Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 826534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #810 : 08 Mart 2015, 14:04:29 »
Birkaç yerde okuduğum kadarıyla bu uçakların ihraç versiyonu diye bir kavram var.Bize gelecek f 35 a lar ile amerikan f 35 a ları arasında bir fark olacakmı.Yoksa sadece yabancı ülkelere satış böylemi isimlendiriliyor.gerçekten merak ettiğim bir konu.Aydınlatacak olan varsa sevinirim.

Pek fark yok. Kaynak kodlarını da şu an vermediklerine göre hiç fark yok. İngiltere ve İsrail kendi silah sistemlerini uçağa monte edebiliyorlar.  Onlar için pek sorun yok. Muhtemelen ileride toplu bir sözleşe aşamasına geldiğimizde bizim için de sorun kalmayacak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #811 : 08 Mart 2015, 18:41:10 »
yani adamlar kendilerine karşı kullanılmaması için aynı özellikte uçağı vermemeleri normal, fakat bence F4 yerine F16 alınsa daha ekonomik olmazmıydı malum dolar 3 tl yi zorluyor

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #812 : 24 Mayıs 2015, 17:12:40 »

F-35 motorları Eskişehir’e gelecek

Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı, F-35 uçaklarının envantere girmesiyle birlikte Avrupa’nın en önemli bakım merkezi haline gelecek.
F-35 motorları Eskişehir’e gelecek

Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı, F-35 uçaklarının envantere girmesiyle birlikte Avrupa’nın en önemli bakım merkezi haline gelecek.
http://kokpit.aero/eskisehir-f-35-motor-bakim

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #813 : 30 Mayıs 2015, 23:51:13 »
F-35B Denizlerde operasyonel oluyor.
ABD Deniz Piyadelerine bağlı görev yapacak F-35B savaş uçağı denizde operasyonel olmak üzere 80 adet uçuşu tamamladı. Bu uçuşların arasında kısa mesafede havalanma, dikey inme başta olmak üzere çeşitli özellikler operasyonel açıdan denendi.  Denemelerde kullanılan 6 uçak gece ve gündüz şatlarında çeşitli savaş operasyonlarını simüle etti, gelişmiş sensörler kullanılarak it dalaşı icra edildi. Atlantik Okyanusu’nun ortasında gerçekleşen denemeler başarıyla sonuçlanırsa F-35B’ler Başlangıç Operasyon Seviyeye  (Initial Operational Capacity)  ulaşmış olacak. Uçakların muharebe sahasında görevlendirilmesi için Standart Operasyonel Seviyeye  (Standard Operational Capacity ) ulaşması gerekiyor.

https://www.c4defence.com/f-35b-denizlerde-operasyonel-oluyor/
Desenize Lhd gelmeden F35b gelecek...
« Son Düzenleme: 09 Mart 2016, 19:59:37 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #814 : 02 Haziran 2015, 11:05:13 »

ABD hükümetine, son zamanların en pahalı askeri harcama planı sunulacak!
Pentagon, ABD’li yetkililere sunulacak paket içinde 11 milyar dolar değerindeki 57 F-35 adındaki tüm zamanların en pahalı savaş uçağı da yer alıyor.

Lockeed Martin'in yeni modelleri F-35 A, B, ve C ordu filosunda ilk kez denenecek. ABD’li Lockcheed Martin ile Roketsan arasında F-35 savaş uçağı için uzun menzilli seyir füzelerinin ortak üretimi amacıyla geçen yıl Ekim ayında bir anlaşma imzalanmıştı.

ABD Hava Kuvvetleri Yetkilileri, bu hafta içinde savaş uçakları filosuna katılacak yeni modellerin deneneceğini açıkladı.

Lockheed Martin’in yeni F-35 modelleri de denenecek modeller arasında olacak ve ilk kez kullanılacak.

Business Insider sitesi, yeni uçaklar ve planın bugüne kadar denenen en büyük silah programı olduğunu söyledi.

Yapılacak denemeler, ABD ordusunun havadan karaya müdahalelerindeki kuvvetini test edecek.

Denenecek modeller arasında farklı F-35 A model jet uçakların yanı sıra, savaş gemileri ve farklı silahlar da yer alacak.

Yetkililer bugüne kadar test amacıyla sunulan 2443 savaş uçağından 140 tanesinin onaylandığını söyledi.

ROKETSAN İLE ANLAŞMA İMZALANMIŞTI

ABD’li Lockcheed Martin ile Roketsan arasında F-35 savaş uçağı için uzun menzilli seyir füzelerinin ortak üretimi amacıyla geçen yıl Ekim ayında anlaşma imzalamıştı.

http://kokpit.aero/pentagon-tarihin-en-pahali-programini-deniyor

F35 ler yavas yavas operosyonel olmaya baslıyor anlasılan...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #815 : 02 Haziran 2015, 22:45:31 »
Operasyoneldi zaten.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #816 : 03 Haziran 2015, 00:09:35 »
Olgunlaşma diyelim o zaman, yalnz rus ve çin hayalet uçaklarına karşı ne kadar etkili olacak çok merak ediyorum

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #817 : 17 Ağustos 2015, 16:45:00 »
Bu hikayeye göre F-35, F-16 ile it dalaşı sırasında oldukça çaresiz kalmışa benziyor!  ::)

https://medium.com/war-is-boring/test-pilot-admits-the-f-35-can-t-dogfight-cdb9d11a875

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #818 : 17 Ağustos 2015, 19:19:48 »
f16 pilotu f35 pilotunu görmeden füzeyi yiyeceği için çok sıkıntı olmaz galiba,

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #819 : 28 Ağustos 2015, 21:03:11 »
Norveç'in İlk F-35 Uçağı  Havalanmaya Hazırlanıyor

Norveç Kraliyer Hava Kuvvetleri için üretilen ilk F-35A Lightning II savaş uçağı (Üretim kodu AM-1), Lockheed Martin'in Fort Worth'daki ana üretim tesisindeki üretim hattından çıktı (19 Ağustos 2015). Henüz boyanmamış olan uçak ilk uçuşu öncesi operasyonel yer testleri ve fonksiyonel yakıt sistemi testlerinden geçecek. Uçak daha sonra ABD Hava Kuvvetleri'nin Arizona'daki Luke Hava Kuvvetleri Üssü'nde bulunan F-35 uluslararası pilot eğitim programı filosuna katılacak ve bu yıl  teslim edilecektir. AM-1, şu an Norveç Kraliyet Hava Kuvvetleri için üretilen 4 F-35 uçağının ilkidir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2015, 21:03:55 Gönderen: SKYWOLF »