Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi  (Okunma sayısı 144474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi
« Yanıtla #420 : 07 Ekim 2020, 16:28:06 »
Bu iş bitti artık. Rusya'nın desteklemediği Ermenistan  , Azerbaycan' a direnemez...

Ermeni geri çekilmesi hızlanır..

8sin başından beri Azerbaycan önünde 2 engel vardı;
1-Rusya faktörü
2-Karabağ'daki Ermeni nüfus

Sivillerde batıya göçüyor,kaçıyor gibi gözüküyor
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2020, 16:30:19 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #422 : 07 Ekim 2020, 22:30:16 »
Azerbaycan'ın Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırıları sonrası işgal altındaki topraklarını geri almak için başlattığı etkili operasyonlar bazı ülkeleri rahatsız etmeye devam ediyor. Son olarak yine Fransa'dan provokatif bir açıklama geldi. Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Türkiye’nin Dağlık Karabağ’daki silahlı çatışmalara askeri müdahalede bulunduğu yalanını ortaya attı.

Fransa Ulusal Meclisi dışişleri komisyonunun oturumunda konuşan Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Azerbaycan'ın haklı operasyonlarını dünya kamuoyunda etkisizleştirmek ve Ermenistan'a can suyu olmak için yaptığı açıklamada "Dağlık Karabağ’daki çatışmadan gelen haber, Türkiye'nin askeri müdahalesi olduğu yönünde. Bu, çatışmanın uluslararasılaştırma tehdidini taşıyor. Biz kendimiz bundan her türlü kaçınmaya çalışıyoruz" gibi hiçbir gerçekliğe dayanmayan skandal ifadeler kullandı.

BÜYÜK KAYIPLAR VEREN ERMENİSTAN İÇİN DEVREYE GİRDİ

Fransa’nın Dağlık Karabağ ile ilgili tutumunu defalarca dile getirdiğini söyleyen Le Drian, büyük zayiatlar veren Ermenistan için çağrıda bulunarak "Fransa, her iki tarafın en kısa zamanda hiçbir ön koşul olmaksızın tüm askeri eylemlere son vermesi ve görüşmelere başlaması gerektiğini savunuyor. Görüşmeler olumlu sonuçlara getirmeli, çok uzun zaman alsa da" diye konuştu.

Le Drian, "Tarafların ön koşullar sürmesi sonuç elde etmeye izin vermeyecek. Ateşkesin sağlanması ve müzakere masasına oturulması gerekiyor" diye ekledi.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3021670-son-dakika-fransadan-turkiye-ile-ilgili-skandal-yalan-ermenistani-kurtarmak-icin

Koskoca Fransa'nın dışişleri bakanı düştüğü duruma bak. İnsanların gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Türkiye askeri müdahale de bulunsa Karabağ çoktan Ermenilerden alınmıştı bu cahil bakan daha kavrayamamış Türkiye'nin nasıl bir ülke olduğunu...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #423 : 07 Ekim 2020, 22:51:08 »
Yahu bu ...in söylediğini gerçek varsayalım. (Asla küfür etmem, boşlukları kendi tercihinize göre doldurabilirsiniz).Yani bizim Karabağ'da askeri müdahalede bulunduğumuzu var sayalım. İyi de bundan Fransa'ya ne? Orası Ermenilerin işgali altında olan Türk toprakları değil mi? Eyyyy Jean Yves Le Drian. Sen kimsin?  ;D ;D
Soydaşlarımızın topraklarını işgal altından kurtarıp kurtarmayacağımzı sana mı soracağız sanıyorsun?
Hiç aynaya bak mıyor musun?
30 senedir işgalci konumunda olan Ermenistan'a ön koşul olmaksızın askerlerini oradan çekmesini hiç söyledin mi?
Aptallığınızla zorla 3. Dünya Savaşını başlatacaksınız!
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2020, 22:52:13 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #424 : 07 Ekim 2020, 22:57:37 »
Bizim oralarda Fransa dışışleri bakanı gibi kişilere , "gündüzleme evladı" derler ...

Ben bu forumda size yıllardır bu Fransızların ne menem bir millet olduğunu anlattım durdum...

Yunanlılar bile bunlardan bin kat sağlam karakterlerdir...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #426 : 08 Ekim 2020, 12:41:30 »
Bakan Akar’dan çok sert sözler: Bardağı taşıran son damla oldu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısı ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Ermenistan işgal ettiği topraklardan çıkmalı’ dedi.
Bakan Akar'ın açıklamalarından satır başları:

Sivil yerleşim yerlerine saldırı bardağı taşıran son damla oldu. Azerbaycan ordusunun her bir neferi de birer Mübariz İbrahimov olarak ondan aldığı ilhamla onun gibi cesur onun gibi kahramandır. Ermenistan yalan ve iftiraları bırakıp terör örgütleriyle asıl kendisi işbirliği yapmayı kesmeli bu teröristleri paralı askerleri göndermeli işgal ettiği Azerbaycan topraklarından da derhal çekilmelidir.

Bir 30 yıl daha oyalamaya tahammülümüz yoktur. Sorun şimdi ve hemen çözülmelidir. Uluslararası mekanizmalarında saygınlıklarını kazanmaları için bir fırsat doğmuştur. Bunu kullanmalarını bekliyoruz.

Azerbaycan’ın sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. Her türlü musibetten alnının akıyla çıkmayı başarmış, her türlü zorlukta en doğru kararı vermekte bir kez bile tereddüt etmemiş milletimiz bu mücadeleden de başarı ile çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Biliyoruz ki varlığının temelini oluşturan unsurların farkında olmayan milletler geleceğe ulaşamaz.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-bakan-akardan-cok-sert-sozler-bardagi-tasiran-son-damla-oldu-41631009

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #428 : 09 Ekim 2020, 08:58:13 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #429 : 09 Ekim 2020, 11:46:12 »
Ermeni güçlerine bombardıman! Ağır yaralandı...

Azerbaycan ordusunun, Ermenistan işgalindeki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda 12'inci gün geride kaldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni güçlerine ait çok sayıda stratejik mevzilerini yerle bir ettiğini ifade ederek, saldırılarda Ermenistan silahlı kuvvetlerine bağlı 10’uncu Muhrip Bölümünün Kurmay Başkanı Albay Samvel Grigoryan’ın ağır yaralandığı açıklandı.

Azerbaycandan Ermeni güçlerine bombardıman: Ermeni Kurmay Albay ağır yaralandıAzerbaycandan Ermeni güçlerine bombardıman: Ermeni Kurmay Albay ağır yaralandıAzerbaycandan Ermeni güçlerine bombardıman: Ermeni Kurmay Albay ağır yaralandıAzerbaycandan Ermeni güçlerine bombardıman: Ermeni Kurmay Albay ağır yaralandı

Ermenistan'ın saldırıları sonrasında harekete geçen Azerbaycan ordusu 30'a yakın yerleşim yerinin kontrolünü yeniden ele geçirirken hızla işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesini Ermenistan'ın elinden geri almak için ilerliyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, gece boyunca tüm cephe boyunca yoğun çatışmaları devam ettiğini ve Azerbaycan ordusunun, stratejik noktalara yaptığı atışlarla Ermenistan güçlerinin hareketini tamamen kısıtladıkları belirtildi.

ERMENİ ALBAY AĞIR YARALANDI

Öte yandan, Ermenistan güçlerinin 5’inci Muhrip Alayı’nın karargahının dünkü askeri operasyonlar sırasında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusu tarafından yıkıldığı sonuç olarak 10’uncu Muhrip Bölümünün Kurmay Başkanı Albay Samvel Grigoryan’ın ağır yaralandığı ve topçu şefi Yarbay Arman Dermeyan ve çok sayıda askerin hayatını kaybettiği belirtildi.

ERMENİSTAN'IN STRATEJİK MEVZİLERİ ATEŞ ALTINDA

Ayrıca Azerbaycan ordusunun Hankendi kentini bombalaması sonucu ağır kayıplara uğrayan Ermenistan güçleri personelinin tahliye edildiği ifade edilirken, Hankendi'deki askeri birliklerden birinin sığınağına yapılan topçu ateşi sonucu çok sayıda askerin hayatını kaybettiği ya da yaralandığı açıklandı.

GÜNLÜK BİLANÇO AÇIKLANDI

Gündüz ve gece boyunca toplam 13 düşman T-72 tankı, 2 PDM, 4 BM-21 "Grad" roketatar, 2 2S3 "Acacia" kundağı motorlu topçu birimi, 3 D-30 obüs top, iki radar sistemi ve çok sayıda aracın, topçu ateşi ile imha edildiği bildirildi. Cephe hattının bir istikametinde gerçekleştirilen operasyon sonucunda da Ermenistan güçlerinin 49’uncu tank tugayına ait 6 T-72 tankı tam operasyonda ele geçirildiği ifade edildi.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-ermeni-guclerine-bombardiman-agir-yaralandi-41631738