Gönderen Konu: TAYFUN Kısa Menzilli Balistik Füze  (Okunma sayısı 31771 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: TAYFUN Balistik Füzesi
« Yanıtla #130 : 22 Ekim 2022, 01:07:54 »
Forum nükleer işine girmiş.  ;D

Yaptığım uyarıların gerçekten işe yaradığına inanmaya başladım.  8)

Şu aşamada test etmeye bile gerek yok. Forumdaki bu kadar tartışma bile bu konuda ne kadar bilgiye sahip olduğumuzu gösteriyor. Elimizde nükleer silah yoksa bile, birileri artık bunun aksini düşünmeye başlamıştır.  ;D
Bu da, bize karşı bundan sonraki adımlarında defalarca düşünmelerine yeter!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #131 : 22 Ekim 2022, 02:01:23 »

Evet, bildiğim kadarıyla elektronları uygun hızda hareket ettirip çarpıştırmak gerekiyor. Bunun için ise uygun miktarda grafen/ağır su gerekiyor. Yoksa başarılı olamıyorsunuz. İşte bu uygun miktarı teoriden, patlamaya başarılı çevirmek için ise test gerekiyor, yanlış hatırlamıyorsam.
[/quote]

Grafen, ağır su, nükleer santrallerde reaksiyonu durdurmak için de olabilir???

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #132 : 22 Ekim 2022, 10:53:14 »
Iran, ABD’nin 130milyon dolarlık Global Hawk IHA’sını düşürdüğünde neden ABD buna karşılık vermedi? Hem de uçaklar filolar halinde havalanıp saldırıya hazırken neden geri çağırıldı?
Trump mazeret olarak 150 kişinin boşuna hayatını kaybetmesini istemediğimden uçakları geri çağırdım dedi.
Acaba birileri Umman aracılığıyla İsrail’e İran’ın farklı başlıklı füze saldırısı düzenlenecek haberini mi uçurmuştu?

Almanya gizli servisi o kadar yıl önce TC’nin nükleer silah çalışması yapmakta olduğuna dair rapor hazırlıyordu. Sonuçları ne oldu?

Nükleer bomba deyince hemen akla atom bombası geliyor. Artık dünyada hiç bir nükleer güç atom bombası ile teçhiz etmiyor başlıklarını. K Kore’si, Pakistan’ı, İsrail’i dahil tüm nükleer güçler artık termo-nükleer bomba yani hidrojen bombası ile füzelerini silahlandırıyorlar.
Kabaca anlatırsak:
Uranyum’u parçalarsanız (fizyon) atom bombası olur. Ama uranyum bir küre ile kapladığınız hidrojen çekirdeğini, bu kabuk uranyumu patlatarak hidrojenleri birbiriyle birleştirerek (füzyon) helyum oluşturursanız, hidrojen bombası yaparsınız.
Çok Küçük bir bombadan çok çok daha fazla enerji aldığınız termo-nükleer bomba asıl önemli olanı. Yoksa Türkiye atom bombasını çok kısa sürede yapacak teknolojiye sahip. Hidrojen bombasınıda yapar. Ama bunları test etmek gerekir, yaptım diyebilmeniz için. İşte o zaman foyanız ortaya çıkar.
Bence teste gerek yok, yapar koyarsın. İsrail test mi yaptı, Abd aracılığıyla olmuşur...Olmadı testi Pakistan aracılığıyla yaparsın.
Hiç test yapmazsanız o aşağıdaki İran 5inci nesil savaş uçağı gibi olur.

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #133 : 22 Ekim 2022, 12:40:01 »
Yanılmıyorsam 70'lerde atlantigin en güneyinde ( Güney Afrika'nın batısındaki insansız ve sahipsiz bölgede ; kimin yaptığı belli olmayan ama sistemlerce tespit edilmiş bir nükleer patlama mevcut. Testin İsrail tarafından (bir gemi vasıtası ile) yapıldığı soylenegelmiş , ancak İsrail bugüne kadar nükleer silah sahibi olduğunu resmen kabul etmediğinden iddiadan ibaret.

Bu tür tartışmalarda ben hep şunu söylerim; bu ülkenin hava, deniz ve kara kuvvetlerinden yüzlerce fetocü ABD bağlantılı ve en etkili yerlerde kilit noktalara yerleştirilmiş kurmay subay; emniyetçi, siyasetçi yurtdışına yıllarca bilgi aktardı, planları aktardı, envanteri aktardı .. eğer olsaydı veya planı olsaydı bile şu anda zaten herkes tarafından biliniyor olurdu..

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #134 : 22 Ekim 2022, 12:48:43 »
pakistanda  dagin icinde  yada Türkiyede  yeraltinda   yaparsin

sonradan deprem oldu diyersin sor olan bir sey yok

cözüm her zaman var  ( Türkiye deprem bölgesi yer isen )

ben büyük depremi yalova  olayi  kuzey fay hatti diyorlar ---------nükler denememidi acaba

marmarada deprem bekleliyor 7- 8-9  yaz ayinda olsun bizim olsun

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #135 : 22 Ekim 2022, 12:56:38 »

ben büyük depremi yalova  olayi  kuzey fay hatti diyorlar ---------nükler denememidi acaba

Olur. Sen de o sırada orada olursan tabi ki olur. Ama Korkmak, enkaz altında kalıp ölmek yok! Enkaz altında yardım bekleyen binlerce insanı bırakıp kaçmak yok! Ona göre...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #136 : 22 Ekim 2022, 13:18:53 »

Olur. Sen de o sırada orada olursan tabi ki olur. Ama Korkmak, enkaz altında kalıp ölmek yok! Enkaz altında yardım bekleyen binlerce insanı bırakıp kaçmak yok! Ona göre...

Hayır oda olmuyor. Bir depremin veya nükleer bir patlamanın şiddetin dalga dağılımının açısından karekteristik  olarak bu günlerimizde gayet iyi ayırt ediliyor. Bir nükleer patlamanın denemesi de olsa dünyanın hiçbir yerinde saklı kalamaz bu günlerimizde ki ta 90’lı yıllarda bile böyle bir  şiddeti ayırt edilebiliyordu ve metresine kadar lokalizasyon yapıla biliniyordu.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #137 : 22 Ekim 2022, 15:31:23 »
http://www.yapi.com.tr/haberler/cilgin-profesorden-bombali-oneriler-fay-aklinla-bin-yasa-_50119.html

https://www.gazetevatan.com/gundem/marmara-fayini-atom-bombasiyla-kiralim-93317

Nükleer konusundan bağımsız yazıyorum; 20 milyon insanı ufacık bir şehire doldurduk.Sanayinin de çoğunu bu şehirde kurduk.Beklenen deprem gerçekleştiği an bizlerin burada konuştuğu Mavi vatan, 12 mil, kuzey Suriye gibi konularda yazdıklarımızın çoğu boşa düşebilir.Çok aciz bir duruma düşebiliriz.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #138 : 22 Ekim 2022, 16:55:17 »
pakistanda kullaniriz olay bu kadar basit
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2022, 17:11:50 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #139 : 22 Ekim 2022, 17:11:56 »
Bizdede 90 ların sonunda güneydoğu anadoluda eski bir madenin icinde nukleer test yapıldığı ve bölgede tespitli bir fay olmamasına rağmen 4 şiddetinde deprem olduğu söylentisi var.kimsenin bilgisi varmi yokmu bilmem uydurmada olabilir