Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 842366 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #760 : 17 Aralık 2014, 11:39:27 »
Hollanda F-35'lerinin Maliyeti

Hollandalı yetkililer, Hollanda'nın F-35 uçakları hakkında açıklamalarda bulundu. Buna göre Hollanda'nın ilk müşterek taarruz uçağı 2019 yılında göreve başlayacak. 2019 yılında 8 F-35 Hollanda'da olacak. Toplam olarak 37 F-35 alınacak. İlk uçaklar Leeuwarden Hava Üssü'nde göreve başlayacaklar. Uçaklar eskimiş olan F-16 uçaklarının görevini devralacaklar.

Yetkililere göre uçakların yıllık işletme maliyeti en fazla 285 milyon Euro, 37 uçağın Hollanda'ya toplam maliyeti de 4,6 milyar Euro.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #761 : 19 Aralık 2014, 14:58:55 »
İsrail F-35'e Hazırlanıyor

İlk F-35 uçağını 2017 yılında alacak olan İsrail hava Kuvvetleri, şimdiden hazırlıklara başladı. IAF Adir olarak adlandırdıkları F-35 uçakları için Nevatim Hava Üssü'nde bir eğitim merkezi inşasına başladı. Merkezde teknisyenler için bakım eğitimi verilecek. Ayrıca pilotlar için 360 derece görüş alanı sağlayan dört uçuş similatörü de bulunacak.

İsrail 2010 yılında  2.75 milyar ABD doları değerindeki sözleşme ile 19 F-35 almak için ilk adımı atmışlardı. İlk iki uçak 2017 yılında İsrail Hava Kuvvetleri'ne teslim edilecek. Bunu 2018 yılında teslim edilecek 2 uçak takip edecek. Bu teslimatlardan önce İsrailli pilotların ABD'de Eglin Hava Üssü'nde F-35'lerle eğitimine 2016 yılının başında başlanılması planlanıyor.

Bu anlaşma dışında İsrail Kabinesi 30 Kasım 2014 tarihinde 14 F-35 daha alımını onayladı. Bu 14 uçaktan biri, İsrail sistemlerinin deneneceği bir test uçağı olarak kullanılacak. 14 Uçağa ek olarak 17 F-35 uçağı alımı seçeneği de bulunuyor. Ancak bu 17 uçağın alımı için kabinenin nihai bir kararı gerekiyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #762 : 04 Ocak 2015, 10:17:09 »
F-35 silahsız uçacak!

Türkiye’nin de üreticisi olduğu F-35 savaş uçakları yazılım sorunu nedeniyle 2019’a kadar otomatik top sistemini kullanamayacak.

ABD'li Lockheed Martin firmasınca geliştirilen yeni nesil ‘Müşterek Taarruz Uçağı’ F-35’lerde sorunlar bitmiyor. Türkiye’nin de aralarında olduğu 9 ülke tarafından ortaklaşa üretilen yeni nesil savaş uçaklarının bilgisayar sistemleri için hazırlanan yazılımın, uçağın 25 milimetrelik otomatik silahlarını ateşleme kabiliyeti bulunmadığı belirlendi. Uçağın yakın saldırı ve ‘it dalaşı’ gibi hava çarpışmalarında kullanacağı ana silahından mahrum kalması, ABD'li yetkilileri endişelendiriyor. Üretim programında görevli yetkili, yazılımdaki sorunların çözülmesinin 2019 yılını bulabileceğini, bunun da uçakların operasyonel hale gelmesinden yıllar sonra bile yakın çatışmaya giremeyeceği anlamına geldiğini söyledi.

MÜHİMMAT SORUNU

Uzmanlar, Harrier tipi savaş uçakları için geliştirilen GAU-22/A silahlarının F-35’lerde ateşlenebilir hale getirilmesinden başka mühimmat sorununu da çözmeye uğraşıyor. Dakikada 3 bin 300 atış yapabilen silahın F-35 versiyonları, sadece 180 mermi alabiliyor. Bu yıl içinde operasyonel hale getirilmesi hedeflenen F-35’lerin ilk etapta kullanacağı tek silahı, uzun menzilli havadan havaya atılan Raytheon AIM-120 AMRAAM füzeleri olacak. Uçağın lazer güdümlü bombaları kullanması amacıyla test atışları sürüyor.

Şaka gibi  ;D

Kaynak: kokpit.aero/f-35-muhimmat-sorunu-cikti

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #763 : 04 Ocak 2015, 11:51:21 »
  Bu ucak bitmiyecek gibi. Sorun yumagına dönüstü...
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2015, 11:54:54 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #764 : 04 Ocak 2015, 13:37:43 »
Kokpitaero da habercilikte sallanmaya başladı. Haberin başlığı ile içeriği birbirini tutmuyor. Uçak şu an AIM-120 ve lazer güdümlü  bombaları kullanabiliyor. Yani başlığındaki gibi silahsız değil!  ::)

Oysa filmlerde GAU-12'yi gayet iyi kullanıyor.  ;D ;D

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #765 : 04 Ocak 2015, 14:09:05 »
Silahsız derken galiba topundan bahsediyor. Birazda ilgi ceksin diye baslıgı silahsız ucacak diye atmıslar sanki...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #766 : 04 Ocak 2015, 15:51:15 »
Silahsız derken galiba topundan bahsediyor. Birazda ilgi ceksin diye baslıgı silahsız ucacak diye atmıslar sanki...

Haberin esas kaynağı topundan bahsediyor. Ama haberci arkadaş çevirirken top yerine silahı tercih ettiği için böyle komik bir haber olmuş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #767 : 07 Ocak 2015, 21:58:34 »
Son SSİK toplantısına göre önceden verilen 2 F-35 siparişine 4 ek uçak daha eklendi.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #768 : 08 Ocak 2015, 22:10:00 »
Bu alinacak 4 F35 in hangi model oldugu hakkinda bir bilgi mevcutmu. B yada C olur diye dusunuyorum ben cunku daha öncede bazi yerlerde. Bizim C  modelini de test edecegimiz söyleniyordu. Lhd yola cikarakda B de muhtemeller arasindadir herhalde...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #769 : 08 Ocak 2015, 22:15:52 »
A modeli.