Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi  (Okunma sayısı 144381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
Ynt: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi
« Yanıtla #270 : 29 Eylül 2020, 17:17:17 »
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, BBC'de katıldığı bir programda "Artsakh ismi binlerce yıllıktır" deyince BBC sunucusu Stephen Sackur'un çok sert tepkisiyle karşılaştı

https://twitter.com/halktvcomtr/status/1310631710455889921

Bravo!
Bu programın bu şekilde cereyan etmesinde ingiltere azerbeycan stratejik ortaklığının da etkisi vardır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #271 : 29 Eylül 2020, 17:31:46 »
PKK'lı teröristler Ermenistan'da!

Güvenlik Kaynakları: Temmuz ayında varılan anlaşma uyarınca 300 PKK/YPG üyesi terörist, otobüslerle Ermenistan ve Karabağ'a taşındı.

Ermenistan saldırısı sonrası birçok hakim tepede kontrolü sağlayan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin Seyid Ahmetli, Karahanbeyli ve Kend Horadiz köylerini geri aldığı öğrenildi. Son olarak 2 tankı daha vuran Azerbaycan ordusunun imha ettiği zırhlı araç sayısı, 30'a yaklaştı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Azerbaycan'a ait sivil yerleşim yerlerine yönelik gerçekleştirdiği saldırılar öncesi Ermenistan'ın, terör örgütü PKK ile anlaşma yaptı. Temmuz sonunda varılan anlaşma kapsamında, yaklaşık 300 PKK/YPG'li terörist, otobüslerle Ermenistan ve Karabağ'a taşındı. Terör örgütü PKK/YPG üyeleri, Dağlık Karabağ'da Ermeni milislere eğitim veriyor. Milisler, özellikle sivil halka yönelik saldırılarda kullanılıyor.

SAHADAKİ SON DURUM

Öte yandan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, işgal altındaki topraklarını geri almayı sürdürüyor. Birçok hakim tepede kontrolü sağlayan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Seyid Ahmetli, Karahanbeyli ve Kend Horadiz köylerini geri aldı. Son olarak 2 tankı daha vuran Azerbaycan ordusunun imha ettiği zırhlı araç sayısı, 30'a yaklaştı. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin harekatı, başarıyla devam ediyor.

https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-pkkli-teroristler-daglik-karabagda-6317891

Sanıyorum Ermeni askerlerine nasıl tavşan gibi kaçabileceklerini öğretecekler.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #272 : 29 Eylül 2020, 18:01:51 »
Taktılar Ermeniler F-16 uçaklarına heryerde Türk F-16 uçaklarından bahsediyorlar. Ne uçakmış TurAF sahneye inse bunlar kaçacak delik arar. F-35'imiz falan olsaydı bunlar direk beyaz bayrak çekerdi. Güçlü hava kuvvetinin olması ne kadar güzel birşey. Hiçbirşey yapmasan bile gölgen yetiyor.

https://twitter.com/Liveuamap/status/1310942290362462210?s=19
Ermenistan hükümetinin resmi twitter hesabı ermenistan ordusuna ait Su25i Türk F16si düşürdü demiş.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #273 : 29 Eylül 2020, 18:04:27 »
Taktılar Ermeniler F-16 uçaklarına heryerde Türk F-16 uçaklarından bahsediyorlar. Ne uçakmış TurAF sahneye inse bunlar kaçacak delik arar. F-35'imiz falan olsaydı bunlar direk beyaz bayrak çekerdi. Güçlü hava kuvvetinin olması ne kadar güzel birşey. Hiçbirşey yapmasan bile gölgen yetiyor.

https://twitter.com/Liveuamap/status/1310942290362462210?s=19
Ermenistan hükümetinin resmi twitter hesabı ermenistan ordusuna ait Su25i Türk F16si düşürdü demiş.
Bu onların ne kadar aciz durumda olduklarını gösteriyor. İletişim bakanı Altun düşürmedik dedi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #274 : 29 Eylül 2020, 18:14:46 »
Korkudan kendisi düşmüştür o.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #275 : 29 Eylül 2020, 18:34:05 »
Ermenilerin TB2'lerden birini düşürdüğü iddia edliyor.

https://www.twitter.com/temmuz1919/status/1310853388347809794

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #276 : 29 Eylül 2020, 18:35:20 »
Ben Ermenistan neyin pesinde anlayamadim..

Ya Rusya ya guveniyorlar, Ruslarin arka planda bir hesabi kitabi var ve onlar one surdu, belkide amac bizi dogrudan savasa cekmek..Bizim yardim edecegimiz o kadar acik ki...

Ya da nasil olsa Rusya bize yardim eder, Azerbaycan Turkleri birsey yapamaz diyip bir gaza geldiler...Akil tutulmasi

Rusya'dan bagimsiz ne kadar karar verebildikleriyle alakali..

Cozemedim..
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2020, 18:37:26 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2020, 21:14:35 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı Galanth

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #278 : 29 Eylül 2020, 19:40:51 »

ABD'nin Dünyada'ki en büyük elçiliği Ermenistan'da

Rusya, Nikol Paşinyan'dan zaten şikayetciydi.

Azerbaycan' a ateş açılırken büyük ihtimal ile Paşinyan'ın haberi bile olmadı.

Rusya, saldırı Ermeni topraklarına olmadığı için ( Karadağ Ermenistan sayılmıyor) müdahale etmeyecek. Amacı Paşinyan'ı devirmek.

Amerika Paşinyan'ı korumak ister (mi?)

Denklem de Fransa'da var tabii, bu üçü MİNSK üçlüsü değil mi?

Ermenistan'ı Azerbaycan üzerine süren  kim?

Amaç; Türkiye ile İran'ı Azerbaycan üzerinden (İran'da 40 milyon Azerbaycan'lı var) karşı karşıya getirmek olabilir mi?

MİNSK üçlüsünün hepsi bunu ister mi?  İSTER...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #279 : 29 Eylül 2020, 22:13:48 »
İran’daki Türk nüfus her paylaşımıla birlikte artıyor.
Kardeşim , İran’daki etnik yapıyı ve yönetimini biraz inceleyin derim. Wikipedia ya hiç bakmayın derim. Tamamen yanlış rakamlarla dolu.
İran’da 3 ana Türk grup vardır:
Azerbaycan Türkü
Türkmen
Kaşgay Türkü

En yüksek oran ~%28  ile Azerbaycan Türkleridir. Bu da ~24milyon Azerbaycan Türkü yapar.
Sonra Doğuda ve orta kesimlere dağılmış Türkmenler vardır.  Bunlar %2.5-3 arasındadır ve bu da ~ 4-4.5 milyon yapar. Kaşgay Türkleri de ~0.5 milyon kadardır. Ufak tefek kavimlerinde eklersek ;
Yaklaşık 30-31 milyon Türk yaşar İran’da.
Tabii İran’da çok büyük bir Arap ve Kürt nüfus ta vardır.
Azerbaycan Türkleri , İran yönetiminin bir parçası durumundadırlar. Bölücü bir yapıları yoktur.  Bu nedenle Türkiye üzerinde Batı’nın oynadığı bölücü oyunu İran üzerinde oynamak mümkün olmamıştır.
Unutmayın , 977 yılında Sabugtigin le  başlayan Gazne imparatorluğu, sonra Selçuklular , İlhanlılar , Timur, Karakoyunlular, Akkoyunlular ve Safevi imparatorluğuyla devam eden Türk yönetimi 1925 yılına kadar Pehleviler tahta geçinceye kadar sürmüştür. 1000 yılı aşkın süre yönetimde kalan bir ırk kalkıp yönettiği devlete nasıl baş kaldırsın?
Bu gerçekleri bilerek İran’a bakmak lazım.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2020, 02:17:06 Gönderen: Yasar »