Gönderen Konu: İsrail Ordusu "Toz Haline Getirilmiş Kan" Kullanacak  (Okunma sayısı 7561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İsrail Ordusu "Toz Haline Getirilmiş Kan" Kullanacak
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2011, 23:28:47 »
serum = steril su...  bildiğin  temiz  su...

Çevrimdışı VVOLKANN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2011, 00:33:50 »
serum kanı sulandırılmak için kullanılabilirmi bilmiyorum.muhtemelen sakıncası olmaz ama zaten tıbbi steril su diye bişey var damara zerk edilen antibiyotikler mesela sefalosporin grubu bir iğne vurulan herkes o ilaç paketinde toz antibiyotik ve yanında sulandırmak için steril su flakonunu görmüştür.hemşire önce suyu çeker sonra enjektörle antibiyotik flakonuna zerk eder sulandırınca ikisini birden çekip damara vurur.yani cephedeki her sıhhiyeci çantasında bu sulardan bulmakta zorlanmaz.bunun bu şekilde uygulanma sebebi sulandırılan bu grup maddelerin çobuk bozulması raf ömrünün uzun olabilmesi içindir yani sakla kullanırken sulandır.bu kan paketleride büyük ihtimal suyunuda yanında içerecektir.veya sıhhiyeci temin eder kolaylıkla.yani bu sular erikli suyu değil tabiki.

Çevrimdışı Ayyuk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2011, 19:13:59 »

serum at kanından elde ediliyor diye biliyorum. At kanını bekletince üste çıkan renksiz kısıma serum deniyordu.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2011, 23:53:54 »

serum at kanından elde ediliyor diye biliyorum. At kanını bekletince üste çıkan renksiz kısıma serum deniyordu.
insan  kanını bekletincede  aynı  sıvı  üste  çıkar  , bende  senin  gibi  at  kanı  sanıyordum , nereden  öğrendim  bilmiyorum  ???  ama  uzun  yıllar  at  kanından  üretildiğini  sandım   öyle  değilmiş. demekki  bir  zamanlar  at  kanı  masalı  baya  tutmuş  yıllarca  buna  bende  inanmıştım  taki  kullanılan  serum  miktarını  görünce  dünyadaki  atların   bütününün  kanı  bile  bu  miktarın  yarısını  karşılamayacağını  anlayıncaya  kadarda  buna  inanmaya  devam ettim.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2011, 14:47:02 »
At kanı mı  :o :o :o :o ilk defa duydum  :o

Çevrimdışı Ayyuk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0