Gönderen Konu: İran ve Nükleer Çalışmaları İddiaları  (Okunma sayısı 66063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
"ABD'nin vurulan İHA'sı İran hava sahasındaydı"
« Yanıtla #150 : 25 Haziran 2019, 15:08:22 »
"ABD'nin vurulan İHA'sı İran hava sahasındaydı"

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patrushev, "Rusya Savunma Bakanlığı'ndan aldığım bilgiye göre, ABD'ye ait İHA İran hava sahasındaydı." dedi.
Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, İran güçleri tarafından düşürülen ABD'ye ait insansız hava aracının (İHA) vurulduğu sırada İran hava sahasında olduğunu söyledi.

Patrueshev, ABD-Rusya-İsrail üçlü güvenlik zirvesine katılmak için geldiği Batı Kudüs'te gazetecilere verdiği demeçte, Washington'un aksine İran tarafından düşürülen ABD'ye ait İHA'nın vurulduğu anda İran hava sahasında olduğunu belirtti.

Demecinde Patrueshev, "Rusya Savunma Bakanlığı'ndan aldığım bilgiye göre, ABD'ye ait İHA İran hava sahasındaydı." ifadelerini kullandı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu, geçen perşembe günü ABD'ye ait bir İHA'yı Hürmüz Boğazı üzerinde vurarak düşürmüş, Tahran yönetimi, İHA'nın İran hava sahasını ihlali ettiği gerekçesiyle vurulduğunu savunurken, ABD ise uçağın uluslararası hava sahasında vurulduğunu öne sürmüştü.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdnin-vurulan-ihasi-iran-hava-sahasindaydi-41254722
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'den Katar'a F-22 Raptor sevkiyatı
« Yanıtla #151 : 29 Haziran 2019, 08:50:31 »
ABD'den Katar'a F-22 Raptor sevkiyatı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının Katar'daki El-Udeyd Hava Üssü'ne, F-22 Raptor tipi savaş uçakları konuşlandırıldı.

CENTCOM'dan yapılan açıklamaya göre, perşembe günü Udeyd Hava Üssü'ne F-22 Raptor tipi savaş uçakları gönderildi.

Söz konusu savaş uçaklarının, ABD güçlerinin ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının sorumluluğundaki bölgelerde çıkarlarının korunması amacıyla Katar'da ilk defa konuşladırıldığı kaydedildi.

https://www.ensonhaber.com/abdden-katara-f-22-raptor-sevkiyati.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: İran ve Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #152 : 29 Haziran 2019, 11:09:04 »
Katar'in parasi, bu güzel gelinleri kiralamaya yetmis gorunuyor. 😀
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #153 : 29 Haziran 2019, 11:43:15 »

Kiralama değil, ABD İran'a karşı yığınak yapıyor. Geçenlerde de B-52'ler Katar'a gitmişti!

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #154 : 29 Haziran 2019, 12:39:51 »

Kiralama değil, ABD İran'a karşı yığınak yapıyor. Geçenlerde de B-52'ler Katar'a gitmişti!
O operasyonun maliyeti korfez ulkelerinden cikacak.

1. Korfez savasinda da attigi bombalarin parasini Kuveyt'ten almisti.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran duyurdu: Uranyum seviyesi geçildi
« Yanıtla #155 : 01 Temmuz 2019, 14:06:30 »
İran duyurdu: Uranyum seviyesi geçildi

İran yönetimi, zenginleştirilmiş uranyum limitini nükleer anlaşmada belirtilen 300 kilogram stok limitinin üstüne çıkardığını duyurdu.
İran'ın yarı resmi haber ajansı Fars'ın haberine göre, Tahran yönetimi yüzde 3,67 zenginleştirilmiş uranyum seviyesini nükleer anlaşmada belirlenen 300 kilogram stok limitinin üstüne çıkardı.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) denetçilerinin geçen çarşambadan bu yana İran'ın zenginleştirilmiş uranyum miktarını ölçtüğünü ve stokların 300 kilogramın üstüne çıktığını tespit ettiklerini açıkladı.

İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, 26 Haziran'da yaptığı açıklamada, Avrupalı taraflara verilen sürenin dolmasının ardından zenginleştirilmiş uranyum miktarını artıracaklarını duyurmuştu.

ABD'nin yaptırımlarına karşı 8 Mayıs'ta anlaşmaya taraf ülkelere 60 gün süre veren İran, zenginleştirilmiş uranyum kapasitesini artıracağını açıklamıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-iran-duyurdu-uranyum-seviyesi-gecildi-41260509

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran duyurdu: 7 Temmuz'dan sonra artacak
« Yanıtla #156 : 03 Temmuz 2019, 11:02:16 »
İran duyurdu: 7 Temmuz'dan sonra artacak

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani: 7 Temmuz'dan sonra uranyum zenginleştirme oranını yüzde 3.6'nın üzerine çıkaracağız. 7 Temmuz'dan sonra uranyumu yüzde 3.6'nın üzerinde ihtiyacımız olan seviye neyse o kadar zenginleştireceğiz. Nükleer anlaşmaya bağlı kalan taraflar sözlerini yerine getirmezse Arak Nükleer Reaktörü eski faaliyetlerine yeniden başlayacak. ABD ve Avrupa'ya, müzakere masasına dönmelerini, hukuka saygı duymalarını ve nükleer anlaşmanın şartlarına bağlı kalmalarını tavsiye ediyoruz. Nükleer anlaşmanın diğer tarafı anlaşmaya bağlı kaldığı sürece İran da nükleer anlaşmanın taahhütlerini yerine getirecek.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-iran-duyurdu-7-temmuzdan-sonra-artacak-41262430

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD bunu ilk kez İran'a karşı kullandı: MRZR LMADIS
« Yanıtla #157 : 22 Temmuz 2019, 22:38:36 »
ABD bunu ilk kez İran'a karşı kullandı: MRZR LMADIS

Bomba iddia... ABD bunu ilk kez İran'a karşı kullandı: MRZR LMADIS
ABD donanmasının, insansız hava araçlarına (İHA) karşı geliştirdiği yeni savunma sistemiyle İran'a ait İHA'yı düşürdüğü ileri sürüldü.

Military.com internet sitesinde yer alan, ABD Savunma Bakanlığı tarafından doğrulanan habere göre, ABD'nin ürettiği yeni "MRZR LMADIS" adı verilen İHA-savar savunma sisteminin binlerce metre uzaktan İran'a ait bir İHA'yı sinyallerini karıştırarak düşürdüğü belirtildi.

TEST AMACI DIŞINDA İLK KEZ

Haberde USS Boxer adlı amfibi çıkarma gemisi Hürmüz Boğazı'nda seyir halindeyken, İran'a ait sabit kanatlı bir İHA'nın tehdit mesafesine yaklaşması üzerine, "savunma hamlesi" olarak düşürüldüğü ifade edildi. Küçük bir asker cipe yüklü olan elektronik harp sisteminin test amacı dışında ilk kez kullanıldığı kaydedildi.

SİNYAL BOZUCULARLA ETKİLİYOR

Komuta modülü ve sensör modülü olmak üzere iki kısımdan oluşan sistemin, tehditleri radar sensörleri, kameralar, radyo frekans detektörleri ve sinyal bozucularla tespit etme ve uzaktan sinyal bozucularla etkileyerek düşürme kapasitesi olduğu belirtildi. Sistemin daha önce karada ve denizde test edildiği açıklandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/bomba-iddia-abd-bunu-ilk-kez-irana-karsi-kullandi-mrzr-lmadis-41281479

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 22 Temmuz 2019, 23:20:22 »
Alıntı
İran’da temel tüketim malları ve ilaç ithalatı için ayrılan 1 milyar euro ortadan kayboldu.

Ruhani, Merkez Bankası’na gerekli yasal işlemlerin başlaması için talimat verdi.

İran, CIA tarafından görevlendirildiği ve eğitildiğini iddia ettiği 17 kişi hakkında 15 dakikalık bir belgesel yayınlamış.

Belgeselde, ABD’li istihbarat ajanları İranlı ajanlarla BAE, Avusturya ve Tayland’ta bir araya geliyorlar. Ve İran, CIA tarafından eğitildiğini iddia ettiği 17 kişiyi idam cezasına çarptırdı.

Pompeo: (İran’ın CIA ajanlarını yakaladık iddiası) “Bunun hakkında yorum yapamam fakat İran’ın yalan söylemedeki geçmişi ortada.”

Trump: “İran’ın CIA ajanlarını yakaladığı haberleri tamamen yalan. Ekonomileri öldü, daha da kötüleşecek. İran tam bir keşmekeş!”

Trump: “İranlıların dini liderleri olmasına rağmen çok fazla yalan söylüyorlar.”

Irak Başbakanı Adil Abdül Mehdi bugün Tahran’a gidiyor.
https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1153355076150407169

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'den bomba iddia: Düşürmüş olabiliriz
« Yanıtla #159 : 23 Temmuz 2019, 22:06:20 »
ABD'den bomba iddia: Düşürmüş olabiliriz

Son dakika! ABD'den bomba iddia: Düşürmüş olabiliriz
ABD Hürmüz Boğazında İran'a ait ikinci bir İnsansız Hava Aracını da düşürmüş olabileceklerini açıkladı.

Reuters'a konuşan ismini vermek istemeyen ABD'li bir yetkili, teyit edilmemekle beraber ABD donanmasının İran'a ait ikinci bir İnsansız Hava Aracını da düşürmüş olabileceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump geçen hafta Hürmüz Boğazı'nda İran'a ait bir insansız hava aracını düşürdüklerini açıklamış İran'dan ise “Bizim bugün insansız hava aracı kaybettiğimiz yönünde bir bilgi yok.” yanıtı gelmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abdden-bomba-iddia-dusurmus-olabiliriz-41282527