Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 826499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1570 : 11 Mart 2019, 10:25:33 »
Bu kadar yaygaradan sonra yakında "  Türkiye'nin X. F-35 uçağı da teslim edildi.Uçak ABD'de pilot eğitimine başlayıp önümüzdeki yılın YY ayında Türkiye'ye gönderilecek" gibi haberler çıkarsa şaşırmayalım.

30.06.2018 de ilgili haber yayınlanmıştı. https://www.f35.com/news/detail/turkey-received-delivery-of-its-first-f-35-aircraft

Tabii daha köprünün altından çok su aktı. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1571 : 11 Mart 2019, 10:39:18 »
Evet ilk uçakla ilgili haber. Uçağın Türkiye'ye gelişi için Kasım 2019 tarihi verilmişti. Aynı günlerde S400 sisteminin Türkiye'ye gelişi için de Kasım 2019 tarihi söyleniyordu. Ne tesadüf!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1572 : 11 Mart 2019, 14:54:48 »
S-400 S-500  Su-57  gelecek  F-35 hayalinizde görürsünüz

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1573 : 11 Mart 2019, 17:35:54 »
Hepimiz ülke menfaati için konuşup tartışıyoruz lakin gelmemesi durumunda sırf ben demiştim demek için sevinecek durumlara düşmemek lazım.

Burada konuşulacak konu alternatifsiz oluşumuz maalesef.
Geçmişte satılan 2. el f15 leri de kaçırdık(Darbe öncesiydi sanırım suudiler sattılar)

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1574 : 11 Mart 2019, 17:41:53 »
F35'i ister verirler ister vermezler, biz en kotusunu varsayarak yolumuza devam edecek adimlarla ilerlemeliyiz.

Incirligi ve kurecik radar ussunu nasil kapatiriz onun icin formul gelistirelim en azindan. Oyle vur abaliya yok, herseyin bir bedeli olmali

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1575 : 11 Mart 2019, 19:06:10 »
Ben sayın Skywolf'un yorumlarını takip ediyorum ve kendisi ısrarla ve ısrarla "Hem F-35'in hem de S-400'ün geleceğini " söylüyor...
İlginç ... Ben ABD ,bu kadar yaygaradan sonra F-35'leri gönderirse vallahi "YUHHH ABD" diyeceğim ve hiçbir yazılı-görsel habere inanmayacağım...

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1576 : 11 Mart 2019, 19:40:31 »
Görünen o ki F-35 krizi bizim TFXide vuracak. Yani amerikanın silah ambargosu uyguladıgı bir ülkeye İngiliz bir şirket ne kadar teknik destek sağlar muamma. Bizde amerikan aşığı değiliz lakin bizdeki bir takım güruh Natodan çıkmayı amerikanla kanlı bıçaklı olmayı mahallede top oynayan çocukların "sana küstüm" saflıgındaki cümleden ibaret sanıyolar. Bir ülkeye kafa tutacaksak en azından birşeyleri kendi içimizde halletmiş olmamız gerekiyor. Bu donanma gemileri - Hava unsurları , kara zırhlıları , HSS ve teknolojik silahlar. Biz bunların hepsinde henüz daha yeni emeklerken birden ister kabul edin ister etmeyin bir süper gücü karşımıza almak çok acemice bir davranış. Bazı arkadaşlarımız diyecekki amerikanın bize yıllardır yaptıgını bilmiyor musun? E biliyoruz herkes biliyor. bundan birkaç yıl önce tüm ülkece Putine düz gidiyorduk birden aslan Putin canım Putinci olduk. Bundan 2 yıl sonra "trump reyiz" denilmeyeceginin garantisi yok. Bu ülke haritada yerini gösteremeyeceği venezuellada halk ne çekiyor , durum nedir ne değildir bilmeden taraf tutar oldu. Sebebini hepimiz biliyoruz. Öyle saçma bir siyaset anlayışımız varki yarın amerika bize F35 verebilir lakin nükleerde fırlatabilir.  Japonyanın nükleeri yemesinin en büyük sebeplerinden biri Amerikanın sarsılan imajını (kabadayılıgını) düzeltmesiydi. Kafasına nükleer yiyen bir ülkenin yanında da hiçbir ülke olmaz çünki nükleer öyle 90. dakikada yenilen golede benzemez. herkes önce kendini düşünür. Yani demem o ki bazı arkadaşlar yüksekten uçuyor ve diyorlarki şu eziklik psikolojisinden kurtulun. Dünya gerçekleri , yani realiteden bahsetmek , durumu mantık çerçevesinde ele almak eziklik psikolojisiymiş. Birşey diyemiyorum. Yalnız sırf zıt gidecem diye ağızdan çıkan her harf bu ülkedeki garibanın sofrasından bir ekmeğin eksilmesine sebep oluyor. Japonya gibi ekonomik bir süper güç dahi acaba amerikayla ters düşersek basımıza ne gelebilir diye düşünürken bizim bu ekonomiyle daha gerçekçi siyaset izlememiz gerekiyor. Laflarımdan amerikan kuklası olalım cıkartılmasın. Bugünlerde daha sakin olalım daha gerçekçi olalım , daha diplomatik dili konuşalım diyorum. İyi akşamlar
« Son Düzenleme: 11 Mart 2019, 19:58:18 Gönderen: Mugen »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1577 : 11 Mart 2019, 20:16:25 »
Devlet açıkça diyorki ben F35 almak istemiyorum. Ama masadan kalkanda olmak istemiyorum. S400 alalım. Masayı abd devirsin. Tazminatı alıp yolumuza bakalım. 15+ Milyar Doları bir Amerikan oyuncağına vereceğimize, o parayla adam gibi hava savunma kurarız.

100 F35 nedir biliyormusunuz? 100 amerikalının kafasına estiği gibi tepemizde gezmesi demek.

Şuan en acil ihtiyaç hava saldırı değil, hava savunmadır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1578 : 11 Mart 2019, 20:42:11 »
Mesele F-35 alamamak meselesi değil ki... F-35 vermeyen sana MMU için motor,sensör vb . hiçbir şey vermez ki...

Türk savunma sanayini  senelerce etkileyecek bir örtülü ambargo tehditi söz konusu ... Bu ambargodan çok sıkıntı çekeriz kurtuluruz ama önümüzdeki projeler büyük sekteye uğrar...

S-400 kararının alınmadan önce , bölgedeki gelişmelerin değerlendirilmesi gerekirdi... Yani ileri görüşlülük...
Tabii "6 aya kadar emevi camisinde cuma namazı kılarız " diyenlerden bu ileri görüşlülüğü beklemek de zaten başlı başına saflık....

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1579 : 11 Mart 2019, 20:57:52 »
Devlet açıkça diyorki ben F35 almak istemiyorum. Ama masadan kalkanda olmak istemiyorum. S400 alalım. Masayı abd devirsin. Tazminatı alıp yolumuza bakalım. 15+ Milyar Doları bir Amerikan oyuncağına vereceğimize, o parayla adam gibi hava savunma kurarız.

100 F35 nedir biliyormusunuz? 100 amerikalının kafasına estiği gibi tepemizde gezmesi demek.

Şuan en acil ihtiyaç hava saldırı değil, hava savunmadır.
bu ikisinden biri eksik olduğu zaman tam anlamıyla korunmuş olmuyorsun maalesef. Kaldıki 2 sistem S400e mi güveniyoruz ülkeyi korumak için yoksa ? Yani tüm dertlerimiz çözülecek mi ? Bunu mu düşünüyorsunuz ? Ülke ve dünya gerçeklerini göz ardı etmeyelim diyoruz siz ülkeyi S400un insafına bırakıyorsunuz. Benim için kendimize ait olmayan hiçbir sistem bu ülkeyi tam olarak korumaz. Kendimiz yapabilmemiz içinde bu ülkede biraz refah olması gerekiyor. Atalarımız köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin diye boşa konuşmamış. Bu ülkeyi tek başına ne S400 korur nede F35. Bak pilotlarimizin çoğu hapiste... S400 un başındaki asker yabancı bir ülke uçağını vurdu diyelim. Adama örgütçü damgası vurulmayacaginin garantisini veriyor musun ? Bak kendi askerimize güvenemiyoruz. Bitmisiz ve S400 gelip bizi kurtaracak öyle mi ? Harika...olaylara duygusal bakmayın biraz net olun lütfen.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2019, 21:00:47 Gönderen: Mugen »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.