Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 844688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #960 : 28 Mart 2018, 09:06:34 »
Amerika'nın artık tek rakibi Rusya değil. Çin de ben varım diyor. Kuzey Kore'de füze bakımından Amerika'nın başını yakacak ülkelerden biri ,çin yeni nesil füzeleri kesin kaydıracak kuzeye...
Bu arada başlık ile alakalı :Tayvan ABD den F-35 B istiyor ama Çin kriz çıkarır diye satış gerçekleştirilmiyor
Kongreden iki cumhuriyetçi senatörler, John Cornyn ve Jim Inhofe, başkan Trump a mektup gönderip satışın  desteklenmesini istemiş...

Bakalım ABD Tayvan'ın ne kadar müttefiki ...

(Not: Tayvan savunma bakanı F-35B tercihinin uçak pistlerinin çin füzelerince tahrip edilme riskine karşı kısa kalkış avantajına değenmiş)

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #961 : 28 Mart 2018, 11:06:49 »
Amerika pasifikte harika politika izledi. Güney Kore, japonya ile artık Avustralya ve Tayvanda topa girdi. 4 ülke Çin'i rahatlıkla durdurur. Hepsi F-35 alıyor ve Hava savunma destroyerleri ile denizaltılarla filolarını güçlendiriyorlar. Hindistan ile Çin ciddi rekabet içinde. Geçenlerde Trump boşuna Pakistana baskı yapmadı. Hindistan ile Çinin arasındaki krizi kaşıyorlar sürekli. Çin asla Amerikayı geçemeyecek. Çok ciddi ekonomik baskılar kapıda. Hatta daha ileri gidip çini tamamen dışlayacaklar. Şuana kadar Çin'e karşı hep sabırlı davrandılar artık yavaş yavaş topa giriyorlar. Zaten girmeleride lazımdı geç kaldılar. Önümüzdeki 5, 10 yıl dünyada herşey olabilir. Türkiye bu zaman içinde sinsice hareket edip Savunma sanayimizi ve ekonomimizi güçlendirmemiz lazım.

Körfez ülkelerinde ciddi silah satışları yapıldı. Ben 2, 3 yıl ıçerisinde Iran'a müdahale bekliyorum. Şu yeni gelen ulusal güvenlik bakanı jhon bolton çok tehlikeli adam, 2019 yılına kadar Iran rejimini deviricez diye açıklamalar yapmıştı geçenlerde. Bu adam çok tehlikeli ortadoğu için çok zor zamanlar bizi bekliyor.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 11:08:22 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #962 : 28 Mart 2018, 12:27:57 »
Amerika pasifikte harika politika izledi. Güney Kore, japonya ile artık Avustralya ve Tayvanda topa girdi. 4 ülke Çin'i rahatlıkla durdurur. Hepsi F-35 alıyor ve Hava savunma destroyerleri ile denizaltılarla filolarını güçlendiriyorlar. Hindistan ile Çin ciddi rekabet içinde. Geçenlerde Trump boşuna Pakistana baskı yapmadı. Hindistan ile Çinin arasındaki krizi kaşıyorlar sürekli. Çin asla Amerikayı geçemeyecek. Çok ciddi ekonomik baskılar kapıda. Hatta daha ileri gidip çini tamamen dışlayacaklar. Şuana kadar Çin'e karşı hep sabırlı davrandılar artık yavaş yavaş topa giriyorlar. Zaten girmeleride lazımdı geç kaldılar. Önümüzdeki 5, 10 yıl dünyada herşey olabilir. Türkiye bu zaman içinde sinsice hareket edip Savunma sanayimizi ve ekonomimizi güçlendirmemiz lazım.

Körfez ülkelerinde ciddi silah satışları yapıldı. Ben 2, 3 yıl ıçerisinde Iran'a müdahale bekliyorum. Şu yeni gelen ulusal güvenlik bakanı jhon bolton çok tehlikeli adam, 2019 yılına kadar Iran rejimini deviricez diye açıklamalar yapmıştı geçenlerde. Bu adam çok tehlikeli ortadoğu için çok zor zamanlar bizi bekliyor.

Benim öngörülerim de şu şekilde:

1) Tayvan, önümüzdeki 10 yıl içinde Çin tarafından ilhak edilecek. (Zaten bağımsızlığı Çin tarafından tanınmıyor biliyorsunuz.)
2) Çin destekli Kuzey Kore, Güney Kore'yi ilhak edecek. (Tersinin olması gerekirdi ama olmadı.) Ve bu iki olay, 2. dünya savaşının Çekoslavakyası olacak.
3) Hindistan, Bush zamanında Çin'e karşı kullanılmak istendi. O kavruk oğlanların maçası yemedi. (daha doğru dürüst bitirebildikleri bir savunma projeleri yok heriflerin)
4) Çin, Hindistan'ı itaat ettirmek için Pakistan'a ciddi yatırımlar yapıyor. abd'nin yapamadığını onlar başarmış durumda. (zaten amerikan koridorlarında Pakistan'ın kaybedildiği artık kanıksanmış vaziyette)
5) Hristiyan Avustralya ve Yeni Zelanda'ya dokunulmadığı sürece ne Tayvan ve G. Kore umurunda olmaz batı bloğunun. Blöf yapıyorlar.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #963 : 30 Mart 2018, 17:31:49 »
Güney Kore’nin İlk F-35A Uçağı Üretim Hattından Çıktı

Kore Cumhuriyeti ve ABD hükümeti liderleri, 27 Mart 2018 tarihinde Lockheed Martin Fort Worth üretim tesisindeki ilk Kore Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (ROKAF) F-35A Lightning II uçağının üretim hattından çıkışını kutladılar.

Kore Cumhuriyeti'nin F-35 programı, ABD hükümetinin Dışişleri Askeri Satış programı aracılığıyla edindiği 40 F-35A uçağı  Fort Worth, Texas'ta Lockheed Martin'de inşa ediliyotr. İlk uçak, ROKAF pilotlarının ve bakıcılarının eğitime başlayacağı Luke Hava Kuvvetleri Üssü Arizona'ya teslim edilecek. F-35, 2019'da Kore'nin Cheongju'daki ana operasyon üssüne gelecek.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #964 : 30 Mart 2018, 18:30:34 »
Bu dış işleri askeri satış tam olarak Amerikan ordusunun kendi envanterine katacağı ucaklari envantere girmeden satmasına mi deniliyor ?
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #965 : 30 Mart 2018, 19:59:16 »
Bu dış işleri askeri satış tam olarak Amerikan ordusunun kendi envanterine katacağı ucaklari envantere girmeden satmasına mi deniliyor ?

Değil Yabgu, ama cevap için  sayın Orko nun çok net olarak anlattığı yazısını link ekliyorum
https://www.siyahgribeyaz.com/2008/07/foreign-military-sales-fms-nedir.html

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #966 : 30 Mart 2018, 23:25:38 »

Değil Yabgu, ama cevap için  sayın Orko nun çok net olarak anlattığı yazısını link ekliyorum
https://www.siyahgribeyaz.com/2008/07/foreign-military-sales-fms-nedir.html
çok açıklayıcı bir yazıydı teşekkür ettim hocam.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #967 : 12 Nisan 2018, 21:32:59 »
ABD, üretim hatalarının düzeltilmesinde ortaya çıkan masrafları üstlenecek tarafın belirlenmesinde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle, F-35 teslimatlarını askıya aldı. Lockheed Martin, Çarşamba günü yaptığı açıklamada F-35 Ortak Program Ofisi'nin sözleşme konusu üzerinde anlaşmaya varılana kadar teslimatları geçici olarak askıya aldığını ve konunun yakında çözülmesini beklediklerini söyledi. Lockheed sözcüsü, 91 adet uçağın 2018 içinde teslim edilmesi hedefine ulaşabileceklerinden emin olduklarını belirtti.

http://m.c4defence.com/Gundem/abd-f35-teslimatlarini-askiya-aldi/6081/1

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #968 : 12 Nisan 2018, 22:14:37 »
ABD, üretim hatalarının düzeltilmesinde ortaya çıkan masrafları üstlenecek tarafın belirlenmesinde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle, F-35 teslimatlarını askıya aldı. Lockheed Martin, Çarşamba günü yaptığı açıklamada F-35 Ortak Program Ofisi'nin sözleşme konusu üzerinde anlaşmaya varılana kadar teslimatları geçici olarak askıya aldığını ve konunun yakında çözülmesini beklediklerini söyledi. Lockheed sözcüsü, 91 adet uçağın 2018 içinde teslim edilmesi hedefine ulaşabileceklerinden emin olduklarını belirtti.

http://m.c4defence.com/Gundem/abd-f35-teslimatlarini-askiya-aldi/6081/1
Tamam işte amerikaya yapacakları 91 uçagın 30unu bize versinler madem dondu biz hızlandıralım alımı. Hem imalatcı fabrikanın hemde bizim işimize gelir.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #969 : 12 Nisan 2018, 23:21:53 »
Bu uçak biz çift motorlu olarak teslim edilmeli. Böyle saçma sorunları olmazdı.