Gönderen Konu: Sinema mı edebiyat mı ?  (Okunma sayısı 1045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Acemiçaylak

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
Sinema mı edebiyat mı ?
« : 27 Nisan 2023, 07:30:18 »
Evet bugüne kadar kimimiz sayısız kitap okuyup nice film seyretmişizdir ve yüzlerce kitap sinemaya uyarlanmıştır bunların içinde kimi zaman başyapıtlarda çıkmıştır

misal mario puzo baba dan brown dövüş Kulübü esaretin bedeli... gelin hep birlikte edebiyat ile sinemayı karşılaştıralım

Bana göre sinema çabuk ve hemen bittiği için insanların tercih etme sebebidir ancak kitaplar ve diziler vakit öldürmeyi sevenler için daha ideal olacaktır ve sinemaya harcanan para sinemayı görsel olarak ön plâna çıkaracaktır kısaca görsellik isteyenler sinemayı tercih ederken hayal kurmayı düşsel yolculuk yapmayı ve düşünmeyi sevenler  kitabı tercih edecektir

Benim bu soruya cevabım vaktim çok vakit geçirmek istiyorum hayal kurmayı seviyorum  bu yüzden kitap okumak ilk tercihim

Peki siz bugüne kadar kaç kitap okudunuz

İlk 5 kitap ve film öneriniz hangisi

Edebiyat alıntısı mı yoksa film kesitleri mi

İlk tercih edebiyat mı sinema mı

Hadi gelin hep birlikte şiir ve kitap alıntılarını film sahnelerini paylaşıp edebiyat ve sinemaya dair ne varsa sohbet edelim ve o güzel sanat eserlerini bir kez daha hatırlayalım Hepinize selamlar saygılar teşekkürler

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Sinema mı edebiyat mı ?
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2023, 09:15:51 »
Sayın Acemiçaylak

Okunan kitaplarla ilgili bir sayfamız zaten var. >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=8213.0

Savunma sanayi ve stratejileri üzerine bir forum sitesi olduğumuz gerçeğini kabul ederek, bunun dışındaki bazı konulara da üyelerimizin sosyalleşmesi ve kaynaşması amacıyla belirli bir seviyeye kadar izin veriyoruz. Ancak o üyelerin burada bulunmalarındaki genel neden bizler için daha önemli! O amaçla burada tartışıyor, bilgi alışverişinde bulunuyorlar. Bu konularda katkıda bulunuyorlar. Bu amaç dışındaki konularla sürekli karşılaşmaktan memnun olmuyorlar. Çünkü bir hevesle geliyorlar, son iletilere ve  konulara bakıyorlar ve hayal kırıklığına uğruyorlar. Haklı olarak şikayet ediyorlar.

G – Sitenin içeriği dışındaki konular veya konu dışı üyeleri rahatsız edici mesajlardan kaçınılmalı, sitenin amacı doğrultusunda keyifli paylaşımlar için katkıda bulunulmalıdır.

Bu nedenle sizi bu konuda daha hassas davranmaya davet ediyoruz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com