Ekim 2020, 13:35:17 »
Alıntı
Gelen son dakika haberine göre, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ve Ermenistan ateşkes konusunda anlaştı... Ateşkes yerel saatle 12.00'da başladı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise Ermenistan'ın ateşkesi ihlal ettiğini ve cephede ateş açtığını duyurdu. Azerbaycan ordusu Ermenistan'ın ateşkesi ihlal eden saldırılarına anında cevap verdi.

https://www.hurriyet.com.tr/galeri-son-dakika-haberi-azerbaycan-ve-ermenistan-ateskeste-anlasti-41632497/4
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #452 : 10 Ekim 2020, 16:47:10 »
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Yunan vatandaşlarının Ermenistan ordusu saflarında Dağlık Karabağ çatışmalarına katılmaları nedeniyle Azerbaycan’ın Yunanistan büyükelçisinin istişareler için Bakü’ye çağrıldığını belirtti.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 27 Eylül'de Azerbaycan Cumhuriyeti'ne karşı başlattığı yeni saldırı eyleminin bir parçası olarak, işgal altındaki Azerbaycan topraklarına Yunanistan da dahil olmak üzere yabancı ülkelerden Ermeni vatandaşların gelişine ilişkin açık kaynaklarda bulunan bilgileri Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın dikkatine sunduk. Bu bağlamda, karşı taraftan konuyla ilgili soruşturma yapması ve bilgi vermesi istenmiştir. Rum tarafının istişareler için büyükelçisini geri çağırma kararının ardından Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Yunanistan Cumhuriyeti büyükelçisi istişareler için Bakü'ye çağrıldı” ifadesine yer verildi.

Daha önce Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan hükümetinin Yunanistan’ın vatandaşlarının Dağlık Karabağ’da savaşmak üzere paralı asker olarak Ermenistan ordusuna katılmasına hoşgörülü davrandığı yönündeki “asılsız ve hakaret içeren iddialar” nedeniyle Bakü’deki büyükelçisinin istişareler için Atina’ya çağrıldığını açıklamıştı.

https://tr.sputniknews.com/dunya/202010081042995775-azerbaycan-yunanistan-buyukelcisini-geri-cekti/

Kivirmalarina gerek yok. Yunanistandan  Azerbaycana tam 800 kin kusan itler oraya vardi.

Bakalim bunlarin kac tanesi kiyma makinesinden gececek. Aklinca Türklere karsi olan nefretleri orada dejenere olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #454 : 11 Ekim 2020, 11:01:02 »
Alıntı
ANADOLU AJANSI
@anadoluajansi
#Ermenistan #Azerbaycan'ın #Gence kentini vurdu: 7 ölü, 33 yaralı http://v.aa.com.tr/2002471
https://twitter.com/anadoluajansi/status/1315185366480027648

Ateşkes biter...

« Son Düzenleme: 11 Ekim 2020, 11:18:19 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #455 : 11 Ekim 2020, 11:38:50 »
MSB'den Ermenistan'a sert tepki, dünyaya çağrı...

Milli Savunma Bakanlığı, ateşkesi ihlal eden ve Azerbaycan'ın Gence kentine saldıran Ermenistan'a sert tepki gösterdi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Savaş suçu ve insanlık suçu işleyen Ermenistan, şimdi de ateşkesi ihlal ediyor. Ermenistan ateşkeste bile sivil yerleşim yerlerine saldırıları sürdürüyor. Uluslararası kamuoyu Ermenistan'a karşı sesini yükseltmelidir" denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberleri-msbden-ermenistana-sert-tepki-dunyaya-cagri-41633173

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #456 : 11 Ekim 2020, 11:43:19 »
Ateşkes en baştan hataydı zaten.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #457 : 11 Ekim 2020, 13:13:25 »
Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı hava savunma birlikleri, S-300 Hava Savunma Füze Sistemi (HSFS) ile Ermeni Ordusu tarafından ateşlenen SCUD-B tipi balistik füzeyi vurdu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hajiyev; Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı hava savunma birliklerinin, S-300 Hava Savunma Füze Sisteni ile Ermeni Ordusu tarafından Mingachevir şehrine ateşlenen SCUD-B tipi balistik füze sistemini etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) döneminde geliştirilen R-17 SCUD-B Füzesi; 300 kilometre menzile, 985 kilogram ağırlığında harp başlığına ve 500 metreden fazla dairesel sapma (CEP) değerinde sahiptir. Hassas saldırı yeteneği bulunmayan ancak yaklaşık 1 ton ağırlığındaki harp başlığı sayesinde yıkıcı etki oluşturabilen SCUD-B Kısa Menzilli Balistik Füze (SRBM) Sistemi, Ermeni Ordusu tarafından Azerbaycan’daki sivil yerleşim yerlerine yapılan saldırılarda kullanılmaktadır.

Ermeni Ordusu tarafından Azerbaycan’a yönelik saldırılarda kullanılan SCUD-B Füzelerinin, bir kısmının patlamadığı görülmüştür.

https://www.savunmasanayist.com/azerbaycan-s-300-ile-balistik-fuze-vurdu/

Gence'deki saldırıda kullanılan füze nedir? Acaba S300 sistemi ile o saldırıdaki füze neden vurulamadı? Videolarda kullanılan füze/roketin bir parçası görünüyor. Ancak herhangi bir fikir vermedi bana. Topçu roketi olabilir diyellim, fakat yıkıma bakarsak daha büyük bir füzeye benziyor.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #458 : 11 Ekim 2020, 16:33:01 »
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den bomba iddia: Rusya Ermenistan'ı ücretsiz silahlandırıyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rus RBK televizyonuna yaptığı açıklamada "Rusya Erivan'ı ücretsiz silahlandırıyor. Moskova, Ermenistan'ın güvenliğini sağlıyor" dedi.
7 Eylül'den bu yana Ermenistan'ın işgal ettiği topraklara karşı harekat başlatan Azerbaycan, cephedeki emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor. Sahada varlık gösteremeyen Ermenistan ise sivillere yönelik saldırılar düzenlemeye devam ediyor. Haber Global'ın haberine göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenileri Rusya'nın ücretsiz olarak silahlandırdığını iddia etti.

SABAHA KADAR SALDIRDILAR

Dün Rusya öncülüğünde iki ülke arasında ateşkes imzalansa da Ermenistan, aynı gün içerisinde defalarca ihlalde bulunarak sivillerin ölümüne neden oldu. Ermenistan'ın gece boyunca yerleşim yerlerine yaptığı füzeli saldırılarda 11 vatandaş hayatını kaybetti, 35 kişi ise yaralandı.

"ROKETLERİ BİTMİŞTİ"

Ermenistan'ın saldırı düzenlediği Gence'de incelemelerde bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev ise şunları ifade etmişti: "Elde ettiğimiz istihbarata göre roketleri bitmişti.İnsani yardım adı altında silah edindi. Yaptırımlar altındaki Atlantis Armanian Airlinas tarafından Ermenistan'a Smerç tipi füzeler getirildi."

https://www.haberler.com/son-dakika-azerbaycan-cumhurbaskani-aliyev-13660153-haberi/

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #459 : 11 Ekim 2020, 18:03:45 »
 Bizde insani yardim yapsak   8)