Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 826056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #740 : 13 Haziran 2014, 03:30:07 »
En son 2 adet f-35 2015 de Türkiye'ye teslim edilecek deniyordu, hala böyle mi durum ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #741 : 30 Ağustos 2014, 21:18:17 »
Airbus Defence and Space, Danimarka'nın gelecekte F-16 uçaklarının yerini alacak uçağın seçimi için gönderdiği teklife çağrı dosyasına  (RFI) cevap olan teklifini sundu ve Eurofighter Typhoon'un gelecekte Danimarka Hava Kuvvetlerinin savaş uçağı ihtiyacını karşılayacağını belirtti.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #742 : 02 Eylül 2014, 13:44:31 »
Pratt & Whitney F-35'lere Motor Teslimatını Durdurdu

Pratt & Whitney'in Mayıs ayında gerçekleştirilen kalite kontrol incelemeleri sonunda F-35 uçakları için ürettiği motorların teslimatını durduğu ve bunu gizlediği ortaya çıktı. Sorunun F-135 motorlarında kullanılan titanyum parçalardan kaynaklandığı tespit edildi. Söz konusu hammadde Pratt & Whitney ve Pratt & Whitney Kanada motorlarında kullanılan bazı parçaların üretimi için kullanılmıştır.

Pratt & Whitney sorunun tespitinden hemen sonra Savunma Ceza Soruşturma Hizmetleri, Hava Kuvvetleri Özel Soruşturma Ofisi ve ABD Avukat Ofisi'ne duyduğu endişeyi bildirdi. Ayrıca Kanada Federal Havacılık İdaresi ve Ulaştırma Kanada'ya da bildirimde bulunuldu.

Tedarikçi hakkında endişelerini bildiren Pratt & Whitney, Hükümet Sanayi Veri Değişim Programı (GIDEP) uyarısı yayınladı: P & W ve P & WC, var olan sağlam tedarikçi gözetim süreçleri ile bu konuyu tespit başardık. Gelecekte benzer sorunları tespit etmek için bu süreçleri uygulamaya devam edeceğiz. Motorlarımızın kullanıldığı araçların güvenliği her zaman bizim önceliğimizdir ve biz ürünlerimizin bütünlüğünü ve kalitesini sağlamak için gerekli adımları atıyoruz.

Pratt & Whitney standart prosedürlere uygun olarak lullanılan malzemelere titiz analizler yapmaktadır.Test malzemelerinin motor tasarımları ve mühendislik değerlendirmelere dayalı olarak malzeme uçuş güvenliği için risk teşkil etmeyecek şekilde, Pratt & Whitney malzeme kontrol standardına uyması gerekir.

Pratt & Whitney ve Pratt & Whitney Kanada bu konuda çok ciddi davranmaktadır. Alt tedarikçi A & P Alaşımları ile ilgili tedarik zinciri elimine edilmiştir ve artık bu şirket tarafından sağlanan malzemeden yapılmış parçalar kabul edilmeyecektir.

Pratt & Whitney 29 Ağustos'ta Boston, Massachusetts Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi'ne başvurarak A & P Alaşımları'na karşı  dava açtı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #743 : 25 Eylül 2014, 00:25:47 »
Güney Kore F-35 Anlaşmasını Onayladı

Güney Kore 7,1 milyar ABD doları tutarında 40 adet Lockheed Martin F-35 Müşterek Taaruz Uçağı alımı anlaşmasını imzaladı.
Milli Savunma Bakanı Han Min-gu başkanlığındaki Savunma Tedarik Programı İcra Komitesi 24 Eylül Seul'de bir toplantıda teklif ve kabul mektubu imzalanmasına onay verdi. Uçaklar F-35A modeli olacak ve teslimat 2018 yılında başlayacak. Güney Kore 8 katılımcı ortak ülke dışında İsrail ve Japonya'dan sonra üçüncü yabancı müşteri oluyor.

Güney Kore 1970'lerden beri kullanmakta olduğu F-4 uçaklarının yerine 60 adet F-35A almayı düşünüyordu. Ancak 60 Adet F-35 uçağının tahmini maliyetinin 10,8 milyar dolar civarında olması sonucu uçak sayısının azaltılmasına karar verildi.

Güney Kore'nin Savunma Tedarik Programı İdaresi (DAPA), Mart 2014 tarihinde ABD hükümeti ile F-35 uçaklarının FMS kanalıyla alınması konusunda müzakerelere başladığını duyurmuştu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #744 : 02 Ekim 2014, 06:12:33 »
Avustralya'nın F-35'i İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Avustralya'nın ilk Lockheed Martin F-35A Lightning II savaş uçağı 29 Eylül'de Teksas Fortworth'da ilk uçuşunu törenle gerçekleştirdi. Lockheed Martin F-35 Baş Test Pilotu Alan Norman, iki saat süren bir uçuşla uçağın fonksiyonlarını kontrol etti.

AU-1 olarak bilinen ve bu yıl Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne teslimatı planlanan uçak Arizona'daki Luke Hava Kuvvetleri Üssü'ne gönderilecek. Burada Avustralya ve diğer ortak ülkeler F-35A pilot eğitimi için bu uçakları kullanıyorlar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #745 : 21 Ekim 2014, 04:24:51 »
Son gelişmelere >> http://www.defenceturk.com/index.php/topic,7.new.html#new göre Finlandiya da F-35 alma yolunda ilerliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #746 : 30 Ekim 2014, 04:04:37 »
İngiltere Dört F-35 Daha Alıyor

İngiltere Savunma Bakanlığı'ndan Salı günü yapılan açıklamaya göre Lockheed Martin ile 4 F-35 Ligthning 2 uçağı alımı için prensip anlaşmasına varıldı. Bakanlık, bu sözleşmenin İngiltere'nin önümüzdeki 5 yıl boyunca 14 F-35 stealth savaş uçağı edinme planının bir parçası olduğunu da belirtti. Uçakların teslimatına 2016 yılının ortalarında başlanacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #747 : 01 Kasım 2014, 03:25:26 »
İsrail 31 F-35B Almayı Taahhüt Ediyor

İsrail İle ABD arasında, İsrail'in yaz başında Gazze'ye saldırılar düzenlemesi nedeniyle bir gerilim söz konusu. İki ülke arasındaki bu soğuk diplomatik ilişkiler, İsrailin Boeing firmasından 6 V-22 Osprey satın alma anlaşmasını iptal ettiği için daha da gerildi. Her bir Osprey için 70 milyon ABD doları değer biçilen anlaşmanın toplan değeri yedek parça ve gerekli teknik destekle birlikte 1 milyar ABD dolarına ulaşıyordu. İSrail için oldukça yüksek olan bu fiyat nedeniyle bütçe azaltma çalışmaları kapsamında bu alım iptal edildi. 2013 yılında 29 F-35B almak için niyet mektubu imzayan İsrail, bu gerilimli ortamda 31 adet F-35 B alacağını tahhüt etti.

İsrai'lin F-35 pilot kasklarının üretiminde Elbit System ile bir üretim payı bulunuyor. Ayrıca İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii, F-35 uçaklarının kanatlarının üretimi için önümüzdeki hafta bir anlaşmaya imza atmaya hazırlanıyor.

Heritage Vakfı Savunma Programları kıdemli araştırma görevlisi Dakota Wood; konuyla ilgili yaptığı açıklamada kuzeyden güneye 200mil uzunluğunda ve 50 mil genişliğindeki İsrail'in 1000 mil menzilli tilt-rotor uçağı almaktansa, parayı F-35'e yatırması daha mantıklıdır dedi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #748 : 04 Kasım 2014, 04:21:42 »
F-35 8. Üretim Anlaşması İmzaya Hazır

Lockheed Martin ve Birleşik Devletler Savunma Bölümü F-35 savaş uçalkları için 8. parti üretimi (LRIP 8 ) için prensipte anlaştılar. Teslimatlar 2014 yılında başlayacak. LRIP 8 ile üretilecek üç farklı model uçağın ortalama birim fiyatı bir önceki sözleşmedikinden yaklaşık olarak %3,6 düşük. Maliyetin net ayrıntısı sözleşme tamamlandığında ortaya çıkacak.

LRIP 8 ile 200'den fazla F-35 toplam 8 ülkede göreve başlamış olacaklar. Anlaşmaya göre 19 F-35A, altı F-35B ve dört adet F-35C dahil olmak üzere 29 uçak ABD için üretilecek. Ayrıca İsrail için iki F-35A, Norveç için iki F-35A ve İtalya için iki F-35A, İngiltere için dört adet F-35B, Japonya için dört adet F-35A üretimi de LRIP 8 kapsamında. Sözleşme aynı zamanda imalat destek ekipmanının yanı sıra yardımcı görev ekipmanlarını da finanse etmektedir.

24 Ekim 2014 tarihi itibariyle LRIP 1-7 üretim sözleşmeleri ile 115 deneysel F-35 uçağı da dahil olmak üzere toplam 166 F-35 savaş uçağı Lockheed Martin'in Fort Worth Texas'ta bulunan üretim tesisinde üretilerek teslim edildi. ABD ve uçağıa ortak olan 8 ülke ile diğer müşteriler için programın ömrü boyunca 3100'den fazla F-35'in üretilmesi düşünülmektedir.

DefeceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #749 : 04 Kasım 2014, 04:53:07 »
F-35C Uçak Gemisine İlk Kancalı İnişi Gerçekleştirdi

<a href="http://youtu.be/STVAM85y3i0" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/STVAM85y3i0</a>

ABD Donanması 3 Kasım 2014 tarihinde uçak gemisi modeli olan bir F-35C uçağının bir uçak gemisine ilk kez kancalı inişini gerçekleştirdi. Yuma'da ki Deniz Piyadeleri Hava İstasyonundan test uçağı CF-03 ile havalanan donanma test pilotu  Yarbay Tony Wilson, San Diego kıyılarındaki gemisi USS Nimitz uçak gemisinin uçuş güvertesine indi.

İlk kancalı iniş testi, F-35 savaş uçağının iki hafta sürmesi planlanan uçak gemisi testlerinin başında gerçekleştirilmiş oldu. Uçak gemisi testi, önceki testlerde sorun çıkaran kuyruk ve kancanın yeniden tasarlanarak test uçakları CF-03 ve CF-05'e monte edilmeleriyle yeniden başladı. kancalı iniş testi üç aşamalı testlerin ilk aşamasıydı.

Mayıs 2013 tarihinde ABD Donanması, F-35C uçaklarını Şubat 2019 tarihinde operasyonel olarak kullanmaya başlayacaklarını duyurmuştu.

DefenceTurk.com