Gönderen Konu: LCS Projesi  (Okunma sayısı 28974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
LCS'ye 3-D Radar
« Yanıtla #10 : 29 Ekim 2014, 02:04:17 »
LCS'ye 3-D Radar

Airbus Savunma ve Uzay A.Ş., ABD Donanması'nın kıyı savaş gemilerine (LCS) 3-D radar monte ediyor. TRS-3D deniz radarı, Lochkeed Martin ana yükleniciliği altında üretilen Freedom türü Milwaukee (LCS 5) isimli gemiye entegre edildi.

TRS-3D; gözetim, öz savunma, silah desteği, ve helikopter kontrolü için üç-boyutlu, çok modlu bir deniz radarıdır. Hava ve deniz hedeflerini otomatik olarak bulur ve izler. Airbus; 8 TRS-3D radarını Freedom varyantı gemilere monte etme aşamasında.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
LCS'den SSC'ye
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2014, 08:39:08 »
LCS'den SSC'ye

ABD Savunma Bakanlığı Sekreteri Hagel, devam etmekte olan kıyı muharebe gemisi (Littoral Combat Ship - LCS) projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre ABD Deniz Kuvvetleri filosunun büyüklüğü için uzun vadeli hedeflerini karşılama konusunda kıyı muharebe gemisi (LCS) üzerinde çok ağır bir yük bulunuyor. ABD Savunma Bakanlığı bu nedenle mevcut 32 adetlik LCS sözleşmesini uzatmayıp daha ölümcül silahla sistemleriyle donatılmış daha küçük bir yüzey gemisi üzerinde çalışmayı düşünüyor. Bu konuyla ilgili tasarım çalışmalarının 2016 mali yılı bütçesine ekleneceği belirtiliyor.

Hagel; titiz inceleme ve analizler sonucunda, donanmanın tavsiyesi olan LCS'nin yükseltilmiş varyantlarına dayalı yeni bir küçük yüzey muharip (Small Surface Combatant - SSC) gemi inşasını kabul ettiğini belirtti Yeni SSC uygun bir fiyata gelişmiş deniz savaş performans sunan, gemi öldürücülüğü ve beka gelişmeleri sunacak.

Açıklamaya göre LCS süpürme mayın-, yüzey savaş, ve anti-denizaltı savaşı görevlerine ayrı ayrı odaklanmış özel modüler şeklinde tasarlanmıştır. Ancak mali şartlara bakılacak olursa donanmanın her bölgede tüç çatışma şartlarında savaşbilecek çok rollü savaş gemilerine ihtiyacı var.

Daha ölümcül ve daha fazla beka kabiliyetine sahip olan SSC, daha geniş görev aralığı ile ABD Donanması'nın askeri operasyonlarının üst savaş önceliklerini ele alacaktır. Yeni gemide geliştirilmiş bir hava savunma radarı ; hava savunma decoyları; yeni ve daha etkin elektronik harp sistemi; ufuk ötesi anti-gemi füzesi; Çok fonksiyonlu çekili sonar dizi; savunma torpido; ve ek zırh koruması yer alacak.

Hagel, donanmanın toplam 52 LCS ve SSC alacağını varsayarak, SSC üretiminin 2019 mali yılı sonrasında başlayacağını, bu süre ile LCS üretimi ile SSC üretimi arasında bir boşluk olmayacağını da sözlerine ekledi.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2014, 08:40:18 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: LCS Projesi
« Yanıtla #12 : 14 Aralık 2014, 08:49:51 »
Bizim Milgem konusundakine benzer tartışmalar galiba orada da var. Bizde de milgemin daha fazla silahlara sahip şekilde üretilerek daha fazla yeteneğe sahip, çok rollü bir gemi olması gerektiği konusunda savunma forumlarında tartışmalar olmuştu.Milgemin kullanılacağı alan olan  Deniz karakol görevi için yeterli donanımlara sahip olarak üretildiği, bu nedenle yerinde bir tasarım olduğu bazıları tarafından belirtilse de, bence ilk gemiden itibaren etkili bir hava savunma yeteneğine de sahip çok rollü bir savaş gemişi olmalıydı. Bu şekilde tasarlanması deniz karakol görevinde kullanılmasına engel olmayacağı gibi, geminin kendisini savunma özelliğini, dolayısıyla başka savunma gemilerilerine veya savunma sistemlerine gerek duymadan bekasının artıracağını, bu şekilde daha etkin ve donanma için maliyetli bir kuvvet çarpanı olacağını bir kere daha belirtiyorum.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #13 : 14 Aralık 2014, 12:14:55 »
İlk 4 adet Milgem için yapılcak bir şey yok gibi ancak 2.paket 4 adetlik alımda Milgem'in formunda değişiklikler olacak ESSM kabiliyeti kazandırılacak. Milgem asla sadece bir kıyı muharebe gemisi olmadı bildiğimiz anlamda. Donanma personeli ilede konuştuğumda daha çok refakata vs.. soyunacak bir gemi niteliğinde olduğunu subaylarda kabul etti bunu zaten barbaros görev grubu ile gördük. Her ne kadar kobay gemi olsada ben isterdimki Milgem'in en azından ESSM kabiliyeti ile ateş gücünün yükselmesi bir yana öz savunma girişiminide filo çapında sağlaması yada bu savunmanın ESSM ile derinliği olması. Neyseki bunu 2.pakette görmüşler en azından ve 16xSSM ve 16xVLS(64ESSM) ile etkili bir ateş gücü olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Suudiler LCS İçin Görüşüyor
« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2015, 13:07:51 »
Suudiler LCS İçin Görüşüyor

Suudi Arabistan'daki bazı haber kaynaklarına göre Suudiler, Lockheed Martin'in ABD donanması için inşa ettiği kıyı savaş gemisi tasarımına dayalı iki fırkateyni almak için ABD ile görüşüyorlar. Tarafların yıl sonuna  kadar anlaşmaya varmaları bekleniyor.

Suudi Arabistan Kraliyet Donanmasının körfezdeki doğu filosunu oluşturan yaşlı ABD yapımı gemiler ve küçük devriye gemilerini modern sistemlerle değiştirmeyi düşünüyor. Yaklaşık 1 milyar ABD doları değerindeki iki LCS de bu modernizasyon çalışmasının bir parçası olarak düşünülüyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
LCS Suudi Arabistan Yolunda
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2015, 00:40:59 »
LCS Suudi Arabistan Yolunda

Suudi Arabistan'ın LCS talebiyle ilgili detaylar netleşti. ABD Dışişleri Bakanlığı 11.250.000.000 $ tahmini maliyeti bulunan Multi-Görev Yüzey Muharip (MMSC) Gemi ve ilgili donanım, parça ve lojistik destek için Suudi Arabistan Krallığı'na olası bir Yabancı Askeri Satışı onayladı. Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, 19 Ekim 2015 tarihinde bu olası satışı Kongre'ye bildiren gerekli sertifikayı teslim etti.

Suudi Arabistan'ın talpe ettiği Multi-Misyon Yüzey Muharip programı şunlardan oluşuyor:

Dört MMSC gemi (ABD Donanması Littoral Savaş Gemisi (LCS) Sınıfı Özgürlük Varyantının bir türevi)
Beş COMBATSS-21 Savaş Yönetim Sistemi (dört yüklü, bir yedek)
Beş TRS-4D  Radar (dört yüklü, bir yedek)
Beş UPX-29 dost düşman tanıma sistemi (IFF) (Mod 4 ve Mod 5 özellikli) (dört yüklü, bir yedek)
Beş Kompakt Düşük Frekanslı Aktif Pasif Değişken Derinlikli Sonar (dört yüklü, bir yedek)
Sekiz MK-41 Dikey Fırlatma Sistemleri (VLS) (gövde başına 2 adet sekizli hücre)
Beş yüz otuz iki taktik RIM-162 Evolved Sea Sparrow Füzesi (ESSM), (128 yüklü, 20 test ve eğitim, 384 yedek)
Beş AN/SWG-l gemi Harpoon Fırlatma Komuta  Kontrol Sistemi (dört yüklü, bir yedek)
Sekiz Harpoon lançeri (gemi başına 2 adet dört tüplü lançer)
Kırk sekiz RGM-84 Harpoon Block II Füzesi (otuz iki yüklü, on altı test ve eğitim mermisi)
Beş MK-15 Mod 31 SeaRAM cıws (CIWS) (dört yüklü, bir yedek)
Yüz seksen sekiz RIM 116C Blok II Döner Gövdeli Füze (RAM) (kırk dört yüklü, oniki test ve eğitim mermisi, 132 yedek)
Beş MK-75 76mm OTO Melara Silah Sistemi (dört yüklü, bir yedek)
Kırk sekiz 50 kalibrelik makineli tüfek (kırk yüklü (on gemi başına), sekiz yedek);
Atış Kontrol Sistemi / CEROS 200 Sensör ve Aydınlatıcı
20mm Narwhal Gun
Nixie AN / SLQ-25A Yüzey Gemisi Torpido Savunma Sistemi
MK-32 Yüzey Gemi Torpido Tüpleri
WBR-2000 Elektronik Destek Tedbir ve Tehdit Uyarı Sistemi
Expendables otomatik (ALEX) flare ve Decoy-fırlatma sistemi
ARC-210 Radyolar
Kombine Kurumsal Bölgesel Bilgi Değişim Sistemi (CENTRIXS);
Otomatik Dijital Ağı Sistemi
Global Konumlandırma Sistemi / Hassas Konumlandırma Servisi (GPS / BES) navigasyon aletleri
Tasarım ve yapım operasyonları, destek ve eğitim tesisleri; yedek ve onarım parçaları; destek ve test cihazları;  Link 16 ekipmanı kullanılanan haberleşme cihazları,yayınlar ve teknik dokümantasyon; personel eğitimi ve eğitim ekipmanları; ABD Hükümeti ve yüklenici mühendislik, teknik ve lojistik destek hizmetleri; ve lojistik ve program desteği diğer ilgili unsurlar.

Multi-Misyon Yüzey savaş gemilerinin ana yüklenicisi, Maryland Bethesda'daki Lockheed Martin Corporation olacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Donanmasının 15. LCS İnşasına Başlandı
« Yanıtla #16 : 08 Kasım 2015, 18:13:40 »
ABD Donanmasının 15. LCS İnşasına Başlandı

ABD Donanması'nın 15. Littoral Savaş Gemisi USS Billings'in inşasına 3 Kasım'da Wisconsin tersanesinde başlandı. Gemi Lockheed Martin liderliğindeki ekip tarafından geliştirilen Freedom varyantı LCS. Bugüne kadar ABD donanmasına ü adet bu varyant gemi teslim edildi. Ayrıca yedi gemi de çeşitli aşamalarda üretim halinde. 

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dördüncü Independence Sınıfı LCS Havuzda
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2015, 00:41:44 »
Dördüncü Independence Sınıfı LCS Havuzda

Austal, ABD Donanması için yeni bir Independence sınıfı kıyı muharebe gemisinin yapımına devam ediliyor. Gemi geçen hafta Austal'i Mobile'daki tersanesindeki montaj bölümünden bir mavna üzerinde çıkarıldı. Mobile nehri üzerindeki BAE Systems'in  gemi havuzuna alındı.

USS Omaha, Austal bu sınıftaki blok satış sözleşmesindeki dördüncü gemi. USS Montgomery ise denemelere hazırlanıyor. USS Gabrielle Giffords'un isin töreni de Haziran ayında gerçekleştirildi ve şu an sistem testlerini tamamlıyor. USS Manchester yapım aşamasında ve gelecek yıl suya indirilecek. USS Tulsa'nın inşasına bu yılın sonunda başlanacak.

413 feet uzunluğundaki Omaha, 18 knot hızla 4300 mil menzile ulaşacak. Geminin maksimum hızı 44 knot. Yüzey savaş, mayına karşı tedbirler ve denizaltı savaşından oluşanüç farklı görev modülüne sahip.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 21 Aralık 2015, 23:13:23 »

« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 23:15:24 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
11. LCS Suya İndirildi
« Yanıtla #19 : 04 Şubat 2016, 20:49:25 »
11. LCS Suya İndirildi

ABD Deniz Kuvvetleri için inşa edilen 11. Kıyı savaş Gemisi suya indirildi. USS Sioux City (LCS 11); Wisconsin'de, Fincantieri Marinette Deniz tersanesinde geçen hafta sonu suya indirildi. USS Sioux City (LCS 11); 378.3 feet uzunluğunda 57.4 feet genişliğinde ve 13 feet drafta sahiptir. Maksimum hızı 45 knot... Fincantieri Marinette Deniz Tersanesi, önümüzdeki yılın başında ABD Deniz Kuvvetleri'nde göreve başlayacak olan gemiyi, geçen yılın başında havuz koymuştu.

Lockheed Martin, Cumartesi günü Menominee Nehri'ne indirilen geminin donanımına devam edileceğini ve ardında da testlere başlanacağını duyurdu.

DefenceTurk.com