Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 843341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1330 : 03 Temmuz 2018, 17:38:47 »
http://www.kokpit.aero/israilden-abdye-f35-baskisi

35 savaş uçaklarının Türkiye’ye verilmesine karşı çıkan İsrail, ABD yönetiminden bu teslimatların gerçekleşmemesini talep ediyor.

Breaking Defence’te yayınlanan bir makalede ilk Türk-35 uçağının fabrikadan çıkış törenine kadar İsrail savunma teşkilatındaki pek çok kişinin Washington'un Türkiye’ye F-35 uçaklarının satışını durduracağına inandığını ancak bu törenden sonra ABD’nin bu konuda harekete geçip geçmeyeceğinden emin olunmadığı belirtildi. Makalede Türkiye’nin NATO üyeliğinin sadece kağıt üzerinden ibaret olduğu ileri sürülerek, Ankara yönetiminin ABD’ye karşı olan ülkelerle işbirliği yaptığı, buna rağmen F-35 uçaklarının Türkiye’ye verilecek olmasına İsrail’in anlam veremediği belirtildi.

Ankara’nın Aralık 2017 yılında S-400 hava füze savunma sistemi alacağını deklare ettiği hatırlatılan makalede, NATO üyesi bir ülkenin aynı anda hem F-35 hem de S-400 hava füze savunma sistemini nasıl kullanacağı konusunda Avrupa başkentlerinin de endişe olduğunu savunuldu.

Makalede Türkiye’nin 116 F-35 siparişi bulunduğu ve programın ortaklarından biri olduğuna atıfta bulunarak, “Tel Aviv'deki BESA Stratejik Araştırmalar Merkezi (BESA) NATO, ABD ve Türkiye arasındaki tuhaf ilişkileri takip ediyor. Ankara merkezli köşe yazarı Burak Bekdil'in BESA için kaleme aldığ yazısı,  Türkiye'nin bir NATO üyesi olarak görülmemesi için gereken tüm nedenleri ortaya koyuyor. Bekdil'in araştırmasına göre, Türkiye ve Suriye, Nisan 2009'da ortak bir askeri tatbikat gerçekleştirdi. Bu tatbikat, bir NATO üyesi ile Rus silahlarını kullanan bir ülke arasında yapılan türünün ilk örneğiydi. Yine Eylül 2010'da Türk ve Çin uçakları Türk hava sahasında ortak tatbikatlar gerçekleştirdi. Bu da bir NATO üyesi için bir ilkti. 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO'nun Libya'da olmasını sorgulamıştı“ ifadelerine yer verildi.

Ayın makalede çok sık tekrarlanan Türkiye'nin S-400 sistemleriyle birlikte son derece gelişmiş ABD jetlerini kullanması durumunda, Rusya'nın uçakta kullanılan hassas teknolojilere erişim sağlayabileceğinden korkulduğu iddialarına yer verildi.

Kaynak: www.kokpit.aero

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1331 : 05 Temmuz 2018, 08:35:12 »

F-35'in Fırlatma Koltuğu testleri...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1332 : 05 Temmuz 2018, 08:37:31 »

F-35’den QF-16'ya AIM-120/9x Air to Air füze atışı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1333 : 06 Temmuz 2018, 08:43:25 »

F-35'in iklimlendirme testlerine ait görüntüler...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1334 : 11 Temmuz 2018, 21:29:55 »
Beyaz Saray'dan beklenmedik 'Türkiye' çağrısı!

Beyaz Saray, Senato'nun Türkiye'ye F-35 transferleri için önerilen kısıtlamalarına karşı çıktı.

Beyaz Saray, Trump-Erdoğan görüşmesi öncesi Kongreye yaptığı F-35 uçaklarıyla ilgili, 'işimizi daha fazla zorlaştırmayın' çağrısı yaptı.

Senato Ödenekleri Komitesi Başkanı Richard Shelby'e gönderilen mektupta, ''Türkiye önemli bir NATO müttefiği ve 2002'den bu yana F-35 programı ile uluslararası bir katılımcı olmuştur. İdare Kongresi'nin kaygılarını anlaşılabilir ancak bu endişeleri gidermek için Türkiye ile çalışma yeteneğini kısıtlayan bir dile karşıyız." ifadeleri kullanıldı.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2666704-beyaz-saraydan-beklenmedik-turkiye-cagrisi

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1335 : 11 Temmuz 2018, 22:54:59 »
Hep birşeyi iddia ettim , hepte arkasındayım. Amerikayı ne kongre ne senato ne beyaz saray ne CİA nede başkan yönetir. Amerikayı amerika yapan Pentagondur ve o ne söylerse o olur. Pkkya silah veren , askerimizin kafasına çuval geçiren , nato tatbikatındaki gemmiizi vuran , f-35 ile tehdit eden hep Pentagon. Lakin bunu kendisi söylemiyor birilerine söyletiyor. Çünki inanılmaz bir strateji aklı var. Pentagon isterse o uçaklar gelir pentagon istemez ise Trump kırk takla atsa yine gelmez. Açıkcası ben bu yüzden beyaz sarayın ne dediğinden çok Pentagonun ne söylediği ile ilgileniyorum.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1336 : 11 Temmuz 2018, 23:01:00 »
Amerikan devletinin kurumsal yapısını pentagon ve dış işleridir. Beyaz Saray ise vitrinden ibarettir.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1337 : 12 Temmuz 2018, 00:11:21 »
Bakın söylüyorum, s400 işi tamamen tufaya getirme.

Biz f35 alıp, görev süresince 25+ Milyar Dolar harcayacağımız gereksiz ve bağımlılık yapacak bir uçaktan kurtulacağız. Bunuda 2.5 milyar dolarlık s400 alarak, suçlu karşı taraf olacak.

Benim fikrim bu.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1338 : 12 Temmuz 2018, 09:57:33 »
Dün akşam bilgisayar kendini guncellerken birşey farkettim. Microsoft yazilimcilari iki tıkla binlerce bilgisayara güncelleme atiyor. Bu F-35nde bu şekilde Amerika tarafından belirli dönemlerde güncellenecek yazılımı falan olacaksa sıkıntı.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #1339 : 12 Temmuz 2018, 11:33:04 »
Öyle uzaktan tıkla güncelle olmaz. İhtiyaca göre HVKK ve diğer uluslararası kullanıcılara paket bir program olarak sunulur. Uçağın aviyonik ve elektronik sistemlerinden sorumlu yer destek birimleri tarafından bizzat kendileri veya ABD li uzmanlarla beraber analiz ve test yapılarak sisteme entegre edilir. Biz ABD ye yalnız F-35 kullanması ve pilotajı için personel yollamıyoruz. Teknik ekip de gönderiyoruz. Yoksa ultra yazılım-dijidal dolu uçan demir kasayı kim kabul onayını verip teslim alacak ?
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..