Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 845302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #2690 : 03 Haziran 2020, 19:47:36 »
Kedi ulaşamadığı ciğere murdar der ... Önce bu F-35 çevik değil , dogfight yapamaz dediler ,  ses hızının üzerine çıktığında kaplaması dökülüyor dediler , Uçağa giren pilot ABD izin kodu olamadan uçağı çalıştıramıyor dediler , Havada nerede olduğu bilgisi anında ABD'ye gidiyor dediler(10000 km öteden balistik füzenin ateşlendiğini tespit eden ABD bunu yeni icat etmiş F-35'de) daha neler neler...

Bu uçağın A-B-C versiyonları var ve en sorunsuz versiyonu bizim alacağımız A versiyonu...

Şimdi ABD , Türkiye'ye F-35 vermeyi kabul etsin biranda F-35 Dünya'nın en iyi uçağı olur şüphesiz bizim alemde...Bu kadar da objektif bir milletiz vallahi... :D :D :D

Son cümlem şudur;  F-35 sorunlu ve ABD müdahalesine açıksa alınmasın hava kuvvetlerimize .... Bunu en başta ben istemem ki zaten...
Ama somut , kesin verilerle ispatlasınlar lütfen...

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2691 : 03 Haziran 2020, 20:23:19 »
f 35 ler ister inanın ister inanmayın start code ile çalıştırılmakta.hatta haberleri bile yapıldı.iskandinav ülkelerinden birinde pilotun birisi açılış kodunu yanlış girince yeni kod beklendiği ve bunun ülkedeki siyasetçiler tarafından sorgulandığına dair.siz şimdi komplo teorisi diye kendi hayal dünyanızda retoriklere saplanmışsınız.yahu hem uçan bilgisayar diyorsunuz hemde dışardan müdahale edilmesini gerçekçi bulmuyorsunuz.demezlermi bune perhiz bu ne lahana turşusu diye.alis sistemine daha hiç girmedim bile.abd 5g şebekesi kuruldu diye ingilterede f 35 konuşlandırılmaması gerektiğini tartışırken uçan bilgisayar olduğu söylenen bir uçaktan kontak anahtarı ile çalıştırıldığına inanılmasını beklemek basit bir tanımla saftoriklik olur

Selçuk kardeş F-35 alımına karar verenler senin tabirinle fetuşçu... Tamam öyle olsun.
Peki şimdi ABD ile F-35 versin diye müzakereler yapan  Tayyip Erdoğan, fetö darbesinde kafasına silah dayanan Hulusi Akar niye hala F-35 istiyor...? Onlar da mı Fetuşçu?
Onu da geçtim F-35 uçağı isteyen ecnebi ülkeler de mi fetuşçu , cemaatçi ?Onların uzmanları , kurmayları da mı senin bakış açından SAFTORİK?
Niye bu kadar manipuleye açıkta herkes istiyor bu uçağı?
arkadaşım bizimkiler verdikleri paranın peşinde uçak işi tamamen siyasi koz.biz ortaktık sen çıkardın diyerek topu abd ye atmaktan başka birşey değil.sen kendi isteğinle çıksan 1.2 m $ + bir sürü cezai müeyyideye maruz kalacaktın.bu işin karar mekanizmasında olan tüm eski askeri erkan fetuşçuluktan ya tutuklu ya kaçtı.şöyle bir bakın bakalım darbeye katılan en genç general terzinin askere giriş tarihi kaçmış.adamlar tabiki saftorik değil onlar sahiplerinin sesi.saftorik olanlar bu kadar denklem elemanını görüpte cevap olarak elma diyenler olur.adam bizim ona bağımlı kalmamızın peşinde sen bağımsız karar aldığında cezalandırma peşinde seni.sen hala ondan başka bir yerden uçak alınmaz felan diyorsun yahu truva örneği duruyo önümüzde siz hala f 35 diye tutturmuşsunuz.varsayalım savaş oldu o 100 tane alalım diyenler savas sırasında abd uçakları kitlediğinde savaşta nasıl bir darbe alacağımızıda düşünüyormu.o zaman savaşta aldığın yarayamı o uçaklara ödediğin parayamı ölen pilot ve askerlerinemi yada savaşı kaybetmemize sebep olacak durumamı açıklama yapabilecekler.öngörü sahibi olmak gerek azcık

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2692 : 03 Haziran 2020, 20:26:38 »
f 35 ler ister inanın ister inanmayın start code ile çalıştırılmakta.hatta haberleri bile yapıldı.iskandinav ülkelerinden birinde pilotun birisi açılış kodunu yanlış girince yeni kod beklendiği ve bunun ülkedeki siyasetçiler tarafından sorgulandığına dair.siz şimdi komplo teorisi diye kendi hayal dünyanızda retoriklere saplanmışsınız.yahu hem uçan bilgisayar diyorsunuz hemde dışardan müdahale edilmesini gerçekçi bulmuyorsunuz.demezlermi bune perhiz bu ne lahana turşusu diye.alis sistemine daha hiç girmedim bile.abd 5g şebekesi kuruldu diye ingilterede f 35 konuşlandırılmaması gerektiğini tartışırken uçan bilgisayar olduğu söylenen bir uçaktan kontak anahtarı ile çalıştırıldığına inanılmasını beklemek basit bir tanımla saftoriklik olur

Selçuk kardeş F-35 alımına karar verenler senin tabirinle fetuşçu... Tamam öyle olsun.
Peki şimdi ABD ile F-35 versin diye müzakereler yapan  Tayyip Erdoğan, fetö darbesinde kafasına silah dayanan Hulusi Akar niye hala F-35 istiyor...? Onlar da mı Fetuşçu?
Onu da geçtim F-35 uçağı isteyen ecnebi ülkeler de mi fetuşçu , cemaatçi ?Onların uzmanları , kurmayları da mı senin bakış açından SAFTORİK?
arkadaşım bizimkiler verdikleri paranın peşinde uçak işi tamamen siyasi koz.biz ortaktık sen çıkardın diyerek topu abd ye atmaktan başka birşey değil.sen kendi isteğinle çıksan 1.2 m $ + bir sürü cezai müeyyideye maruz kalacaktın.bu işin karar mekanizmasında olan tüm eski askeri erkan fetuşçuluktan ya tutuklu ya kaçtı.şöyle bir bakın bakalım darbeye katılan en genç general terzinin askere giriş tarihi kaçmış.adamlar tabiki saftorik değil onlar sahiplerinin sesi.saftorik olanlar bu kadar denklem elemanını görüpte cevap olarak elma diyenler olur.adam bizim ona bağımlı kalmamızın peşinde sen bağımsız karar aldığında cezalandırma peşinde seni.sen hala ondan başka bir yerden uçak alınmaz felan diyorsun yahu truva örneği duruyo önümüzde siz hala f 35 diye tutturmuşsunuz.varsayalım savaş oldu o 100 tane alalım diyenler savas sırasında abd uçakları kitlediğinde savaşta nasıl bir darbe alacağımızıda düşünüyormu.o zaman savaşta aldığın yarayamı o uçaklara ödediğin parayamı ölen pilot ve askerlerinemi yada savaşı kaybetmemize sebep olacak durumamı açıklama yapabilecekler.öngörü sahibi olmak gerek azcık

+1

Deniz kuvvetleri için bir miktar V/STOL modelinden alabilmek çok iyi olurdu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2693 : 03 Haziran 2020, 20:48:55 »
bu saatten sonra bizi sadece MMU paklar diğerleri fasa fiso.bizim ilk hatamız f 35 siparişlerinde 100 +16 demek yerine direkt 16 f 35 b siparişi vermek olmalıydı.oda sadece teknolojiye sızabilmek için.çünkü b serisi motor ve uçuş kodları gerçekten etkileyici.ama hala b serisinde uçuşa yeterlilik yok sürekli arıza vermekte.1-2 uçağı hangarlarda parça pinçik edip motorundan yazılımına araştırma konusu yapmak lazımdı

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #2694 : 03 Haziran 2020, 20:56:27 »

+1

Alinti ve cevabin arasinda bir baglanti kuramadim   ???

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2695 : 03 Haziran 2020, 21:11:16 »
Ya Skywolf hocam sen bari Selçuk kardeşin bu Kurtlar Vadisi Komplo laflarına  +1 yapma Allahaşkına  :o :o :o
Laflarının neresini düzeltelim ki...

F-35 ile seni bağımlı kılacakmış...Götündeki dona kadar bağımlısın zaten daha neyini bağımlı kılacak adam... Yargı bağımsız Rahip'i vermeyiz dedik Trump , dolar'ın vitesini 2 artırdı adamı uçağa koyup gönderdik...Ne bağımlılığından bahsediyorsunuz... Ülkeyi yönetenlerin yarısı zaten ABD vatandaşı , çifte vatandaş  8) 8) 8) 8)

ABD'ye F-35 almamak için numara çekiyormuşuz ceza ödememek için... 3 ayda Şam'da cuma namazı kılacağını zanneden stratejik zeka mı bu numarayı çekecek ABD'ye... :D :D :D

Savaşta ABD uçaklarımızı kitleyecekmiş , savaşı kaybedecekmişiz...

Zaten senin ordunun tüm donanımı ABD malı...Sen ABD'nin karşı olacağı , senin uçağını kitleyeceği kadar kötü bir ilişki krizine girdiğin  bir savaşa sokmuşsan Türkiye'yi , ABD başka enstürmanlarla  zaten seni üfler geçer...

Ben hiçbir zaman F-35 alalım demedim.Hatta bu kriz çıktığından beri sürekli "Elimdeki tüm kaynakları , hatta F-35'den gelebilecek parayı bile MMU'ya yatırırım " diyen tek kişi benim... Yoksa Si...şim F-35'i , ABD'yi...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2696 : 03 Haziran 2020, 21:35:01 »

+1

Alinti ve cevabin arasinda bir baglanti kuramadim   ???

Bir cevap yok ki! Yorum var.
Selçukkocak78'in bu konuda yazdıklarına katılıyorum. Buna rağmen şu bizim bir türlü uçak gemisi yapamadığımız Anadolu LPD'miz için bir mitar F-35'imiz olsa iyi olurdu . F-35'ten başka üretilen seçenek yok zira...

Ya Skywolf hocam sen bari Selçuk kardeşin bu Kurtlar Vadisi Komplo laflarına  +1 yapma Allahaşkına  :o :o :o

Düzeltilecek ne var ki! Aklındakilerle uyuşmuyorsa katılmazsın olur biter. Kimseye birşey dayatmaya gerek yok!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #2697 : 03 Haziran 2020, 22:01:55 »

Bizim arkadas bir kere X dosyalari aklina soktuysa is bitmistir. Bu konuyu daha fazla uzatarak kendimizi yormayalim. O ucaklarin icinde uzaktan kumandali Transormer görüyor THK icin savas ucagi degil. Bu konuda her gerekeni yazdin ve sana tamamen katiliyorum.

F-35 demek global konumu izlenebiliniyormus. Japonlarin düsen F-35´i pilotuyla ama ne hikmetse bulunamadi.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2698 : 03 Haziran 2020, 22:14:29 »
Laflarının neresini düzeltelim derken sizinkileri kastetmedim Skywolf hocam...

Görüşlerimi dikte ettirmek değil benim yaptığım.     F-35 , ABD' nin uzaktan müdahalesiyle etkisiz hale gelir deniliyorsa bunu argümanlarla kanıtlanması gerekir. İddiayı ortaya atan iddiasını ispatla sorumluyken , bu görüşe katılmayan bizlerden ispat isteniyor...
İddia sizinse siz ispatlayacaksınız...Var mı böyle bir olay , vaka ?
"Şimdi bu müdahaleyi F-35'lere yapmaz ABD , savaşta yapar" söylemi bana biraz şey geliyor , paranoyakça...

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2699 : 03 Haziran 2020, 22:42:39 »
Laflarının neresini düzeltelim derken sizinkileri kastetmedim Skywolf hocam...

Görüşlerimi dikte ettirmek değil benim yaptığım.     F-35 , ABD' nin uzaktan müdahalesiyle etkisiz hale gelir deniliyorsa bunu argümanlarla kanıtlanması gerekir. İddiayı ortaya atan iddiasını ispatla sorumluyken , bu görüşe katılmayan bizlerden ispat isteniyor...
İddia sizinse siz ispatlayacaksınız...Var mı böyle bir olay , vaka ?
"Şimdi bu müdahaleyi F-35'lere yapmaz ABD , savaşta yapar" söylemi bana biraz şey geliyor , paranoyakça...

eski abd büyükelçilerinden biri kardak krizi zamanında her iki taraf da savaşamazdı çünkü egeyi elektronik olarak kilitlemiştik tarzı bir açıklama yapmıştı. linkide aşağıda

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/kardak-ta-abd-ege-yi-elektronik-olarak-kilitlemis-17446978

f-35 için aynı şey yapılanilir mi uzman arkadaşların yorumuna kalmış birşey.