Gönderen Konu: BMC ALTUĞ 8x8 Zırhlı Muharebe Aracı  (Okunma sayısı 10820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
Bu aracın sanki tekerlekleri biraz ufak ve tasarımı arazi için uygun değil gibi.
Kaç ton bilmiyorum ama çamurlu araziye sokmazdım ben olsam.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Bu aracın sanki tekerlekleri biraz ufak ve tasarımı arazi için uygun değil gibi.
Kaç ton bilmiyorum ama çamurlu araziye sokmazdım ben olsam.

Yaa evet, dünyanın önde gelen orta/hafif zırhlı üreticisi ve aktif kullanıcısı olan ülkelerinden biriyiz ve çamurda saplanıp kalacak 8x8 zırhlı ürettik! Tövbe tövbe, git işine arkadaş.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
BMC'den motor konusunda güncelleme,

250-300hp - Adı verilecekmiş - Nihai testlerde, (Tulga)
400-450hp - Vuran - Saha testinde, (Vuran ve Kirpi)
600-650hp - Azra - saha testlerinde, (8X8 TTZMA-Tank Taşıyıcı-çekici)
1000-1100hp - Utku -  saha testlerine başlanacak, (muhtemelen Fırtına2 Obüs)
1500hp - Batu - Performans testleri devam ediyor.. (Altay)
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2021, 21:37:50 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hayatımda bu kadar yüksek bir zırhlı araç görmedim... 10 km'den vururlar bunu...
Bir tek bana mı yüksek geldi bu araç?

Sert fren yapmış. Ön kısım adeta yere yapışmış, arka kısım da yukarı kalkmış. O nedenle zaten yüksek olan araç daha da yüksek görünüyor. Bu arada ön lastikler fena şekil değiştirmişler. Sanki kopup yerlerinden fırlayıp gideceklermiş gibi...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ama harbi yakışıklı araç olmuş güzel dizayn yapılmış..

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Biraz kuleden dolayı yüksek duruyor, ön tasarım ve tekerler elden geçecektir..

Tüm bunları resimde uygularsak, şöyle bir şey çıkıyor..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bu resimde oldukça iyi görünüyor. Güzel iş çıkarmışlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Sınır ötesinde görev yapacak askerler için 2 konuyu önemsiyorum. 1. Birliklerin 6x6, 8x8 ve modern ZMA araçları ile donatılması. Bu şekilde EYP, Anti tank saldırılarında karşı ciddi önlem alınmış olur. Şehitlerin çoğu bu saldırılar sonucu oluyor. 2. Olarak birliklerin Nokta hava savunmasını sağlamak. Özellikle idlib muharebelerinde gördük ki ciddi bir hava saldırısı tehdidi var. Hisar A+ paletli olması birlikler ile hereket edebilmesi avantaj. Hisar RF ile de özellikle bölgesel bir HSS şemsiyesi kurulabilir. Helikopterler ve Su-24 gibi taka uçaklar askerlerin yanına yaklaşamaz. Bu iki konuyu halledersek yapılacak harekâtlarda askerlerimizin güvenliğini maksimuma çıkartırır. Tabi işin birde taarruz kısmı var. Düşmanı ne kadar kısa sürede imha ederseniz verebileceği zararda o denli düşer. Özellikle güdümlü mühimmatlar çok önemli kısa sürede imhası için. Kasırga K(Kaplan) TRGL-230, Güdümlü ÇNRA roketleri ve Excalibur obüs topu bütün bu mühimmat tiplerinin üretilmesi ve atışların bunlarla yapılması lazım.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2021, 10:05:24 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Araçta şu özellikler mevcutmuş,

Aselsan Korhan 35 mm top + 7.62 entegre MT.
Komutan ve Nişancı Görüş sistemi
Lazer İkaz Sistemi
Akkor (Aktif Koruma Sistemi)
Muharebe Saha Tanıma Sistemi
360 derece farkındalık sistemi
Yamgöz +Termal Kamera
BMC Azra Motor (600 Beygir)
Oto yangın söndürme sistemi,
Elektronik+hidrolik, Açısal Denge Sistemi DAS (sert Manevra ve frenlerde, Lastiklere dış açı vererek devrilmeyi önlüyor, resimde ön tekerlerde görülmekte)

Tekerler Kirpinin tekerleriyle aynıymış yani maliyet ve servis etkin bir proje..
Aynı durum Altay kuleli Loe2a4 içinde geçerli. Hem elinde gelişmiş bir Tank olacak, hem de Altay ile birlikte aynı sistem kullanımından, bakım-destek ve yedek parça açısından optimize edilmiş olacak..
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2021, 16:58:54 Gönderen: DoganTuran »