Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 826626 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #2430 : 30 Ekim 2019, 22:23:40 »
İyi de, yere göğe sığdıramadığın ABD 18 senedir Afganistanda savaşı kazanamıyor, Taliban cirit atıyor, yeni topraklari kentleri işgal ediyor.

Vetnam savaşından sonra ABD silah sanayisi ne kadar geliştiyse, diğer ülkelerin silah sanayisi de gelişti. Hala helikopterleri MANPADS ile keklik gibi vurabilirsin, 3 sene önce Cobra`mızı Igla ile göstere göstere vurdular. Yemen`de terlikli ordu ABD`nin son teknoloji ile üretilmiş silahlarina karşı çok iyi savaşıyor, Suudilere adeta kök söktürüyor.

Teknolojik olarak sadece ABD ilerlemiyor, bütün dünya her ğeçen gelişıyor. Onlar süper insan, diğerleri salak değil ki. Dünya sadece ABD`nin ekseninde dönmüyor, uyan artık...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2431 : 30 Ekim 2019, 22:25:34 »
SnPartikül;
Çin, askeri tecrübesi olmayan bi devlet. Konvansiyonel olarak kaybederlerse, direnemezler. Ben Çinin hava ve deniz gücünü kaybettiğinde Amerikanın karşısına çikma cesareti dahi gösteremeyeceklerini düşünüyorum. Suriyede ki, teröristler gibi arkalarına bile bakmazlar. Cesaret sıfır adamlarda.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2019, 22:26:13 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2432 : 30 Ekim 2019, 22:26:49 »
1.5 Milyar nüfusu, 9,5 Milyon Km² yüz ölçümü, 13 Trilyon Dolar GSYH' sı, nükleer kapasitesi ve her türlü teknolojiyi çok kısa bir zamanda tersine mühendislik yöntemiyle kopyalama yeteneği olan Çin, ABD' ye kafa tutamaz mı?

Adama sorarsan Vetnamı 8 senede işgal edemez, lakin 8 saatte Çin`i işgal eder derse şaşırmam. 1.5 milyar insan hemen ABD`nin kölesi oluverir...

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2433 : 30 Ekim 2019, 22:33:11 »
SnPartikül;
Çin, askeri tecrübesi olmayan bi devlet. Konvansiyonel olarak kaybederlerse, direnemezler. Ben Çinin hava ve deniz gücünü kaybettiğinde Amerikanın karşısına çikma cesareti dahi gösteremeyeceklerini düşünüyorum. Suriyede ki, teröristler gibi arkalarına bile bakmazlar. Cesaret sıfır adamlarda.
Bu yargıya nasıl vardınız ?
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2434 : 30 Ekim 2019, 22:40:47 »
İyi de, yere göğe sığdıramadığın ABD 18 senedir Afganistanda savaşı kazanamıyor, Taliban cirit atıyor, yeni topraklari kentleri işgal ediyor.

Vetnam savaşından sonra ABD silah sanayisi ne kadar geliştiyse, diğer ülkelerin silah sanayisi de gelişti. Hala helikopterleri MANPADS ile keklik gibi vurabilirsin, 3 sene önce Cobra`mızı Igla ile göstere göstere vurdular. Yemen`de terlikli ordu ABD`nin son teknoloji ile üretilmiş silahlarina karşı çok iyi savaşıyor, Suudilere adeta kök söktürüyor.

Teknolojik olarak sadece ABD ilerlemiyor, bütün dünya her ğeçen gelişıyor. Onlar süper insan, diğerleri salak değil ki. Dünya sadece ABD`nin ekseninde dönmüyor, uyan artık...
Sevgili marmara; siz teknik konulara vakıfsinız.  Yahu Ypg için 50 bin asker, amerika 30 bin tır silah yardım etti vs denmedi mı. Bütün medya kükrüyordu. Sonuç ? Toz oldular. O silahlar nerede ? Yahu israil her yanı düşma kaynıyor. Adamlar geleni vuruyor gideni vuruyor. Bir bakıyoruz Gazze ye girmiş, bir bakıyoruz Suriyeye hava harekâtı düzenlemiş, bir bakıyoruz hizbullaha saldırmış. Ve Israil'e cevap verebiliyorlar mı ? Veremezler artık modern ordular eskisi gibi değil. Doğu orduları modern değil. Rusya hariç hepsi çöp. Öyle keleşle , Rpg ile, tanksavarla durduramazsın. Havadan görüyor seni adam. Şu IHA teknolojisi yıktı geçti bütün düzeni. Yapılması gereken sadece hassas vuruş. Ayrıca Irakta saddamı devirdi, idam etti adam halen ABD başarısız diyen var. Başarının kriteri nedir. illa ırak ABD eyaleti mı olmalı ? Afganistanda Taliban cirit atıyor ama Abdde volta atıyor. Girdi işte Afganistana. Terör biter mi ? Pkk bitti mi ? ABD ben misal iranı işgal eder derken iranda tek bir düşman bırakmaz demiyorum. 80 milyon halk hepsini öldürmem gerekir öyle bir senaryoda. Ama rejimi çökertsin, hamaneyi öldürsün. Tahranda Mrap içinde asker dolaştırarak kadar orduyu çökertsin ben tamam oldu bu iş derim. Yoksa 1 tane düşman asker bırakmayacak demiyorum. Bu mümkün değil zaten. Yav kendi ulekemizde bile biz bu ortamı sağlayamıyoruz. Ülke içinde halen 600 terörist var. 3 yıl önce Ankaranın , istanbulun göbeğinde bombalar patlıyordu. 80 milyon halk sürekli içinden savaşçı çıkar. Ama genel olarak Abdnin en azından dünya üzerinde rejimi değiştiremeyeceği ve başkentte MRAP dolaştıramayacağı bir ülke yok.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2019, 23:03:22 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2435 : 30 Ekim 2019, 22:42:06 »
SnPartikül;
Bu yargıya nasıl vardınız ?
Tarihten.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2436 : 30 Ekim 2019, 22:43:11 »
SnPartikül;

Aynı kanaatte değilim. Çin milleti kadim bir millettir... hatta en eski millet bile diyebiliriz. Bu kadar kalabalık olmasının nedeni de budur. Eski Göktürk yazıtlarında bile, Çin ulusunun kalabalık oluşundan bahsediliyor. Düşünelim... korkak bir millet, binlerce yıldır ayakta kalabilir miydi! Kaldı ki cesaret veya korkaklık bulaşıcıdır... Güçlü bir iradenin yönetimindeki her ulus, büyük fedakarlıklar veya kahramanlıklar sergileyebilir. Kısacası korkaklık veya cesaret subjektif bir kriterdir. Duruma göre değişir... Örneğin Sakarya Meydan Savaşından önce neredeyse Türk Ordusunun yarısı askerden kaçmıştı... Hatta büyüklerimden dinlediğim ve birebir şahit olunmuş bir hatırayı forumların birinde paylaşmıştım. Neyse orayı da geçelim... Kısacası Çin, gümbür gümbür ve derinden geliyor.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2437 : 30 Ekim 2019, 22:49:44 »
SnPartikül;

Aynı kanaatte değilim. Çin milleti kadim bir millettir... hatta en eski millet bile diyebiliriz. Bu kadar kalabalık olmasının nedeni de budur. Eski Göktürk yazıtlarında bile, Çin ulusunun kalabalık oluşundan bahsediliyor. Düşünelim... korkak bir millet, binlerce yıldır ayakta kalabilir miydi! Kaldı ki cesaret veya korkaklık bulaşıcıdır... Güçlü bir iradenin yönetimindeki her ulus, büyük fedakarlıklar veya kahramanlıklar sergileyebilir. Kısacası korkaklık veya cesaret subjektif bir kriterdir. Duruma göre değişir... Örneğin Sakarya Meydan Savaşından önce neredeyse Türk Ordusunun yarısı askerden kaçmıştı... Hatta büyüklerimden dinlediğim ve birebir şahit olunmuş bir hatırayı forumların birinde paylaşmıştım. Neyse orayı da geçelim... Kısacası Çin, gümbür gümbür ve derinden geliyor.
Hocam, bakın benim söylediğim herşey doğrudur diye birşey yok. Belki yukarda yazdıklarımın hepsi yanlıştır bilemem. Sonuçta bunlar fikir.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2019, 23:42:41 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2438 : 30 Ekim 2019, 23:15:12 »
Aynı coğrafyada yaşayan, dil ve kültürel olarak Çin`e yakın. Geçmişinde büyük imparatorluklar olmayan, Fransız sömürgesinden yeni kurtulan Vetnam inanılmaz insanlık dışı gayret ile süper güç karşısında savaşı kazandı. Savaş bitimine 1 sene kala 1 hafta içerisinde başkent Hanoy B-52 ile 15 bin ton bomba ile yerle bir edildi, nükleer bomba bırakılan Hiroşima`dan farkı kalmamıştı. ABD`ye adeta kök söktürdü ve resmen kaçtı savaşı kazanamadan.

Sen hala hassas vuruş, RPG, keleşten bahsediyorsun. 7 milyon ton bomba ile Kuzey Vetnam`ın neredeyse her metre karesini bombaladı, üzerine kimyasal silah ile çevreyi zehirli dumana çevirdi, bütün ormanlar mayın ile döşendi ve hala o mayınlar ormanlarda sivil kayıplarına neden oluyor.

Binlerce yıllık devlet geçmişi olan Çin, büyük imparatorluklar yaşayan ve tarihini altın harflerle yazdıran devlet,  400 yıllık ABD karşısında dayanamazmı? Yüzölçümü Kuzey Vetnam`dan 50 kat ve nufüsü 10 kat büyük, dünyanın 2. büyük ekonomisi, savunma bütçesi de dünyada 2.sırada  olan Çin çöplük imiş.

Süriye`deki teröristler gibi Çin de ABD karşısında kaçacak...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2439 : 30 Ekim 2019, 23:37:30 »
Tarihini altın harfler ile yazdıran...
Sen bence Çin hakkında biraz tarih araştırması yap.  Tekrar söylüyorum; işgal derken bütün çinde birtane düşma  asker bırakmayacak. Çini Cıcekler, laleler ülkesi yapacak demiyorum. Rejimi devirmesi, Pekinde MRAP ile asker gezdirecek kadar çin ordusunu çokertmesi kâfisir. Yoksa gidip orayı eyalet yapmayacak. Biz kendi ülkemizde bile böyle steril bir ortam kuramadık. 3 yıl önce istanbulun, Ankara nın göbegınde bombalar patlıyordu.

Çin konvansiyonel olarak güçlü bir ülke. Ama konvansiyonel güçlünü kaybederse çok zayıf.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2019, 23:40:00 Gönderen: Mermi »