Gönderen Konu: İran ve Nükleer Çalışmaları İddiaları  (Okunma sayısı 66059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: İran ve Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #110 : 15 Mayıs 2019, 11:00:31 »
Iran çok zor durumda cidden. Özellikle ekonomik açıdan iyice köşeye sıkışmış vaziyette gerçekten de. Iran devletini hiç sevmem ama halkı çok zor durumda. Çok büyük halk hareketleri görülebilir. Devrim muhafızları o zaman bakalım ne yapacak. Kanlı bir bastırmaya giderse ABD müdahale eder bence. Şuanda ben savaş riski görmüyorum. Körfeze yığınaklanma yapıp herseye hazırlıklı olup durumu muhafaza ederler. Top iran da yapacağı hamle önemli.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran'dan ABD'ye tehdit: Savaş gemileriniz füzelerimizin menzilinde
« Yanıtla #111 : 17 Mayıs 2019, 16:29:32 »
İran'dan ABD'ye tehdit: Savaş gemileriniz füzelerimizin menzilinde

Hukuk ve Parlamento İşlerinden Sorumlu İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Salih Cokar, İran’ın geliştirdiği füzelerin, Basra Körfezi’ndeki Amerikan savaş gemilerine ulaşabileceğini söyledi.
ABD’ye ait savaş gemilerinin bölgeye yığılmasını değerlendiren İranlı Komutan, "Kısa menzilli füzelerimiz, kolaylıkla Basra Körfezi’ndeki savaş gemilerine ulaşabiliyor. Füzelerimiz ayrıca 2 bin kilometre alanında bulunan her hedefi vurabiliyor" dedi.

ABD’nin İran’a karşı bir savaş başlatamayacağını ileri süren İranlı komutan, "Dünya enerjisinin yüzde 60’ından fazlası Batı Asya’dan elde ediliyor, bölgede bir savaş çıkarsa dünyada enerji arzı sekteye uğrar. ABD ekonomisi de yeni bir savaşın maliyetini karşılayacak güçte değil" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/irandan-abdye-tehdit-savas-gemileriniz-fuzelerimizin-menzilinde-41217334
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Trump'ın savaş itirafı
« Yanıtla #112 : 21 Mayıs 2019, 08:38:56 »
Trump'ın savaş itirafı

Kendisine yönelik "Savaş istiyor" suçlamasına cevap veren Trump, ülkede sürekli olarak savaş isteyen bir kesimin olduğunu söyledi.
ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan Fox News televizyonuna röportaj verdi.

OBAMA'YA ELEŞTİRİ
İran’ın uzun zamandır sorun olduğunu belirten Trump, selefi Barack Obama’nın İran ile imzaladığı nükleer anlaşmayı "felaket" olarak nitelendirdi.

Bu anlaşmayı bitirerek İran’a yaptırımları geri getirdiğini anlatan Trump, İran’ı ekonomik olarak felakete götürdüğünü, ancak İran'la savaşa girmek istemediğini belirtti.

"BUNLAR SÜREKLİ SAVAŞ İSTİYOR"

Sunucunun “İran ile bir çatışmanın peşinde olmadığınıza dair halka güvence verebilir misiniz?” sorusuna Trump, “19 yıldır devam eden bu savaşlarla ilgili konuşan benim. İnsanlar (ABD’nin savaştıkları) halen oradalar. Kendinizi kandırmayın, bu ülkede bir askeri-endüstriyel kompleks var, bunlar sürekli savaş istiyorlar.” yanıtını verdi.

"SURİYE'DEN ÇEKİLİYORUZ DİYE İNSANLAR ÇILGINA DÖNÜYOR"

DEAŞ'ın "sözde hilafetini" bitirdiğini ve ABD askerlerini Suriye’den geri getirmek istediğini anlatan Trump, şu ifadeleri kullandı: “(Suriye’den) Askerlerimizi geri getirmek istiyorum diyorum, insanlar çılgına dönüyor. Şu Washington’da öyle insanlar var ki hiçbir yerden çıkmak istemiyorlar. Tamam geride birkaç yüz asker bırakacağım diyorum artık. Ama onlara kalmış olsaydı binlerce asker daha gönderirlerdi. Günün birinde insanlar bunu anlatacak. Bir grup var, 'asker-endüstri kompleksi' deniliyor. Onlar hiçbir yerden çıkmak istemiyorlar, sürekli savaş istiyorlar. Hayır ben savaş istemiyorum. Ama İran gibi durumlar oluyor, onların nükleer silah elde etmelerine müsaade edemeyiz.”

ASKERİ-ENDÜSTRİYEL KOMPLEKS
“Askeri-endüstriyel kompleks”, ABD’nin eski başkanlarından Dwight Eisenhower tarafından üretilmiş bir kavramdı.

Eisenhower, 1961’de ABD savunma sanayisinin ABD'li siyasiler ve Amerikan ordusu ile karmaşık bir ittifak kurarak ordunun sürekli harcama yapmasını sağlandığını ifade etmek üzere bu kavramı türetmişti.

https://www.ensonhaber.com/trumpin-savas-itirafi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #113 : 21 Mayıs 2019, 10:36:32 »
Trump'dan nadir gerçekleri barındıran bir açıklama.
Tabii ki Silah lobileri her zaman gerginlik ve savaş ,istemekteler, neticede onlar  yeni ürünlerini bu ülkelerde deneyecekler. Dünyaya bak ne kadar güzel iş görüyor ürünlerimiz deyip reklamını yapacaklar. Satış için bankalar finans kurumları devlet garantisi vs ile kredisağlayacak nakiti olmayan ülkelere. İsrail gibi ülkeler güvenlik sorunlarını dile getirip gerginlik için ortan sağlayacaklar.

Neticede askeri endüstriyel kopleks doğru bir isim. endüstrinin saç ayakları da Siyasiler,Finansörler ,Üreticiler.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #114 : 21 Mayıs 2019, 10:46:42 »
Trump'dan nadir gerçekleri barındıran bir açıklama.
Tabii ki Silah lobileri her zaman gerginlik ve savaş ,istemekteler, neticede onlar  yeni ürünlerini bu ülkelerde deneyecekler. Dünyaya bak ne kadar güzel iş görüyor ürünlerimiz deyip reklamını yapacaklar. Satış için bankalar finans kurumları devlet garantisi vs ile kredisağlayacak nakiti olmayan ülkelere. İsrail gibi ülkeler güvenlik sorunlarını dile getirip gerginlik için ortan sağlayacaklar.

Neticede askeri endüstriyel kopleks doğru bir isim. endüstrinin saç ayakları da Siyasiler,Finansörler ,Üreticiler.

Evet. Trump hiç kem küm etmeden  faktörlerin sembyosunu ortaya net olarak açıkladı.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #115 : 21 Mayıs 2019, 11:33:26 »
Bizde de şöyle deniyor. Işte biz S400'lerde anlaşsak ABD başka şeyi bahane eder vs. Inanın bana öyle birşey olmaz. Diğer bütün meseleler yıllardan beridir var olduğu gibi Trump'ın Türkiye'ye bakış açısı yaptırım uygulamak üzere değil. Işte Suriye meselesi adam ne diyor. Biz ne anlıyoruz.  Oyunu doğru oynasak ABD' yı kullanabiliriz bile. Bu savaş baronlarının birde karşıtı var.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
İran'dan kritik 'Körfez' hamlesi! Teklif yapıldı
« Yanıtla #116 : 26 Mayıs 2019, 12:47:56 »
İran Dışişleri Bakanı Zarif, Körfez ülkelerine 'saldırmazlık paktı' teklifi götürdüklerini açıkladı.

Zarif, "İran üzerinde ekonomik veya askeri tüm savaş çabalarına karşı duracağız ve onlarla güçlü bir şekilde yüzleşeceğiz" şeklinde konuştu.

Zarif ayrıca Avrupa ülkelerini taahhütlerini yerine getirmeye çağırırken, "Nükleer anlaşmayı korumak için daha fazlasını yapmalılar. Konuşmak anlaşmayı korumak için yeterli değil. Avrupalılar pratikte de harekete geçmeli" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz yıl nükleer anlaşmadan çekildiğini açıklamasının ardından, ABD ile İran arasındaki gerilim kademeli olarak artmıştı. Son olarak ABD, Körfez'e uçak ve savaş gemileri yollamış, Washington yönetimi Orta Doğu'ya ek asker gönderme kararı almıştı.

İran'ın 'komşu Körfez ülkeleri' olarak açıkladığı saldırmazlık paktı teklifinin hangi ülkelere yapıldığı henüz bilinmiyor. Bölgede İran ile Yemen'deki savaşta karşı karşıya gelen Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler de bulunuyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2863968-irandan-kritik-korfez-hamlesi-teklif-yapildi

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #117 : 26 Mayıs 2019, 13:25:24 »
Abd, korfezde bir tane emir ya da prens birakmaz. Nafile cabalar!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran dini lideri Hamaney: Nükleer kullanmak haramdır
« Yanıtla #118 : 30 Mayıs 2019, 10:07:44 »
İran dini lideri Hamaney: Nükleer kullanmak haramdır

ABD ile nükleer üretimi yüzünden arası bozulan İran, Trump'ın sert yaptırımları sonrası geri adım atan açıklamalar yapıyor.

Başkent Tahran'da üniversite hocalarıyla bir araya gelen İran lideri Ali Hamaney, burada yaptığı konuşmada, ABD ile müzakerelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hamaney, ABD ile kesinlikle müzakere etmeyeceklerini ve ülkedeki tüm yetkililerin bu konuda hemfikir olduğunu söyledi.

"ÜRETİMİ MANTIKSIZ"
Nükleer anlaşmadaki taahhütlerin kısmen durdurulması kararının doğru olduğunu kaydeden Hamaney, şu sözleri sarf etti:

"İran'ın nükleer alandaki teknolojisi, etkili bir baskı aracıdır. Nükleer alanda teknik ve bilimsel potansiyele sahip olmamıza rağmen kesinlikle nükleer silah peşinde değiliz. Çünkü dini açıdan nükleer ve kimyasal kitle imha silahları haramdır. Depoya kaldırmak amacıyla dahi olsa kitle imha silahlarının üretimini yanlış, mantıksız ve akıl dışı görüyoruz. Çünkü bu durumda da ülke bunun için yüksek miktarda masraf yapacak ve bütçe ayıracak ancak bu üründen istifade edilmeyecek."

Kitle imha silahlarına karşı olduklarına ancak zenginleştirilmiş uranyumun bu ülkenin gelecekteki bir ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Hamaney, bugün için söz konusu alanda kapasitelerini artırmamaları durumunda, 10 yıl sonra sıfırdan başlamak zorunda kalacaklarını söyledi.

https://www.ensonhaber.com/iran-dini-lideri-hamaney-nukleer-kullanmak-haramdir.html

Çevrimdışı MahirBayrak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #119 : 30 Mayıs 2019, 13:31:14 »
Buyuk Helal silah Imandır... Bırlıktır.. kardeşlıktır ............