Gönderen Konu: Tsk'nın En hızlı Bitmesi/Üretime Girmesi Gereken 3 Projesi  (Okunma sayısı 13173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tsk'nın En hızlı Bitmesi/Üretime Girmesi Gereken 3 Projesi
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2020, 14:29:32 »
MMU
Siper
AIP denizaltı

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2020, 15:29:22 »
1- Çafrad ve AESA ile onların ekürisi Siper vs. (Çafrad ve AESA daha bitmedi, radar olmadan uzun menzilli HSS veya hava-hava füzesi olabilemez.)

2- Gezgin ve gemi katili her türden füze.

3- Her türden motor projesi.

+1

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2020, 17:36:19 »
MMU falan deniyor da arkadaşlar kısa sürede en temel 3 konu üzerine konu açıldı. Yoksa MMU, TF-2000, Siper der geçersin.
1- En önemli konu bana göre AESA modernizasyonu ve Gökdoğan/Bozdoğan Som ve Som-J füzeleri. Minimum 500 BVR ve 500 Som füzesi envanterde olmalı.
2- korkut ve hisar A- O sistemleri hızlıca üretilip önce bütün hava üstlerimiz ve arkasından kritik tesis ve bölgeler modern Nokta savunma sistemlerine geçmeli. Hava üsleri bizim için çok önemli. O F-16'lar dron veya seyir füze saldısırlarında imha olsa hava üstünlük kurmadan malubiyet kaçınılmaz olur.
3-Aip denizaltıların biran evvel üretilip donanmaya teslim edilmesi. Su üstü platformlar denizaltılara karşı çok savunmasızlar. Modern denizaltılar donanmanın gücüne güç katar.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2020, 21:58:53 »
1 Atmaca
2 Korkut, Porsav, Hisar O, Siper + S400 entegre hava savunma sistemi
3 Gökdoğan Bozdoğan ve F16 modernizasyonları

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 06 Eylül 2020, 19:55:57 »
Ben biraz mütevazi yazayım yoksa TF2000 MMU :)

1 HÜRJET
TFX için bir basamak olacaktır hem de F16 larımızın yükünü azaltacak en önemli platform

2 İ SINIFI FIRKATEYN
Akdenizi biliyoruz kaynıyor.Eskiyen donanmamıza ilaç gibi gelir.Yavuz ların yeri dolmuş olur pek iyi durumda değiller sanırsam.TF2000 e odaklanılır komple.

3 HİSAR VE SİPER HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ
Hava Savunma eksiğimiz malum.Aynı zamanda S400 ü kuracağız kurduk diye ambargo yiyeceğiz felan olmazdı.Kendimiz yapıp kurtulurduk.

Hokus pokus desek te bunlar birden ortaya çıkıverse şimdi iyi olur :)

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 06 Eylül 2020, 21:20:28 »
Bence Major platformları tamamlanması derim ve en kolay tamamlanabilceklerden bahsederim basamak basamak atlıyacağımıza göre

1.hücumbot projesi
Doğu Akdeniz'e krizin olduğu şu sıra alan hakimiyeti sağlamak adına 6-8hücumbotu hıphızlı bir şekilde envantere alırım yanlız silah yükünü özel olarak seçerim. Platform hangisi olacak derseniz fac 55platformunun gerekirse 60-65metrelik bir versiyonu derim

Silah yükü ise =

1-76mm baştopu veya 35mm gökdeniz ciws
2-8x atmaca
3-8x hisar o vls atım sistemi
4-kıç kısmı için ram veya 35mm gökdeniz ciws
5-mk29 lan erine benzer yada trlg 230lançerine benzer özellikte bir lançer ve bu lançerin içerisinde alas spike nlos,marte er, bizim tj300den 300 kg lik 3 metre boyunda 100km ve üzeri menzile sahip olacak olan füzemiz  bunlardan birini seçer yada muadilini üretip gemiye monte ederdim

Ama büyük ihtimal gökdeniz'i 2x yapardım baş ve kıç olmak üzere Çin li hücumbot serisi hubei ler gibi ciws sistemlerine önem verirdim

Hisar sistemi ve geminin genel yükü ilede finli hamina isveçli visby korvet gibi bir gemi üretmiş olurdum.

2-gökdoğan füzesi

Hava hava savaşlarında mühimmatın çerez gibi. Leblebi gibi tükendiği ortamda bir an evvel bu bvr füzesini envantere alırdım

3- gezgin füzesi veyahut 300-500km menzile sahip hareketli hedefleri daha doğrusu savaş gemilerini vurabilen ıır başlıklı anti gemi özellikli bir balistik füze tıpkı iran'ın fateh 110 füzesi gibi.

Bu iki füzeden birini acilen envantere alırdım.

Bunlar benim öncelikli projelerim olurdu

Akdenizde kriz olmasa gökdoğan yerine Altay projesi yazardım.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2020, 21:43:49 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #16 : 06 Eylül 2020, 23:09:18 »
MMU falan deniyor da arkadaşlar kısa sürede en temel 3 konu üzerine konu açıldı. Yoksa MMU, TF-2000, Siper der geçersin.
1- En önemli konu bana göre AESA modernizasyonu ve Gökdoğan/Bozdoğan Som ve Som-J füzeleri. Minimum 500 BVR ve 500 Som füzesi envanterde olmalı.
2- korkut ve hisar A- O sistemleri hızlıca üretilip önce bütün hava üstlerimiz ve arkasından kritik tesis ve bölgeler modern Nokta savunma sistemlerine geçmeli. Hava üsleri bizim için çok önemli. O F-16'lar dron veya seyir füze saldısırlarında imha olsa hava üstünlük kurmadan malubiyet kaçınılmaz olur.
3-Aip denizaltıların biran evvel üretilip donanmaya teslim edilmesi. Su üstü platformlar denizaltılara karşı çok savunmasızlar. Modern denizaltılar donanmanın gücüne güç katar.
Aynen düşüncem bu şekilde.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 06 Eylül 2020, 23:44:40 »
Bence Major platformları tamamlanması derim ve en kolay tamamlanabilceklerden bahsederim basamak basamak atlıyacağımıza göre

1.hücumbot projesi
Doğu Akdeniz'e krizin olduğu şu sıra alan hakimiyeti sağlamak adına 6-8hücumbotu hıphızlı bir şekilde envantere alırım yanlız silah yükünü özel olarak seçerim. Platform hangisi olacak derseniz fac 55platformunun gerekirse 60-65metrelik bir versiyonu derim

Silah yükü ise =

2-8x atmaca
5-mk29 lan erine benzer yada trlg 230lançerine benzer özellikte bir lançer ve bu lançerin içerisinde alas spike nlos,marte er, bizim tj300den 300 kg lik 3 metre boyunda 100km ve üzeri menzile sahip olacak olan füzemiz  bunlardan birini seçer yada muadilini üretip gemiye monte ederdim

Ama büyük ihtimal gökdeniz'i 2x yapardım baş ve kıç olmak üzere Çin li hücumbot serisi hubei ler gibi ciws sistemlerine önem verirdim

Hocam siz mini bir korvet yaptınız. Sahi hisar a seri üretim de deniliyor o zaman vls sistemine ekleyelim deneyelim. Ben olsam 12 Hisar yapardım 4 tane sıkıştırırız araya  :D ayrıca trlg-300 yeter hocam 70 Km mis gibi. Ben şey isterdim vls sisteminden atılan balistik füze. Çinliler bunun projesini yapıyor gayet etkili.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 07 Eylül 2020, 00:08:56 »

1.hücumbot projesi

Silah yükü ise =

2-8x atmaca

Hocam siz mini bir korvet yaptınız. Sahi hisar a seri üretim de deniliyor o zaman vls sistemine ekleyelim deneyelim. Ben olsam 12 Hisar yapardım 4 tane sıkıştırırız araya  :D ayrıca trlg-300 yeter hocam 70 Km mis gibi. Ben şey isterdim vls sisteminden atılan balistik füze. Çinliler bunun projesini yapıyor gayet etkili.

Sn comander daha çok Finlandiyalı hamina sınıfı hücumbot ile isveçli visby korvetini baz aldım ayrıca silah yükünde tek artı hisar sistemi ile trlg 300tarzı yada alas spike nlos tarzı füze şimdi gemiye trlg300olmaz çünkü hedefiaydınlatacak ekstra platforma ihtiyacımız olacak oysaki hücumbot grup veya yalnız saldırı düzenleyen platform spike nlos, alas, marta er daha mantıklı 55metrelik fac 55'e 76mm top Ram ve 8x atmaca sığıyorsa bir hisar o 8adet daha sığabilir bence gerekli yer bulunur zaten platform boyu içinde 60-65 metre demiştim birde bende özellik var platformlarımız silahlı ve donanımlı olsun ezber bozsun isterim

Bugün
76mmtop
35mm ciws
8atmaca
8hisar o
Olan platform Fransız la fayatte 125 metrelik fırkateyininden daha donanımlı silah yüküne kavuşmuş oluyor. Koskoca la fayatte fırkateyninde gemi ve denizaltılara karşı hafif torpida bile yok benim istediğim hücumbot la fayette den daha donanımlı ona göre düşünün.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2020, 00:11:39 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 07 Eylül 2020, 00:30:19 »
Fransızlar La Fayette 'yi silahlandırırken ne düşündüler acaba.
Libya da bizim gemileri taciz etmişti.1 2 HARPOON sallasak durdurabilir mi acaba :D