Gönderen Konu: Cumhurbaşkanı Açıklamaları  (Okunma sayısı 14661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #100 : 22 Ağustos 2020, 15:02:53 »
Mutlaka dış yardım ve teknoloji girişi olacak. Ama bunun devlet eliyle olması önemli. Pastanın aslan payını devlet almalı.
Yeterki Sn Battlestar ‘ın izah ettiği gibi bir dağılım olmasın!

Soyle desem uzlasabilirmiyiz  Sn Yasar .

Eskiden evin kapisini kilitlemek yeterli idi hirsizlarin girisini onlemek icin. Ancak  uzunca bir sureden beri hirsizlar sadece kapi onde olmayip evin icerisindeki kiracidan destek alip evimizi birlekte soyuyorlar. ;)

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #101 : 23 Ağustos 2020, 16:03:37 »
İstanbul Tuzla'daki Desan Tersanesi'nde Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin denizlerde daha caydırıcı olması için gemi inşa sanayisine uçak gemisi yapılması için talimat verdi.

Erdoğan, şunları söyledi "Gemi inşa sektörü burada. Ben şimdi buradan size sesleniyorum. Anadolu'yu inşa ettik. Şimdi gelin artık 1 veya 2 veya daha fazla uçak gemisi de inşa edelim. Herhalde yaparız değil mi?Çünkü denizlerde bu caydırıcılığa ihtiyacımız var. Bu adımı da atmamız lazım."

https://www.haberler.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-gemi-insa-13532887-haberi/

Sayın Cumhurbaşkanımızın bir uçak gemisinin ne kadara malolduğundan haberi yok galiba.. Yada yanına eskort gemiler lazım olduğundan, bu gemilerinde para ile yapıldığından.. Uçak gemisini hadi yaptık diyelim, bu uçak gemisinde uçurtma uçurmayacağız herhalde, daha TCG Anadolu'da uçuracak uçak bulamıyoruz...
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2020, 16:06:05 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 23 Ağustos 2020, 16:05:12 »
İlk önce i sınıfını hızlandırmalık bir talimat lazım da neyse.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #103 : 23 Ağustos 2020, 16:16:45 »
Mevcut projeleri bile tam olarak rayına oturtmadan, uçak gemisi olarak sunulan doklu çıkarma gemisinden uçurabileceğimiz uçaklarımız olmadan, bu gemileri koruyabilecek donanımlı yeni gemiler yapılmadan bir iki uçak gemisi yapalım demek sadece siyasi şov olarak nitelendirilebilir.

Yapılamaz mı? İstenirse yapılır. Önce yukarıda belirtilen şartlar yerine getirilir, ha bire zıplayan dövizin ayakları kırılır, salgın hastalığın etkisiyle zor günler geçiren ekonomi ferahlar vs ondan sonra düşünülür.

Gemi inşa sektörü orada evet. Uçak gemisi demeden önce şu hava savunma fırkateynlerimize bir el atalım derse mantıklı olacaktı...

Siyasetçilerimiz türbinlere oynamaya bayılırlar zaten.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #104 : 23 Ağustos 2020, 16:27:59 »
İlk önce i sınıfını hızlandırmalık bir talimat lazım da neyse.

Ucak gemisini ve I sinifini birakin hepsinden evel en önemli proje TF-2000. Etkilli hava savunma semsiyesi olmadikca bu gemiler savas aninda ilk hedef olacaktir. Bu Proje de cok cok gec kaldik. Üretilen ucak gemiler ancak afet bölgelerine destek unsuru olarak operasyona katilir. Muharebede tamamen korumasiz bir talimlik olur.

Daha 98 senesinden beri Proje mevcut. Bir an evel bir ünitenin üretimine baslansaydi hic olmasin pratik deneyimlerin yaninda gereken olan konfigürasyonlarini uygulardik. Donanimi yabanci olsun farketmez. Pratik deneyimler daima Ar-Ge süresini kisaltir. Belki bugünlerde TF-2000 kullaniyor olurduk.

Olmaz efendim ucak gemisi daha seksi. Hele cirilciplak korumasiz gezerken.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #105 : 23 Ağustos 2020, 17:04:57 »
320 milyar degilde 800 milyar metre küpmü bulundu

o zaman isin renki degisir  S 400 2 ucak gemizi yapilirda alinirda

zaman gösterecekdir

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #106 : 23 Ağustos 2020, 17:35:02 »
Abd'den uss enterpiriz'i isteyelim şaka bir yana önce i sınıfını denize at sonra donat daha sonra özel sektörle ihaleye çıkıp çok sayıda i sınıfı üret ondan sonra Tf2000 kızağa oturt ondan sonra yeni uçak gemisi sevdasına düşersin uçağı nereden bulacan orasıda ayrı konu
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2020, 17:36:23 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #107 : 23 Ağustos 2020, 17:57:32 »
Buraya i sınıfı ile bir ileti yazdığım zaman hep eşleştiriye maruz kalıyordum ama doğrular arkadaşlar donanmamız yetersiz anca modernize ederiz ama şuan öyle bir durum olamaz. Maalesef gemi inşaa konusunda yetersiz kaldık bunca yıldır neredeydik onuda bilmiyorum ama.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #108 : 23 Ağustos 2020, 19:33:02 »
Seçim de yakın değil, CB acep neden böyle şovlara girişiyor ki? TFX'in navalize versiyonu, TF-2000 ile İstif sınıfı gemiler ve hatta Milden, tüm mühimmatları ile beraber tam hazır olmadan, uçak gemisi tek başına ne işe yarayacak?

Daha düzeltilip adam edilmesi gereken ekonomiyi ve eğitim sistemini saymadım bile!

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 23 Ağustos 2020, 19:57:55 »
Mutlaka dış yardım ve teknoloji girişi olacak. Ama bunun devlet eliyle olması önemli. Pastanın aslan payını devlet almalı.
Yeterki Sn Battlestar ‘ın izah ettiği gibi bir dağılım olmasın!

Soyle desem uzlasabilirmiyiz  Sn Yasar .

Eskiden evin kapisini kilitlemek yeterli idi hirsizlarin girisini onlemek icin. Ancak  uzunca bir sureden beri hirsizlar sadece kapi onde olmayip evin icerisindeki kiracidan destek alip evimizi birlekte soyuyorlar. ;)
+1