Gönderen Konu: Yangınla Mücadele  (Okunma sayısı 17470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yangınla Mücadele
« Yanıtla #30 : 01 Ağustos 2021, 21:43:33 »
Aslında helikopterler çok uygun müdahale araçları değildir. Pervanesi nedeniyle yangınların yayılmasına hizmet de edebilirler. Ve en önemlisi yavaşlar.

Yangın ihtimali olan yerler İHA ile gözlenmeli, çıkan yangınlara da anında kalkışa hazır uçaklarla müdahale edilmeliydi.

Bu facia biraz da göz göre göre geldi. CB açıklama yapıyor, neymiş, THK uçakları yenileyememiş. E THK'nu kim yönetiyor? Bu durumda uçakları kim yenilememiş oluyor?

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #31 : 01 Ağustos 2021, 22:05:05 »
Aslında helikopterler çok uygun müdahale araçları değildir. Pervanesi nedeniyle yangınların yayılmasına hizmet de edebilirler. Ve en önemlisi yavaşlar.

Yangın ihtimali olan yerler İHA ile gözlenmeli, çıkan yangınlara da anında kalkışa hazır uçaklarla müdahale edilmeliydi.

Bu facia biraz da göz göre göre geldi. CB açıklama yapıyor, neymiş, THK uçakları yenileyememiş. E THK'nu kim yönetiyor? Bu durumda uçakları kim yenilememiş oluyor?

Mevcut idare hep zayıf düşmanlar yaratıp onlarla mücadele veriyor görünmekten ve bu durumdan puan almayı çok seviyor. THK için de öyle bir imaj yarattılar ki onlara göre THK yıllar öncesinin Atatürkçü Yönetimini temsil ediyor. Göstermelik bir mücadeleye girildi;  Halbuki ülkedeki her şey gibi bu kurumun yönetimi de senin elinde nesiyle kavga ediyorsun?!

Yangınlar öyle kontrolden çıktı ve tükürdüklerini de yalayamadılar ki Bu seferki mücadele imaj olarak ellerinde patladı. Elinde mevcut uçağı neden kullanmadığını anlatamazsın. Evi barkı yanan köylü de bir zahmet oy için gelenlere soru sorsun.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 01 Ağustos 2021, 22:43:43 »

Helikopterin veya ucagin orman yanginlarinda birinin digerine gore ustun oldugunu dusunmuyorum. Her iki aletin farkli gorevleri oldugunu dusunuyorum.  Yani biri digerinin alternatifi olma yerine orman yanginlarinda mucadelede ozellikle cografi zorluklarda tamamlayicisi oldugunu dusunuyorum.

CB THK ile aciklamasina gelince.  Peki THK ucaklarinin yenilenmesinde elini tutan mi var. Hade bir sene devletin de gozunden kacmis  ve gerekli kaynak aktarilamamis ya ikinci ,ucuncu seneler ?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 02 Ağustos 2021, 00:43:59 »
Orman Bakanı Pakdemirli; Orman teşkilatı yerleşim yerlerini koruyordu, aslında ormanları 1. derece koruma görevi belediyelerdedir -orman teşkilatı yerleşim yerlerini korumaktan ORMANLARIN YANMASINA MÜSAADE ETMEK ZORUNDA KALDIK' dedi.

AKILLARA ZİYAN, İNANILMAZ BİR OLAY YA!..

Adam açık açık ağzıyla itiraf ediyor; ormanların yanmasına müsaade ettik diyor...

Bu işin içinde bir iş var arkadaş! Bu açıklamadan sonra, benim bakış açım tümden değişti. 15 TEMMUZ, FETÖ KALKIŞMASI benzeri bir komployla karşı karşıya olabiliriz.

Şayet öyleyse, çok büyük suç işlenmiştir ve gün gelir bunun hesabı sorulur. Memleket cayır cayır yanıyor. EY DEVLET, EY ORMAN BAKANI NERDESİNİZ?.. hiçbir şey olmamış olsa bile çok büyük bir görevi suistimal ya da görev ihmali var. 19 senedir iktidardasın, niye yangın söndürme uçağı almadın arkadaş?
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2021, 00:46:02 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 02 Ağustos 2021, 01:31:17 »
Orman Bakanı Pakdemirli; Orman teşkilatı yerleşim yerlerini koruyordu, aslında ormanları 1. derece koruma görevi belediyelerdedir -orman teşkilatı yerleşim yerlerini korumaktan ORMANLARIN YANMASINA MÜSAADE ETMEK ZORUNDA KALDIK' dedi.

Adam açık açık ağzıyla itiraf ediyor; ormanların yanmasına müsaade ettik diyor...

Bu işin içinde bir iş var arkadaş! Bu açıklamadan sonra, benim bakış açım tümden değişti. 15 TEMMUZ, FETÖ KALKIŞMASI benzeri bir komployla karşı karşıya olabiliriz.

Şayet öyleyse, çok büyük suç işlenmiştir ve gün gelir bunun hesabı sorulur. Memleket cayır cayır yanıyor. EY DEVLET, EY ORMAN BAKANI NERDESİNİZ?.. hiçbir şey olmamış olsa bile çok büyük bir görevi suistimal ya da görev ihmali var. 19 senedir iktidardasın, niye yangın söndürme uçağı almadın arkadaş?

Sakin, sakin. Belediye şehri koruyamadığı için şehre odaklandık, ormanı boş verdik diyor. Ama özrü kabahatinden büyük, farkında değil... Herkes işini yapacak. Yanan orman başka yerleşim yerlerini tehdit etmeyecek mi?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #35 : 02 Ağustos 2021, 01:32:41 »
Sorumluk belediyelerde olduğu için devlet organları müdahale etme gereği yok mu?

Ben bu adamın ifadesinden hiçbir şey anlamadım.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #36 : 02 Ağustos 2021, 01:36:42 »

Sakin, sakin. Belediye şehri koruyamadığı için şehre odaklandık, ormanı boş verdik diyor. Ama özrü kabahatinden büyük, farkında değil... Herkes işini yapacak. Yanan orman başka yerleşim yerlerini tehdit etmeyecek mi?

Kendisini ifade edememiş bu sayın bakan. Ve üstüne yanlış kelimeler kullandı. Sen durumu tek cümleyle izah ettin.

Partikül gibi ben de bakanın demecini yanlış yere çektim.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 02 Ağustos 2021, 01:56:04 »

Yangın şehir merkezinde mi ki belediye şehri koruyamıyor muş! Sevgili arkadaşım, yangın ormanlık alanda başlıyor ve yayılıyor. Orman Teşkilatı olarak hemen görevden vazife çıkartman gerekirdi...

Vatana İhanet yoksa, görevi suistimal var...

Bir de şöyle bir olay var... Afgan milisler akın akın yurda giriyor. Nereden girdikleri belli, nereye gittikleri belli... Hemen arkasında orman yangınları çıkıyor.

Yahu sen, hükümet olarak;
AFGAN MİLİSLERİ DURDURMUYORSUN, FIRSAT VARKEN YANGINLARI SÖNDÜRMÜYORSUN!

Peki senin derdin ne arkadaş ya!..

Bu işin içinde bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum...  Sorumluluğu da CHP'li belediyelerin üstüne atıyor. yoksa belediyeler CHP' li diye mi yangına müdahale etmedin!!! Halk CHP' yi seçti diye halka ceza mı kesiyorsunuz?

Veya

İç karışıklık ortamı olsun, kaos ortamı olsun da OHAL ilan edelim derdinde misiniz? CHP' yi kapattırıp, mallarına çökmek mi istiyorsunuz? Derdiniz ne arkadaş sizin ya?

Niye yangın söndürme uçağı almadınız, niye THK' nın içini boşalttınız, NİYE HAZİNE GARANTİLİ YANGIN SÖNDÜRME İHALESİ AÇTINIZ?

Ben bunlara zerre kadar güvenmiyorum hocam ve bu insanlardan NEFRET ediyorum. Güzelim ülkemin içine ettiler.

« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2021, 01:56:48 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 02 Ağustos 2021, 02:29:04 »

Yangın şehir merkezinde mi ki belediye şehri koruyamıyor muş! Sevgili arkadaşım, yangın ormanlık alanda başlıyor ve yayılıyor. Orman Teşkilatı olarak hemen görevden vazife çıkartman gerekirdi...

@Partikül, Şehirden kasıt köyler. Adam diyor ki, "Köyleri korumak için ormanın yanmasına göz yummak zorunda kaldık. Köyleri korumak belediyenin görevidir oysa ki."

Ben de diyorum ki, bu özür aynı zamanda büyük bir kabahatin ifşasıdır. Yani Bakan Pakdemirli'nin özrü kabahatinden beterdir.

Bir salgın düşünelim, şehir metrosu vasıtasıyla yayılan. İstasyonun tekini metronun sağlık ekibiyle korumaya aldık ama bu arada salgın metrodan etrafa yayılıyor. Şimdi, o metronun sağlık ekibi totalde işini yapmış mı oluyor? Hayır, işi yüzüne gözüne bulaştırmış oluyor. Burada da durum aynı.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2021, 21:06:08 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #39 : 02 Ağustos 2021, 20:59:44 »
Yani diyor ki biz değil; CHP’li Büyükşehir Belediyesi suçlu...

Ülke yanarken hala oy hesabındalar.

Normalde de Devlet yetkililerine hesap soramıyorsun arkadaş. İlla konuyu siyasete getiriyor.  Bu iş yanlış diyorsun. “20 sene önce siz daha mı iyiydiniz?” diyor. Hep bir taraf muamelesi görüyorsun.