Gönderen Konu: Anka3  (Okunma sayısı 15424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: Anka3
« Yanıtla #50 : 05 Kasım 2023, 16:17:07 »
ANKA 3'ün uçmakta problemi yokmş problem inmesiymiş sanırım güvenli iniş kontrol sistemlerinde veya yazılımında sorun var diye düşünüyorum.
Bu sorunun çözümüde VERTİGO hastalığına sebep olan organımızın aynısını makinaya aktararak uçağa monte etmektir.
Gemilerdeki denge sisteminin benzeri gibi...

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 20 Kasım 2023, 12:31:39 »
TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil:

"ANKA-III, TCG ANADOLU'ya iniş kalkış yapacak.

Bunun için motorunuz güçlü olmalı."

TF6000 ile bunu başarabilecek miyiz bilemedim. Çift motorlu Anka-3 mü planlanıyor. Şu Anadolu’yu rahat bırakın artık.   ;D ;D
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 20 Kasım 2023, 12:42:23 »
TF10000 var onu kastediyordur.

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 20 Kasım 2023, 12:53:18 »
Anka 3 bir ekol,  bu ekolün  3   uçağından büyük ve küçük  modelleri olacak   tahminen.
sanırım küçük  ama güç ağırlık oranı  güçten yana arttırılmış bir modelle  kısa mesafeden iniş kalkış mümkün olabilir.
yani daha az yük,  buna karşın daha güçlü motor.
gemide daha az yer kaplayacak  boyutlar.

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 20 Kasım 2023, 14:12:17 »
Anka 3 bir ekol,  bu ekolün  3   uçağından büyük ve küçük  modelleri olacak   tahminen.
sanırım küçük  ama güç ağırlık oranı  güçten yana arttırılmış bir modelle  kısa mesafeden iniş kalkış mümkün olabilir.
yani daha az yük,  buna karşın daha güçlü motor.
gemide daha az yer kaplayacak  boyutlar.

İç istasyonuna 2 adet çakır bile alsa muhteşem bir kabiliyet. Baya baya Anka, Kızılelma TB3 hatta ileride Alpin Helikopter ile TCG Anadolu bayağı çeşitlendi. Tabi hala ağır nakliye helikopteri ihtiyacı felan var ama enteresan bir doktrin olacak Anka-3 ile felan.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 20 Kasım 2023, 18:37:52 »
bu arada,  Anka 3 ve kuyruksuz uçak ekolüyle ilgili  çok önemli bir kaynak.
ben bu  başlıktaki  bir çok yorumumda bu videodan esinleniyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=dyhJi2y3PtQ

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 20 Kasım 2023, 20:23:46 »
bu arada,  Anka 3 ve kuyruksuz uçak ekolüyle ilgili  çok önemli bir kaynak.
ben bu  başlıktaki  bir çok yorumumda bu videodan esinleniyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=dyhJi2y3PtQ
Evet bu video hakikaten çok detaylı ve bilgi verici. İleride Hürjet ve diğer sistemlerin üretim hatlarını ve projeler hakkında görüntü alırız. Bu hangarın arkasında bir yerlerde de Anka-4 çalıştıklarını da düşünüyorum.

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 23 Kasım 2023, 15:29:40 »
TUSAŞ İHA Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldız:

"ANKA-III yaklaşık 7 tonluk bir uçak ama 150 kiloluk versiyonu bir süredir uçuyor. Arada 2 tane daha uçağımız olacak, yaklaşık 700-800 kilogramlık ve 1 tonun üzerindeki."

Günlerdir bahsettiğimiz Anka-3 bir aile tespitimiz resmî kaynak dolayısı ile kesinleşti. İleride 7 ton değil 17 ton olanını görürüz inşallah. İki tane TF6000 ile ne de güzel bir bombardıman uçağı olur.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 27 Kasım 2023, 13:47:39 »
"Uçan kanat" yapısı sayesinde düşük radar görünürlüğü, yüksek hız, yüksek taşıma kapasitesi gibi birçok avantaja sahip ANKA-3, tasarım, yapısal ve alt sistem iyileştirmelerinin ardından ilk uçuşa hazır hale getirildi. ANKA-3'ün yıl tamamlanmadan ilk kez gökyüzüyle buluşması bekleniyor.

https://www.aa.com.tr/tr/savunma-sanayisi/anka-3-gokyuzuyle-bulusmaya-hazir-kaan-ilk-ucus-icin-son-montajda/3065767#

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 27 Kasım 2023, 13:57:31 »
"Uçan kanat" yapısı sayesinde düşük radar görünürlüğü, yüksek hız, yüksek taşıma kapasitesi gibi birçok avantaja sahip ANKA-3, tasarım, yapısal ve alt sistem iyileştirmelerinin ardından ilk uçuşa hazır hale getirildi. ANKA-3'ün yıl tamamlanmadan ilk kez gökyüzüyle buluşması bekleniyor.

https://www.aa.com.tr/tr/savunma-sanayisi/anka-3-gokyuzuyle-bulusmaya-hazir-kaan-ilk-ucus-icin-son-montajda/3065767#

Nihayet! Motor hariç, en gıcık olduğum gecikmeydi bu.