Gönderen Konu: İran ve Nükleer Çalışmaları İddiaları  (Okunma sayısı 66478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ahmedinejad'dan ABD'ye çağrı
« Yanıtla #30 : 23 Eylül 2011, 15:12:37 »
"Alır" artık çok sevdiği hizbullah felan satar ona uçak tank heli ....

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #31 : 23 Eylül 2011, 15:27:55 »
babayı  alır :D   köprüyü  geçene  kadar  ayıya  dayı  demezsen  ayı  seni  o köprüden  atar , iranda bunu anladı  sanırım.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #32 : 23 Eylül 2011, 15:28:30 »
babayı  alır :D   köprüyü  geçene  kadar  ayıya  dayı  demezsen  ayı  seni  o köprüden  atar , iranda bunu anladı  sanırım.

Aynen :D :D :D

Çevrimdışı alpagut

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 25 Eylül 2011, 19:36:21 »
Bence olayın başka bir boyutu var.Füze kalkanının Türkiye'ye yerleştirilmesi ve Suriye'deki olayların bir sonucu olabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Clinton: İran Türkiye'ye saldırıyor
« Yanıtla #34 : 14 Ekim 2011, 01:14:35 »

A.A.
13 Ekim 2011
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İran'ın Türkler'le rekabet ettiğini ve Türkiye'ye karşı saldırganca bir tavır izlediğini söyledi.
Clinton, Reuters'e verdiği demeçte bir soruyu yanıtlarken, “İran'ın, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Adil El Cubeyr'e yönelik suikast planının ortaya çıkarılmasından önce de, şiddetli bir biçimde Türkiye'ye saldırdığını” söyledi.

Bakan Clinton, “Türkiye'ye saldırıyordu, çünkü Türkiye, füze saldırılarına karşı NATO'nun korunması için NATO radarını topraklarında konuşlandırmada bizimle anlaştı. Türkiye'ye saldırıyordu, çünkü Türkiye, İslam'ı kabul eden, ancak Türkiye'nin son yıllarda başardıklarıyla daha uyumlu bir çizgi izleyen laik devletleri savunuyordu. Bu gerçekten Türkiye'ye karşı olanca gücüyle bir saldırıydı” diye konuştu.

Clinton, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunun çok önemli olduğunu düşündüm, çünkü Türkiye iyi bir komşu olmaya çalıştı. İran ile uzun bir sınırı paylaşıyorlar ve İranlılar'la iyi geçinmeye çalıştılar. Herkesin şu anda öğrendiği şey, hiç kimsenin İranlılar'a karşı emniyette olmadığı. İranlılar kendi mantıklarına, dünya hakkında ve kendilerinin buradaki konumuna dair kendi düşünce tarzlarına sahipler ve etki için herkesle rekabet ediyorlar. Suudiler'le, Türkler'le rekabet ediyorlar ve pozisyonları hakkında sürekli bir kışkırtma halindeler. Bu konunun (Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisine suikast iddiaları), İranlılar'ın ne işler çevirdiğine dair birçok ülkede var olan sağlam temelli şüpheleri güçlendireceği kanısındayım”.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18981194.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #35 : 14 Ekim 2011, 01:15:12 »
Sayın Clinton hanımefendi herhalde çocuk kandırdığını sanıyor. Rekabet ne zamandan beri saldırı oluyor?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #36 : 14 Ekim 2011, 08:48:08 »
fikir  açıklamaları   saldırı  değildir  ,  bunlar  irana  girecekler  herhalde  ama  bölgesel  güçleri  kendi  yanlarına çekmeye  çalışıyorlar  ,  suikast  planınıda kesin kendileri  yapmıştır  ,  bu  amerikalılar  kadar  şerefsizi  yok.

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #37 : 14 Ekim 2011, 13:13:14 »
arabistanla iranı bir birine düşürmeyi çalıştılar şimdide türkiyeyi kullanmak istiyorlar biliyorlarki iran ırak değil.hiç amerika ön saflarda savaşırmı yine birilerini kullanacak oda araplar olacak muhtemelen

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #38 : 14 Ekim 2011, 14:07:39 »
iranın ıraktan  üstün hiçbiryanı yok ,  iranın  üstün  görünmesinin  nedenini birtürlü  anlayamıyorum  ,  abd  ırak  savaşında   ırak  yenilmez  diyorlardı ,  10  günde  yok  olan  dev  bir  ordu  gördük ,  bugün  iranın elinde  modern  hiçbir  silahı  yokken  iranı  üstün kılan  nedir  acaba?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #39 : 14 Ekim 2011, 14:11:58 »
Öncelikle nüfusu. Halkının Irak gibi birbirine düşman gruplardan çok daha fazla birbirine bağlı. Milli birlikleri daha güçlü yani. Sonrasında ise bütün ortadoğuya yayılmış olan sivil kuvvetleri. (Bkz İsrail tanklarının lübnan savaşında kimler tarafından saf dışı bırakıldığına)