Gönderen Konu: BARZANİ'NİN SUYU ARTIK KAYNIYOR  (Okunma sayısı 2575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEHİTLERİNSESİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
BARZANİ'NİN SUYU ARTIK KAYNIYOR
« : 22 Temmuz 2009, 17:50:10 »
BARZANİ’NİN SUYU ARTIK KAYNIYOR

Irak’ta Bölgesel Kürt Yönetimi yangından mal kaçırırcasına yeni bir Kuzey Bölge Anayasasını hiçbir kesime danışmadan ve anlaşmaya varmadan ilan etmesi Irak’ta büyük tepki çekmiştir. Bu duruma ABD sözde şaşırdığını belirtmesinden öte yol haritasını çizdiği ve hayata geçirmeye başlattığı piyonları olan Kürtler vasıtasıyla kurallarını kendi koyduğu oyununu oynamaktadır. Son aylarda ABD’nin Irak’tan çekilmeye başlamasına müteakip Türkmenlerin yoğun olarak yaşadıkları Kerkük, Telafer, Tazehurmatu ve Musul’da meydana gelen bombalı saldırılar ABD’nin ve de İsrail’in hayata geçirdikleri ortaklaşa oyunun birer parçasıdır. Ne hikmetse bu bombalı saldırılar her zaman Türkmenleri, Şiileri ve Sünnileri bulmaktadır da Kürtleri bir türlü bulamamaktadır. Bu durumu biraz olsun sorgulamanızı öğütlerim. Şimdi de Mesud Barzani kendisine çizilen yol haritasını tatbik etmeye devam etme yönünde bir adım daha ileri giderek yeni bir Kürt Bölgesel Anayasasını resmileştirmeye çalışmaktadır. Yeni hazırlanan anayasanın ikinci maddesi bu bağlamda çok önemli ve de çok düşündürücüdür. Yeni Anayasanın ikinci maddesinde Kerkük'ün tamamı, Musul, Salahattin, Diyale ve Meysan’ın bir kısmı kuzey bölgesinin bir parçası olarak gösterilmiştir. Yani bu bölgeleri de kendi kafasına göre Kürt Bölgesel Yönetimine bağlamıştır. Mesud Barzani yeni hazırlattığı bu anayasayla Irak’ı gerçekten bir bölünmeye götürmenin yolunu açmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda Irak Ulusal Meclisine çok büyük bir görev düşmektedir. Irak’ın bütünlüğü şiddetle muhafaza ve müdafaa edilmelidir. Bölünmüş bir Irak sadece ABD ve İsrail’in işine yarayacaktır. Bunun içindir ki petrol yataklarının yoğun olduğu Kerkük bölgesinde ince oyunlarla piyonu olan Kürtlerin hakimiyetine geçirtme yollarını denemektedirler. Irak’ta ABD ve İsrail tarafından piyonları Kürtler aracılığıyla bu oyunlar oynanırken Türkiye maalesef uzaktan seyretmekle yetinmeyip ABD’nin ve İsrail’in oyunlarına dahil olmak için “ben buradayım beni unutma” der hareket tarzıyla yanlış bir strateji ve politika uygulamaktadır. Türkiye, Irak’ta ki öz Türk kardeşlerinin geleceklerini ve de Türkiye’nin milli çıkarlarını göz önünde bulundurarak dik durmak ve gerektiğinde net tavrını karşı tarafların anlayacağı şekilde koyabilmelidir. Irak’ın geleceği ve bölgenin geleceği Mesud Barzani’nin ve Celal Talabani’nin inisiyatifine bırakılamayacak kadar önem arz etmektedir.
Saygılarımla,
14.07.2009
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2009, 18:19:56 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: BARZANİ'NİN SUYU ARTIK KAYNIYOR
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2009, 18:08:48 »
Kelimesi kelimesine katılıyorum.
Irak'ın toprak bütünlüğü bizler için çok önemli. Ayrıca Irak'taki durumun bir benzerinin artık bizler için de gerçekleştirilmeye başladığına dikkatnizi çekmek isterim. Kürt sorunu ve çözümü adı altında açık bir şekilde bölücü başının tavsiyeleri (direktifleri) ile başlangıçta özerkilk ve ielrisinde toprak bütünlüğümüzün ortadan kalkması hedeflenmektedir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com