Gönderen Konu: TAYFUN Kısa Menzilli Balistik Füze  (Okunma sayısı 31747 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: TAYFUN Balistik Füzesi
« Yanıtla #150 : 23 Ekim 2022, 20:05:37 »
Fetö CIA köpegidir nerde olduklari bellidir

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #151 : 23 Ekim 2022, 21:01:38 »
Erdoğan Karakuş Paşa kısmen doğru söylüyor, o zamanlar o teknolojik bilgiye sahip olduk ama ortada füze yoktu. Vatan haini dinci ( dinle alakaları da yok ya,kendi dinlerini yaratmışlar CİA’nin güdümünde) köpekler için söylediği ise tamamen doğru
O bilgiye sahip olabiliriz ama yapabilme kabiliyeti farklı bir şey, S.Arabistan da o bilgiye sahip olabilir mesela ama şuan yapabilecek kabiliyeti yok gözüküyor.

Alt sistemlerin, komponentlerin millileştirilmesi, gereken teknolojinin kazanılması gerekir. Haliyle bunu Balistik Füze için başka ülkeler vermeyecektir. Biz daha yeni hepsine sahip olduk, bu Tayfun gösterisi de onun ilanı gibi.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #152 : 23 Ekim 2022, 22:01:48 »

Karakuş Paşa yeni bilgiler vermiş. Emekli askeri ve sivil personellerin böyle bilgileri keyfince açıklaması serbest mi?

https://mobile.twitter.com/SamyeliSuhan/status/1584182629154553856

Şimdi de meraktan çatlıyıp durma bakalım. Birileri sizin önerinizi dikkate alıp tweeti silmiş.

Bizim paşa ne diyordu?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 23 Ekim 2022, 23:24:52 »
twetiyi silmesi bir sey yok olayli ilgili  youtube var

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 24 Ekim 2022, 10:49:15 »
... Bu mesaj tarafımca silinmiştir.

« Son Düzenleme: 24 Ekim 2022, 10:54:08 Gönderen: buraktunahan »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #155 : 24 Ekim 2022, 11:19:49 »
... Bu mesaj tarafımca silinmiştir.

Yapılacak gereken buydu. Ama hiç olmazsa beni bekleseydin ben şimdi meraktan çatlıyorum.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 27 Ekim 2022, 21:05:56 »
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir:

“Tayfun füzemiz biraz bizim bilgilendirmemiz dışında açıklandı. Daha da arkası gelecek. Arkası geleceğini söylüyoruz, bizi izlemeye devam edin.”

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #157 : 27 Ekim 2022, 23:11:48 »
MMU gelene kadar hava kuvvetlerimizin durumu belirsiz. F-16, Eurofighter vs. hepsi başka ülkelerinin 2 dudağı arasından çıkacak kelimelere bağlı. O nedenle hep söylediğimiz gibi MMU gelene kadar bu açığı akıllı mühimmat, balistik füze ve HSS'lerle kapatmak lazım.

Daha uzun menziller şart. Geçtim Yunanistan'ı İran gibi lanet bir bela var bölgede. İran'ın da tamamı Türk füzelerinin menzili içinde olmalı. Azerbaycan'a parmak sallayan, bize aba altından sopa gösteren İran'a haddini bildirecek balistik füzeler şart. O nedenle MMU gelene kadar 1500-2500 km menzilli balistik füzeler işimize gayet yarar. Yine 1000-1500 km menzilli seyir füzelerini de artık hızlandırmak lazım.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 27 Ekim 2022, 23:32:25 »
MMU gelene kadar hava kuvvetlerimizin durumu belirsiz. F-16, Eurofighter vs. hepsi başka ülkelerinin 2 dudağı arasından çıkacak kelimelere bağlı. O nedenle hep söylediğimiz gibi MMU gelene kadar bu açığı akıllı mühimmat, balistik füze ve HSS'lerle kapatmak lazım.

Daha uzun menziller şart. Geçtim Yunanistan'ı İran gibi lanet bir bela var bölgede. İran'ın da tamamı Türk füzelerinin menzili içinde olmalı. Azerbaycan'a parmak sallayan, bize aba altından sopa gösteren İran'a haddini bildirecek balistik füzeler şart. O nedenle MMU gelene kadar 1500-2500 km menzilli balistik füzeler işimize gayet yarar. Yine 1000-1500 km menzilli seyir füzelerini de artık hızlandırmak lazım.
Aynen katılıyorum, hemde peynir ekmek gibi üretmek lazım. Aynı şekilde kamikaze ihalarıda, Kargı, Alpagut falan geç kaldı arkadaş.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2022, 23:33:04 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 27 Ekim 2022, 23:52:31 »

Aynen katılıyorum, hemde peynir ekmek gibi üretmek lazım. Aynı şekilde kamikaze ihalarıda, Kargı, Alpagut falan geç kaldı arkadaş.

Kesinlikle. MMU 2028'de gelecek deniyor ama hava platformlarında erteleme çoğu zaman yaşanan normal durumlar. 2030-2031 desen 9 yıl var. Bu 9 yılda oturup beklemek hata olur. Daha uzun menzilli balistik füzeler, akıllı SİHA mühimmatları, HSS'ler, Seyir füzeleri işini hızlandırıp çok sayıda üretime almak lazım. Bütçe de arttı artık biraz gaza basma vakti.

Yunanistan Rafale'ları, olası F-35 alımı da gerçek olursa bizim hava kuvvetleri MMU gelene kadar geriye düşmüş olacak eğer o arada ABD ile işler yoluna girip F-35 alımı olmazsa. Bu açığı da tüm Yunanistan'ı yerle bir edebilecek kadar güçlü balistik ve seyir füzelerine sahip olarak kapatabiliriz. İran'a karşı da daha uzun menzilli seyir ve balistik füzeleriyle göz dağı vermek amacımız olmalı.