Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 844519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1450 : 15 Kasım 2018, 12:24:49 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1451 : 16 Kasım 2018, 09:00:14 »
ABD’den beklenen hamle geldi! F-35’lerin Türkiye'ye teslimatı…

Uluslararası haber ajansı Reuters, Pentagon'un Türkiye'ye satılacak 100 F-35 uçağının önündeki engelin kaldırılması yönünde önemli bir adım atıldığını tüm dünyaya duyurdu. F-35’lerin Türkiye'ye teslimatı için beklenen raporun Kongre'ye sunulduğu öğrenildi…
Reuters'a konuşan beş kaynağa göre, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Türkiye'nin satın alması planlanan 100 F-35 uçağıyla ilgili raporunu Kongre'ye sundu.

F-35'lerin Türkiye'ye gönderilmesi, bu raporun Kongre'ye sunulmasına kadar ertelenmişti; o yüzden bu raporun sunulması anlaşmada ileriye doğru bir adım anlamına geliyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye F-35 savaş uçakları teslimatını geçici olarak durduran yasa tasarısını Ağustos ayında imzalamıştı.

Tasarının yasalaşmasından sonraki 90 gün içinde ABD Savunma Bakanlığı'nın Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin durumuna yönelik bir rapor hazırlaması ve bu rapor sunulana kadar da teslimatın durdurulması öngörülüyordu.

Türkiye'ye ilk F-35'in getirilmesinin önümüzdeki yıl, faaliyete geçmesinin ise 2020'de olması bekleniyordu.

Ancak ABD Kongresi'nin iki kanadı Temsilciler Meclisi ve Senato'nun üzerinde uzlaşmaya vardığı, Trump'ın da imzaladığı 2019 yılı savunma harcamaları yasa tasarısında Türkiye'ye F-35 teslimatının durdurulmasını öngören maddeyle teslimat için Pentagon'un raporunun beklenmesi kararı alınmıştı.

'RAPORDA SADECE GERÇEKLER VAR'

Türkiye'ye F-35'lerin teslimatını geciktiren konuların başında iki ülke arasında geçtiğimiz aylarda gerilen ilişkiler ve Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemini almayı planlaması vardı.

ABD-Türkiye ilişkilerinde, son haftalarda yaşanan gelişmeler ile beraber gerilim yerini yeniden iyileşen ilişkilere bıraktı.

Raporda da Savunma Bakanlığı'nın Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın almasının askeri ilişkilere etkisi ve F-35 yeni nesil savaş uçağı programından çıkarılmasının ABD sanayisi için yaratacağı sonuçların değerlendirilmesi bekleniyor.

Pentagon'ın silah alımının başında olan Ellen Lord, bu hafta başında Reuters'a verdiği röportajda Türkiye'nin S-400 hava sistemini almak istemesinin 'çok sorunlu' olduğunu söyledi.

Amerikalı yetkililerin Ankara'nın fikrini değiştirmek için çok sayıda görüşme gerçekleştirdiği ancak Türkiye'de bu konuda bir değişikliğin olmadığını dile getirdi.

Lord, Kongre'ye sunulacak raporun ise 'sadece gerçekleri dile getireceğini, tavsiye vermeyeceğini' söyledi. Kongre ile bu konuda bir işbirliği içinde olacaklarını vurguladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/abdden-beklenen-hamle-geldi-f-35lerin-turkiyeye-teslimati-41020917
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1453 : 18 Kasım 2018, 10:40:50 »
Bu haberin icerikligi ne kadar güvenilir acaba? Bir cok Orta Dogun ülkelerin hava sahalarinda cirit atiyorlardi. Sayet silah sistemleri ekstern tasirlarsa radarda görünmezligi kisitlar. Ama silah sistemleri disarda tasimanin bir sebebi de yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1454 : 19 Kasım 2018, 09:50:05 »
İngiltere, Lockheed Martin'e 17 adet F-35B siparişi daha veriyor

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ABD’li Lockheed Martin’e 17 adet F-35B savaş uçağı siparişi verileceği duyuruldu.

Bağımsız Havacılar'da yer alan habere göre Birleşik Krallık Savunma Bakanı Gavin Williamson yaptığı açıklamada mevcut F-35B filosunu iki katı büyüklüğe çıkartacak 17 uçaklık siparişin verileceğini açıkladı. Yapılan açıklamada F-35 Müşterek Taarruz Uçağı programı kapsamında Birleşik Krallık ekonomisine 35 Milyar Sterlin (Yaklaşık 240 Milyar Türk Lirası) büyüklüğünde bir iş payının düştüğü ifade edildi.

Mevcut 16 uçağa ek olarak verilen 17 uçaklık siparişin 2020-2022 arasında teslim edilmesi planlanıyor. Savunma Bakanı Gavin Williamson yaptığı açıklamada “F-35 kuvvetimizi iki katına çıkartacak olmanın mutluluğunu paylaşıyorum. Bu sipariş savunma sanayii alanındaki en büyük sipariş olacak. F-35 programında lider rol üstlenen ordumuz ve sanayimiz ile oyun değiştirici bir cephe gücü kuruyoruz. Bu program ülke ekonomisine 35 Milyar Sterlinlik bir katkı sağlayacak. Ve bizim için savaş uçaklarının üretimi devam etmektedir.” dedi.

Pentagon tarafından verilen 6 Milyar Dolar (Yaklaşık 32 Milyar Türk Lirası) değerindeki 255 uçaklık sipariş içerisinde yer alan Birleşik Krallık’a ait 17 uçaklık siparişin tam sipariş bedeli ise açıklanmadı. Birleşik Krallık merkezli şirketler F-35 Müşterek Taarruz Uçağı programında yüzde 15 paya sahip, bu pay ülke genelinde 25 bini aşkın istihdama kaynak oluşturuyor.

http://www.kokpit.aero/ingiltere-ilave-f35b-ucagi

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1455 : 20 Kasım 2018, 19:30:46 »
35 adet F-35 ABD'nin Utah eyaletinde ilk 'Fil Yürüyüşü' gerçekleştirdi.

F-35 uçakları geçtiğimiz gün ABD’deki Hill Hava Üssü’nde gerçekleştirdikleri tatbikatta ‘fil yürüyüşü’ yaptı. 388’inci ve 419’uncu filolara ait uçaklar, toplu kalkış gerçekleştirdi. Bu kalkış öncesinde 35 adet F-35 taksi yolunda sıralanarak bu görüntüyü verdi.

Fil yürüyüşü sık sık ABD uçakları tarafından hem eğitim hem de propoganda amaçlı kullanılıyor. Askeri olarak amaç, çok sayıda uçağın bu faaliyeti katılarak uçuşa hazır olduklarını belirtmesi. Bu amaçla uçaklara gerçek mühimmat takılıyor.

F-35’lerin gerçekleştirdiği fil yürüyüşünde uçağa hava-hava mühimmatları ve bombalar takıldı.

http://www.kokpit.aero/f35-fil-yuruyusu

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1456 : 21 Kasım 2018, 17:36:02 »

beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1457 : 21 Kasım 2018, 17:52:09 »

Şunu mu yapmaya çalışmışlar yani!

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1458 : 21 Kasım 2018, 18:22:38 »

Şunu mu yapmaya çalışmışlar yani!

Aynen öyle hocam yanlız bunların kanatları yok uçamıyorlar  ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1459 : 21 Kasım 2018, 23:12:03 »
Sağdan 6. yetişememiş rezalet. Sorun var yani harbe hazırlıkta.

« Son Düzenleme: 21 Kasım 2018, 23:13:18 Gönderen: serkan »
beğen