Gönderen Konu: Israil'de sivil darbe?  (Okunma sayısı 910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MeACuLpA

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
Israil'de sivil darbe?
« : 27 Mart 2023, 01:05:49 »
Netanyahu savunma bakanini gorevden almasini protesto icin binlerce insan sokaklara dokulmus durumda. Bu kismi bana gezi olaylarini hatirlatti ama daha da ilerisi reserve askerler gorevlerine gitmiyormus, yarin icin de genel grev cagrisi yapmis sendikalar. Universiteler egitime ara verme karari almislar. Netanyahu hukumetinin durumunu gercekten merak ediyorum. Adam yargi reformu yapicam ile yola cikmisti simdi tamamen koltugunu kaybedebilir. Yargi reformu anti demoktratik bulduklari icin zaten Israil'de ve de ABD'de protestolar vardi.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 34
  • DefenceTurk.com
Ynt: Israil'de sivil darbe?
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2023, 01:13:30 »
Netanyahu savunma bakanini gorevden almasini protesto icin binlerce insan sokaklara dokulmus durumda. Bu kismi bana gezi olaylarini hatirlatti ama daha da ilerisi reserve askerler gorevlerine gitmiyormus, yarin icin de genel grev cagrisi yapmis sendikalar. Universiteler egitime ara verme karari almislar. Netanyahu hukumetinin durumunu gercekten merak ediyorum. Adam yargi reformu yapicam ile yola cikmisti simdi tamamen koltugunu kaybedebilir. Yargi reformu anti demoktratik bulduklari icin zaten Israil'de ve de ABD'de protestolar vardi.
Bibi bu yoldan dönerse hapse girer, dönmezse ülke çırağan sarayı gibi yanar.
Adalet bakanı bibiye sen bu yoldan dönersen koalisyonu dağıtırım demiş.
Ilahi adalet...

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2023, 08:13:26 »
İşin boyutu ciddi.Diaspora Yahudileri bile Netenyahuya karşı konum almış Amerikada.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2023, 13:09:01 »
Her gösteride İsrail i Fransa yı kahralocak sanıyoruz ama bunlar demokratik gösteriler. Gösteri yapmak karnaval yapmak kadar sevgi dolu olmaz tabi ki biraz sert kararlı bir şeydir ufak tefek anarşik şeyler olur buna deniyor gösteri zaten. Biz bunu yıkım sanıyoruz demokrasiler tolere etmişler memnun bile oluyorlar. Bu ülkelerde devlet panikleyip taramalıyla taramıyor ama göstericilerde artan şiddette istiyor istiyor alamazsa yine evine dönüyor iki tarafında nizamı koruyan kuralları var.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2023, 13:09:34 Gönderen: re »