Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi  (Okunma sayısı 142095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2020, 19:31:28 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi
« Yanıtla #461 : 11 Ekim 2020, 20:42:49 »
Hangi füzeyi gömdericez ki. Zaten isteseler alırlar parasıyla. Para var adamlarda. İsrail den Lora, Extra alıyorlar.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2020, 21:03:31 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #463 : 11 Ekim 2020, 22:40:54 »
İlginç. Kurtarılan yerde kimse yok. Sanıyorum orada Ermeniler vardı. Kaçmışlar sanırım. Sokaklarda sanki paşinyanın fotoğraflarını gördüm. Araçların camları vs kırık nedenini anlayamadım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #464 : 11 Ekim 2020, 22:54:30 »
Bizde insani yardim yapsak   8)

Bana öyle geliyor ki bu iş farklı boyuta taşınabilir. Azerbaycan işin başından beri sadece işgal altındaki Ermeni askerlerine saldırı düzenliyor. Asla bu alanın dışına taşmadı. Ermenistan ise bu alanın dışındaki Azerbaycan topraklarındaki sivilleri hedef alan saldırılar düzenliyor. Üstelik ateşkes halindeyken bile bunu yaparak tüm dünyaya gerçek ve iğrenç yüzünü gösterdi. Görünen o ki Azerbaycan işgal altındaki tüm topraklarını kurtarsa dahi Ermenistan'ın şerefsizce saldırıları sürecek. O noktadan sonra Azerbaycan'ın bu saldırılara karşılık vermesi, Rusya'nın doğrudan işin içerisine girmesine neden olabilir. Ermensitan'ın Rusya ile aralarındaki savunma anlaşmasının benzeri bizimle Azerbaycan arasında da olmalı!  Eğer işgal altındaki topraklar kurtarıldıktan sonra Ermenistan saldırılarına devam ederse bedelini ağır ödemeli.

Kısacası Rusya'ya şunu demeliyiz: Ya kuduz köpeğini başkalarına zarar vermemesi için kulübesine kapatırsın, ya da o köpek ölürse kimseye kızmazsın! Bizim için hedef İran, Suriye  vs değil, doğrudan Türk topraklarını işgal eden, sivil soydaşlarımızı hedef gözetmeksizin katleden Ermenistan ve ona koruma sağlayan ülkeler olmalı. Bu ülkeler kendi çıkarları için, yükselen Çin' e karşı yalnız kalmamak, batının baskısı altında ezilmemek, Akdeniz'deki varlığıklarını sürdürebilmek gibi pek çok nedenden dolayı, kendilerine faydadan çok zarar veren o kuduz köpek yerine mantıklı işbirliği seçeneklerini değerlendirmeli!

Dış siyasetin bu noktasında biraz tatlı-sert girişimlerde bulunup birilerini uyadırmak gerek!
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2020, 22:55:08 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #465 : 12 Ekim 2020, 01:54:32 »
Bence biz kardeş ülke diyorsak Azerbaycan'a para ve maddiyat karşılığı beklemeden yardım yapmalıyız

Gönderceğimiz yardım paketi

Özellikle Ermenistan balistik füze ve topçu roketlerini dengelemek açısından
Trg300 kasırga 120km menzil
Trlg230 70km hareketli hedefleri vurma kabiliyeti ki bizim ihtiyacımız olduğundan daha fazla Azerbaycan 'in ihtiyacı var TSK önceliğini onlara verebilir
Yıldırım balistik füzesi
Bora balistik füzesi

100 lü sayılarda koşulsuz şartsız gönderilmelidir

200-300 adet umtas
200-300 adet omtas

İki yer istasyonu 12adet bayraktar tba

Gerekirse karşılığı yada bedeli  milli savunma bakanlığı tarafından ödensin

Bu iş prestij veya dardaki kardeşe yerdım meseledir. Rusyanın Ermenistanı desteklediği yerde ve noktada Türkiye sessiz ve çaresiz kalmamalı

Gerekirse
M48
M60
M113
Akıncı zma

Vesair destek olarak gönderilmeli zaten bizde bir işe yaradıkları yok bari azerbaycanlılar ile savaş görürler.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #466 : 12 Ekim 2020, 03:17:28 »
https://youtu.be/xtwoVTZvCVo
Vuracak tank kalmayınca piyade avına çıkmış bugün TB2 ler!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #467 : 12 Ekim 2020, 13:47:22 »
Kremlin'den ateşkes açıklaması

Kremlin, Azerbaycan ve Ermenistan arasında gerçekleşen ateşkese dair ilk açıklamayı yaptı.
Rusya'dan Azerbaycan ve Ermenistan arasında gerçekleşen ateşkese dair ilk açıklama geldi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov'un yaptığı açıklamada Azerbaycan ve Ermenistan'ın Rusya'nın öncülüğünde gerçekleşen ve cumartesi gününden itibaren geçerli olan ateşkese uymasının önemi belirtildi.

Ateşkes devreye girdiğinden beri iki taraf da birbirini saldırılara devam etmekle suçlarken Ermenistan hafta sonu boyunca Azerbaycan'ın sivil hedeflerine saldırılarını sürdürmüştü.

Dmitry Peskov, yaptığı açıklamada ülkesi Rusya'nın sahadaki sıcak gelişmeleri yakından takip ettiğinin altını çizdi.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-kremlinden-ateskes-aciklamasi-41633949

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #469 : 13 Ekim 2020, 19:31:25 »
Bizde insani yardim yapsak   8)

Bana öyle geliyor ki bu iş farklı boyuta taşınabilir. Azerbaycan işin başından beri sadece işgal altındaki Ermeni askerlerine saldırı düzenliyor. Asla bu alanın dışına taşmadı. Ermenistan ise bu alanın dışındaki Azerbaycan topraklarındaki sivilleri hedef alan saldırılar düzenliyor. Üstelik ateşkes halindeyken bile bunu yaparak tüm dünyaya gerçek ve iğrenç yüzünü gösterdi. Görünen o ki Azerbaycan işgal altındaki tüm topraklarını kurtarsa dahi Ermenistan'ın şerefsizce saldırıları sürecek. O noktadan sonra Azerbaycan'ın bu saldırılara karşılık vermesi, Rusya'nın doğrudan işin içerisine girmesine neden olabilir. Ermensitan'ın Rusya ile aralarındaki savunma anlaşmasının benzeri bizimle Azerbaycan arasında da olmalı!  Eğer işgal altındaki topraklar kurtarıldıktan sonra Ermenistan saldırılarına devam ederse bedelini ağır ödemeli.

Kısacası Rusya'ya şunu demeliyiz: Ya kuduz köpeğini başkalarına zarar vermemesi için kulübesine kapatırsın, ya da o köpek ölürse kimseye kızmazsın! Bizim için hedef İran, Suriye  vs değil, doğrudan Türk topraklarını işgal eden, sivil soydaşlarımızı hedef gözetmeksizin katleden Ermenistan ve ona koruma sağlayan ülkeler olmalı. Bu ülkeler kendi çıkarları için, yükselen Çin' e karşı yalnız kalmamak, batının baskısı altında ezilmemek, Akdeniz'deki varlığıklarını sürdürebilmek gibi pek çok nedenden dolayı, kendilerine faydadan çok zarar veren o kuduz köpek yerine mantıklı işbirliği seçeneklerini değerlendirmeli!

Dış siyasetin bu noktasında biraz tatlı-sert girişimlerde bulunup birilerini uyadırmak gerek!

Bazi ulkeleri "ya onlar ya biz" seklinde zorlamakta fayda var, dunyada konjoktur uygun, kimsenin bizle iyice ugrasacak hali yok..gerektiginde gayet sert bir sekilde kangren sorunlari cozmek icin daha saldirgan olmaliyiz..

Bu sorun soz konusu oldugunda "ya isgal altindaki heryerden cekilirsin ya da Ermenistanin toprak butunlugu benim icin sorunlu hale gelir" dersin..yani ozetle dersinki, ya cik kardesim ya da ben nahcivandan girerim solugu hazarda alirim..icabindada uygularsin..Rusyanin bizle savasa girecegine inanan var mi? hic sanmiyorum, hele ermenistan icin..

Yunanistan icinde ayni sey..adalari silahsizlandirmazsan, adalardaki yunan egemenligi bizim icin gecersizdir dersin...yani dersinki, ya cik, ya cikartirim..

Butun bunlar yonetilse, kursun atmadan geri bastirabiliriz..

"Uslu cocuk" olmaktan, "uluslarlarasi hukuk nezlinde hakli" olmaktan biktim..sonuc istiyorum...
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2020, 19:38:38 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?