Gönderen Konu: S-80 Sınıfı Denizaltılar  (Okunma sayısı 2030 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
S-80 Sınıfı Denizaltılar
« : 07 Mayıs 2021, 19:01:06 »
S-80 Sınıfı Denizaltılar

Isaac Peral S-81 denizaltısı görücüye çıktı

Navantia Tersanesi tarafından İspanyol donanması için inşa edilen S-80 sınıfı denizaltı Isaac Peral S-81 görücüye çıktı. 2022 yılında deniz testlerine başlaması beklenen denizaltının 2023’ün başlarında donanmaya teslim edilmesi hedefleniyor.

İspanyol tersanesi Navantia, ülke donanması için inşa ettiği ilk S-80 sınıfı denizaltı Isaac Peral S-81’i halka tanıttı.

Nükleer olmayan en büyük denizaltılarından biri kabul edilen platform Isaac Peral S-81, 80 metre uzunluğunda ve 3 bin ton deplasmana sahip.

Sıvı oksijen ve etanol karşımı kullanan havadan bağımsız tahrik sistemi ile donatılan denizaltının, hidrojeni ayrıca depolamak için hidrojen tanklarına ihtiyacı bulunmuyor.

Üç ana silahla donatılabilen platformda DM2A4 ağır torpido, UGM-84 Sub-Harpoon gemisavar füzesi ve SAES mayını kullanılacak.

Denizaltı ayrıca UGM-109 Tomahawk füzelerine de sahip olacak.

2022 yılında deniz testlerine başlaması beklenen S-81’in, 2023’ün başlarında donanmaya teslim edilmesi hedefleniyor.

https://www.denizhaber.net/isaac-peral-s-81-denizaltisi-gorucuye-cikti-haber-101566.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: S-80 Sınıfı Denizaltılar
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2021, 19:02:28 »

« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2021, 19:03:35 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com