Gönderen Konu: Nükleerde sona geldik  (Okunma sayısı 36049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Nükleerde sona geldik
« Yanıtla #60 : 19 Mayıs 2021, 13:55:58 »
Nükler Enerjiye evet istemeyenler vatan hainidir

Sayın timucin sizi uyarıyorum burada kimsenin, kimseyi vatan haini diyerek  töhmet altında bırakıp hakaret etmeye hakkı yoktur. İnsanlar nükleere karşı olur veya  olmaz forum kuralları içerisinde herkesin görüşlerini yazmaya hakkı vardır. Fakat kimsenin, kimseyi böyle ağır bir şekilde suçlamaya hakkı yoktur. İletinizi yasaklı ve gereksiz iletiler bölümüne taşıyorum bir daha aynı hatayı yapmayın rica ediyorum. Bir daha aynı şeyi yaparsanız bu sadece uyarı olmayacaktır haberiniz olsun.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 16:02:00 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 19 Mayıs 2021, 14:38:28 »
Biraz istatistiklere baktım. Nükleer enerjide Asya da Çin den sonra en büyük kullanıcı Japonya.

Gelişmekte olan ülkelerin için enerji çeşitliliği ve arz güvenliği hayati bir mesele. Gelişmiş ülkeler bu işi çözdüğü için edebiyatını yapıp duyarga basmaları kolay. 3 gün elektrik kesilse görürüm nükleere hayır diyenleri. İlla doğa ve sağlık deniliyorsa hormonlu tohum ile dünya genelindeki radyoaktif dalgalara çözüm bulsunlar.
Japonya tabiki nükleer kullanacak arkadaşım. Ada ülkesi ve topraklarının %75i dağlık alan , 130 milyona yakın nufus %25lik alana sıkışmış,  başkent tokyonun nüfusu 45 milyona yakın. Bu devasa nüfusun yanına birde japonya gibi bir ülkenin sanayi/endüstrisini ekle inanılmaz bir enerji ihtiyacı var. Lakin bizde daha yakın tarihe kadar bile Istanbul un nüfusu 15 milyon bile değildi. Tokyo gibi bir kenti nükleer dışında idare edemezsiniz. Lakin biz japonya değiliz,  güneyde güneş  , karadenizde dalga , egede rüzgar var. Bunları geçtim doğalgaz arıyoruz bulduğumuz takdirde doğalgazı elektrik enerjisine çevirecek gemilerimiz var. Barajlarımız var. Biz yenilebilir enerji acısından zengin bir ülkeyiz. Burda nükleer sevdası yaşayan arkadaşların çoğunun nükleerden anladığı füze başlığı,  sağlıkta,  teknolojide  nukleer bilim umurlarinda değıl. Bir tane kitalararasi BF yapip kafasina nukleer koyduk mu onlar icin dunyayi biz yonetiyoruz bitti... Benim hayalimdeki Türkiye nükleer füzesine güvenip sağa sola atarlanan bir ülke değil,  kaliteli bir toplum , güçlü sanayi ve gelişmiş Türklük bilinci... Iran olmak çok kolay , bu ülkeyi iran yapmak için bir füze yapmak yeter ama yüksek yasam standardına sahip , çocukların huzurlu büyüdüğü bir hale getirmek o zor ben onu istiyorum. Iran ve Kuzey Kore gibi atarım bak ergenliginden tiksindim

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 19 Mayıs 2021, 15:19:20 »

Sayın timucin sizi uyarıyorum burada kimsenin, kimseyi vatan haini diyerek  töhmet altında bırakıp hakaret etmeye hakkı yoktur. İnsanlar nükleere karşı olur veya  olmaz forum kuralları içerisinde herkesin görüşlerini yazmaya hakkı vardır. Fakat kimsenin, kimseyi böyle ağır bir şekilde suçlamaya hakkı yoktur. İletinizi yasaklı ve gereksiz iletiler konusuna taşıyorum bir daha aynı hatayı yapmayın rica ediyorum. Bir daha aynı şeyi yaparsanız bu sadece uyarı olmayacaktır haberiniz olsun.

Sayın Timuçin olaya nükleer silah edinebilme açısından bakıyor galiba. Bizi vatan hainliğiyle itham ettiği iletisini ,nedenlerini  göremedim,  silindi galiba.

Ben enerji üretimi açısından nükleer enerjiye HAYIR diyorum.

Gerçi dünyanın en büyük çöp, atık ithalatçılarindan biriymiş Türkiye.  Buna devam edeceksek nükleer enerjiye karşı olmanında anlamı yok tabiki ;) ;) ;)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #63 : 19 Mayıs 2021, 16:31:02 »

Sayın timucin sizi uyarıyorum burada kimsenin, kimseyi vatan haini diyerek  töhmet altında bırakıp hakaret etmeye hakkı yoktur. İnsanlar nükleere karşı olur veya  olmaz forum kuralları içerisinde herkesin görüşlerini yazmaya hakkı vardır. Fakat kimsenin, kimseyi böyle ağır bir şekilde suçlamaya hakkı yoktur. İletinizi yasaklı ve gereksiz iletiler konusuna taşıyorum bir daha aynı hatayı yapmayın rica ediyorum. Bir daha aynı şeyi yaparsanız bu sadece uyarı olmayacaktır haberiniz olsun.

Sayın Timuçin olaya nükleer silah edinebilme açısından bakıyor galiba. Bizi vatan hainliğiyle itham ettiği iletisini ,nedenlerini  göremedim,  silindi galiba.

Gerçi dünyanın en büyük çöp, atık ithalatçılarindan biriymiş Türkiye.  Buna devam edeceksek nükleer enerjiye karşı olmanında anlamı yok tabiki ;) ;) ;)

O çöpleri neden İtal ediyoruz orasını düşündün mü canım?

Nükleere  neden yükleniyoruz orasını da düşündün mü canım?

Tepemizde Rusya güneyimizde İsrail doğu tarafımızda İran Natans ve Buşer reaktörlerinin varlığını göz önüne koydun mu canım?

Senin öğrenmen lazım çok Padavanım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 19 Mayıs 2021, 17:17:18 »
Nükleer 'i anladım da çöpleri neden ithal ediyoruz orasını anlamadım.

Bu çöplerin bilmediğimiz bir özelliği mi var ulu bilge Tigerfish :D :D :D

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 19 Mayıs 2021, 17:49:12 »

Tepemizde Rusya güneyimizde İsrail doğu tarafımızda İran Natans ve Buşer reaktörlerinin varlığını göz önüne koydun mu canım?

Rusya kankaniz değil miydi yahu akkuyu tesisini bile ruslar yapıyor neden onu dusman kategorisine koydun...Sen rusyaya karşı durmak için ruslara rusların denetleyeceği nükleer tesis mi yaptiriyorsun  ? Yahu o tesisdeki hersey ruslarin gozetiminde olacak. Sen BF yapinca ruslar o tesis üzerinden senin uranyum zenginlestirmeni oturup izleyecek mi ? Yüzlerce yıllık düşmanına nükleer başlık yaptıracak mi sizce ? Size 1 Rusların 2 Cinlilerin ne kadar tehlikeli olduğunu anlatamadık gitti.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 17:50:46 Gönderen: Hornet »

Çevrimdışı Bukrek

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #66 : 19 Mayıs 2021, 18:38:24 »
Çok zor değil, "google'a hangi ülkede kaç santral var?" Diye yazıp özellikle de gelişmiş ülkelerde santral sayısı ve kapasitesi hakkında bilgi sahibi olunabilir. Bütün gelişmiş ülkeler Nükleer santral sahibi ülkeler. Üstelik bu santralleri kapatmıyorlarda. İsteseler 5-10 yıl içinde kapatabilirler. Ama nükleer kapasitelerini büyük oranda koruyorlar.
Bizim ülkemize gelince, çevremiz çok eski teknoloji santrallerle dolu. Nükleer santrallerin risklerini zaten taşıyoruz esasında. Ukraynada santral patlasa burada çok da rahat olamayacağız. Kısacası riskleri büyük oranda taşıyoruz. Ama teknolojisinden ve refahından faydalanamıyoruz.
Ayrıca Tekrar etmek gerekirse enerji kaynaklarını çeşitlendirmemiz hayati derecede önemli. Hem Hidrojen yakıtına, hem güneş enerjisine, hem rüzgar enerjisine hem dalga enerjisine Kısacası Allah ne verdiyse hepsine yatırım yapılması lazım. Enerji kaynağı çeşidinin çok olması az olmasından iyidir.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 19 Mayıs 2021, 19:03:06 »
Dogrudur nükler santrale enerji olarak bakmiyorum

nükler bomba olarak bakiyorum  igne ada sinop akkuyu bize yeder

toryum santrale yapila bilir

küçükçekmece nükleer santral ile  nükleer santral  ile ilgili birikimimiz var

« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 19:06:19 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 19 Mayıs 2021, 19:13:43 »
https://www.youtube.com/watch?v=HdQCR7Q8M-I

Nükleer Araştırma Merkezi Açılışı - 1962

https://www.youtube.com/watch?v=XNd_Q7cHz1A

1962 -2021 bir tane olsun nükler satral yapamamisik yasiklar  olsun

https://www.youtube.com/watch?v=MRSeY9q1dug

bu videoda bir kisi uranyumu cekip youtube yüklemis

nerde devlet uyuyormu
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 19:33:04 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #69 : 19 Mayıs 2021, 21:32:23 »

Rusya kankaniz değil miydi yahu akkuyu tesisini bile ruslar yapıyor neden onu dusman kategorisine koydun...Sen rusyaya karşı durmak için ruslara rusların denetleyeceği nükleer tesis mi yaptiriyorsun  ? Yahu o tesisdeki hersey ruslarin gozetiminde olacak. Sen BF yapinca ruslar o tesis üzerinden senin uranyum zenginlestirmeni oturup izleyecek mi ? Yüzlerce yıllık düşmanına nükleer başlık yaptıracak mi sizce ? Size 1 Rusların 2 Cinlilerin ne kadar tehlikeli olduğunu anlatamadık gitti.

Bizim  mi? Hayır Rusya sadece benim kankam. S-400’ ler, Akkuyu , Türk Akım, Mavi Akım.... hepsi  benim. SU-57’ de gelirse size koklatmayacağım bile.

https://m.yeniakit.com.tr/yazarlar/ibrahim-karatas/nukleer-silah-maceramiz-33436.html