Gönderen Konu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Joe Biden'a tebrik mesajı  (Okunma sayısı 1270 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Joe Biden'a tebrik mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Joe Biden'a tebrik mesajında, "Sayın seçilmiş Başkan, seçim sonuçlarının dost ve müteffik ABD halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Önümüzdeki dönemde ABD Yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Türkiye-ABD ilişkileri köklü temellere dayanan stratejik bir nitelik taşımaktadır. Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkilerimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır. Önümüzdeki dönemde ABD Yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum. Seçim başarınızı tebrik ediyor, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletiyorum.

https://www.f5haber.com/siyaset/cumhurbaskani-erdogandan-joe-bidena-tebrik-mesaji-5752744

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Joe Biden'a tebrik mesajı
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2020, 20:21:27 »
Demokratlar Başkan adayı olarak Biden'ı seçince ,Trump kesin Başkan olur demiştim...Bu başkanlığı ancak Trump , Biden'a verebilir diyordum içimden...
Ama bu Trump  o kadar patavatsız,öküz,dan-dun,ne konuşacağını bilmeyen bir adam ki  kesin olarak alacağı seçimi Tüm Amerikalıları kendine karşı birleştirerek seçimi kaybetti...

, Trump seçilseydi F-35'lerin %10 gelme ihtimali vardı  bu ihtimal Biden'la %1'e düştü....