Gönderen Konu: BMC KİRPİ Mayına Dayanıklı Personel Taşıyıcı  (Okunma sayısı 13167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: BMC KİRPİ Mayına Dayanıklı Personel Taşıyıcı
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2021, 19:09:37 »
Bu aralar Kirpi kazaları sık olmaya başladı bu araçlarda denge sorunumu varki? Bunu kuvvetin ve BMC'nin araştırması lazım.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 22 Kasım 2021, 20:20:54 »
Su kirpiler ile kacinci kaza bu gundemden hic dusmuyor. Burada Kirpiyi kotulemek icin soylemiyorum ancak belli ki aracin yuksek olmasi sebebi ile belirli bir suraat sonrasi kontrolden surekli cikiyor. Artik aracin yapisal sorunumu ,lastiklerimi, yoksa soforlerin araci kullanmasindan kaynakli mi bilemem ancak bir veya birkac problem mevcut ve bu sorunun uzerine gidilmesi gerek diye dusunuyorum.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 22 Kasım 2021, 20:59:44 »
Mayın tehlikesine karşı yükseltilmiş yani ağırlık merkezi mecburi olarak yukarıda. Keskin hareketlere gelmez. Limitlerini iyi bilinerek kullanılmalı

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2021, 17:09:23 »
Mayın tehlikesine karşı yükseltilmiş yani ağırlık merkezi mecburi olarak yukarıda. Keskin hareketlere gelmez. Limitlerini iyi bilinerek kullanılmalı
Kesinlikle. Ayrıca keskin hareketlere ek, araç hızlanınca savrulma sebebiyle en küçük yön değiştirme keskin harekete dönüşüyor. Askeri araç kullanan sürücüleri acaba çokça dağlık arazi eğitimi azcık da düz yol/ asfalt eğitimi mi veriliyor ki de sürekli düz yolda kazalar meydana geliyor?
 Yine  konu dönüp  dolaşıp eğitime geliyor.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2022, 23:49:29 »
https://mobile.twitter.com/myalcintas/status/1476423305469046784

Aracın tasarımında değişiklikler var gibi. Çözünürlük çok yüksel değil ama araçta sanki biraz daha iri hale gelmiş.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 15 Ocak 2022, 12:33:59 »
Selamlar,
2021 itibari ile üretilen Kirpi araçlarında, aks aralığında 22cm ve genişlikte 46cm revizyon yapıldı. Süspansiyon açıları 2'li olarak güncellendi.
Diğer araç ürünlerinde de bazı dizayn ve mekanik/elektronik güncellemeler yapılıyor. BMC satıştan sonra hibrit transmisyon ve yeni ürünler konusuna eğilmiş durumda.. Elektrikli otobüs (ki bu yıl 50 adet teslimi bir belediyeye yapıldı.), Çekici (Tır) yeni dizayn ürünleri bu yıl gelecek..
Azra 530-550 hp motor+transmisyon kabul testleri bitmek üzere, Utku 1100hp+transmisyon yıl sonu seri üretim hedeflenmekte, Batu 1570hp+transmisyon paketi birlikte testleri devam etmekte..

Satışla birlikte, Bmc atılıma geçmiş durumda diyebiliriz.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2022, 12:47:01 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 15 Ocak 2022, 13:00:19 »
Selamlar,
2021 itibari ile üretilen Kirpi araçlarında, aks aralığında 22cm ve genişlikte 46cm revizyon yapıldı. Süspansiyon açıları 2'li olarak güncellendi.
Diğer araç ürünlerinde de bazı dizayn ve mekanik/elektronik güncellemeler yapılıyor. BMC satıştan sonra hibrit transmisyon ve yeni ürünler konusuna eğilmiş durumda.. Elektrikli otobüs (ki bu yıl 50 adet teslimi bir belediyeye yapıldı.), Çekici (Tır) yeni dizayn ürünleri bu yıl gelecek..
Azra 530-550 hp motor+transmisyon kabul testleri bitmek üzere, Utku 1100hp+transmisyon yıl sonu seri üretim hedeflenmekte, Batu 1570hp+transmisyon paketi birlikte testleri devam etmekte..

Satışla birlikte, Bmc atılıma geçmiş durumda diyebiliriz.

Maaşallah Doğan üstadım.Ben dört gözle BATU+Transmisyon paketini bekliyorum.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 15 Ocak 2022, 13:31:54 »
Utku üretime bu kadar yakınsa,  motor projelerinde işler iyi gidiyor demektir.
tank motorunda kaç prototip üretildi acaba?

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2022, 03:02:00 »
Utku üretime bu kadar yakınsa,  motor projelerinde işler iyi gidiyor demektir.
tank motorunda kaç prototip üretildi acaba?

Selamlar,
Fırtına2 üretim/modernizasyon için Utku önemli, tabi bu hacimli güç grubu için çok iyi bir tecrübe seviyesi.
Asıl hedef başından beri Batu idi, diğerleri ona giden yolların seviye taşlarını oluşturdu diyebiliriz.
Batu 2 prototip idi ancak bu salt motor ateşlemedeki sayı. Transmisyonla test edilene kadar illaki revize olmuştur ki bundan sonrada olacaktır..

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 20 Ocak 2022, 12:46:49 »
"Batu 2 prototip idi ancak bu salt motor ateşlemedeki sayı. Transmisyonla test edilene kadar illaki revize olmuştur ki bundan sonrada olacaktır.."

teşekkür ederim,  güzel havadisler bunlar.