Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 854091 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #950 : 27 Mart 2018, 16:35:05 »
F35 ler ile THK bünyesinde  bulunan F16 ve F4 serilerini yenilemeyi hedeflediğimiz gibi , F35 projesine parça üretmeyi planlıyoruz neticede hem maddi kazanç hem de teknolojik bilgi transferi hedefliyoruz. F-35B ler de  hemen olmasa da DZK Anadolu projesi için kullanabileceğimiz tek ucak opsiyonu sanırım ?

Neticede  keske mumkün olsa da dısa 100% bağımlı olmasak demek isterdim keske peki F35 veya ABD harici alternatiflere bakmamız imkansızmı? ''örnegin THY hem Boingden hem de Airbus dan alım yapıyor yani bizim de kendi üretimiz olana kadar böyle denge unsurlarına göre hedef planlaması yapmamız daha uygun değilmiydi veya cok mu gec?''

F-35B nin muadili Harrier di onlarda tedavülden kalktı neredeyse. F35 olmazsa alternatif Typhon ya da Rus sistemlerine bakarlar. Rus sistemleri bize uygun değil ama Amerika bu yola iterse Türkiye de kartlarını oynamak zorunda kalır istemeyerek.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2018, 16:36:44 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #951 : 27 Mart 2018, 16:49:13 »
ABD ve Batı bizi diğer tarafa iterlerse o zaman kendilerine göre " Bizim kalemimizi kırmışlar demektir" ki  o zaman bizden sonrası tufan demektir. Umarım bu durumlara gelmeyiz. Ancak kendilerine göre kalemimizi kıranlarada yapacaklarımız kesinlikle olmalı. Ve saflar kesimlikle kendini belli etmeye başlamış demektir.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #952 : 27 Mart 2018, 16:52:31 »
Yav Amerika cok israr ederse, S-400'u iptal ederiz.

Yunanlilar gibi yapariz (K. Kibris bizim icin satin alir)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #953 : 27 Mart 2018, 16:55:58 »
Benim düşüncem şöyle. Pak fa platformunu alalım. Kendi Aviyoniklerimizi, elektroniklerimizi, radarımızı takıp, tasarımını Rus ekolüne değilde f22 ye benzeterek tekrar modernize edelim. İlk üretimlerde Rus motoru kullansakta somra bunları Bae - Tai  yerli motoruna çeviririz. Eminim 2023'e kesin yetişir böyle yaparsak.

Hep söylediğim şey. Motordan ziyade yazılımı yerli yapıp yerli silahları kullanabilmeliyiz!

S400 sebebi ile  ABD bize F35 kesinlikle vemiyecem derse biz PAK_ FA 50 ye dönermiyiz ? Bizim karar verciler nasıl düşünür acaba? Bizim projeler olasıya kadar...

Olabilir. Önceden S400 alacağımızı iddia etseydi biri kimse inanmazdı! Şimdi alıyoruz. Her şey olabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #954 : 27 Mart 2018, 16:57:10 »
uzak olmak daha iyidir   abd  kongresi  ermeni lobisi-yunan lobisi- ypg-pkk-sdk-  Türkler bikti bunlarda

dallas dizisi cekildigi yer degilmi burasi  F35 alsinlar pyd versinler

+1
Katılıyorum. Kendimi bildim bileli bu entrikaları izliyorum. Hep aynı masallar. Bir tarafı ikna etmek için ona karşı diğerleriyle işbirliği çabaları, lobi faaliyetleri vs.

ABD artık Türkiye'yi tehdit ederek fayda sağlayamayacağını öğrenmeli! Türkler tehdit edilmekten hoşlanmaz. Başkaları gibi korkup geri adım atmak yerine hırslanarak bildiği yolda ilerler! Bu ülkedeki insanlar için ABD çıkarlarından önce Türkiye'nin çıkarları gelir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #955 : 27 Mart 2018, 17:10:31 »
uzak olmak daha iyidir   abd  kongresi  ermeni lobisi-yunan lobisi- ypg-pkk-sdk-  Türkler bikti bunlarda

dallas dizisi cekildigi yer degilmi burasi  F35 alsinlar pyd versinler

+1
Katılıyorum. Kendimi bildim bileli bu entrikaları izliyorum. Hep aynı masallar. Bir tarafı ikna etmek için ona karşı diğerleriyle işbirliği çabaları, lobi faaliyetleri vs.

ABD artık Türkiye'yi tehdit ederek fayda sağlayamayacağını öğrenmeli! Türkler tehdit edilmekten hoşlanmaz. Başkaları gibi korkup geri adım atmak yerine hırslanarak bildiği yolda ilerler! Bu ülkedeki insanlar için ABD çıkarlarından önce Türkiye'nin çıkarları gelir.

Birkaç mesaj önce de yazmıştım. Sakın bizi arabistan, libya, ürdün gibi sanmayın diye. Rahmetli dedem Korede  zamanında askerlik yapmıştı ve hep anlatıırdı, Amerikalı askerler dedemlere hep sorarmış siz niye bu kadar sakin, soğukkanlısınız diye :D 

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #956 : 27 Mart 2018, 18:13:13 »
@Tigerfısh

Evet, duygusal yorum yaptım. Ama bu uçaklar hayati önemde S400 için bu uçaklardan mahrum kalmak çok kötü. 10 yıldır bu uçakları bekliyoruz. Herşeyimizi ona göre ayarladık vede  bu uçakların alternatifi yok. Abdnin gücünün farkında değil kimse. Yarın Trump, Iran ve Kore'ye attığı twitleri bizim içinde attığında Abdnin ne olduğunu çok iyi anlarız. Rusya'ya hiç bir zaman güvenmem. Abd ile aşık atabilecek ülke değil. Sürekli Putin'in ağzından Abd ile işbirliği lafları eksik olmuyor. Silah konusunda mümkün mertebe yerli olanaklara yönelmeliyiz, olmuyorsa alternatif Nato ülkeleridir Rusya değil ! Daha teknik açıdan S400'lere girmiyorum bile. Suriye, Ermenistan , Iran füzeleriyle çevrelenmişken S400 almak çok saçma geliyor bana. 1 hafta önce Suriyeden füze atıldı ülkemize. Nasıl bu kadar bu adamlara güvenebiliyoruz. Anlamak mümkü  değil. Öncelikli hedefimiz ülkemizi balistik füzelerden korumak olmalı. Abdye mesaj vermek olmamalı.

Bakın kendiniz söylüyorsunuz. Dışpolitikada duygusallığın yeri yok sadece karşılıklı çıkarlar mevcuttur. 15  Temmuz darbe girişiminde herkes bunun arkasında Amerika’nın başaktör olduğunu biliyor. Ne oldu? İlişkiler koptumu? Hayır. İstemeyerek ne onlar ne de bizler koparabiliriz. Ülke yönetmek böyle zor bir dansdır.

F-35 tedariği konsorsiyumda üretici olarak devam edecek. Yoksa bunun uluslararası boyutun sonuçları konsorsiyumu zora sokar.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #957 : 27 Mart 2018, 18:25:18 »

F-35 tedariği konsorsiyumda üretici olarak devam edecek. Yoksa bunun uluslararası boyutun sonuçları konsorsiyumu zora sokar.

Hiç sanmıyorum. Eğer pakt değiştirme cezası kesilmişse bizim yerimize İsrail'i alabilirler.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #958 : 27 Mart 2018, 18:37:57 »
Amerika'nın artık tek rakibi Rusya değil. Çin de ben varım diyor. Kuzey Kore'de füze bakımından Amerika'nın başını yakacak ülkelerden biri ,çin yeni nesil füzeleri kesin kaydıracak kuzeye... Keza İran yine aynı..  Yakın zamanda ben hindistaninda askeri güç olmaya çalışacağını düşünüyorum. 10-15 yıl sonra Amerika'nın askeri gücüne sahip 3-4 ülke görebiliriz. Bir savaş çıksa amerikayi bir günde mahvederler valla. kolaysa cikarsinlar Türkiye'yi... Eğer yanlarına sağlam müttefik istiyorlarsa önce Türklerin isteklerine cevap verecekler.bu algıyı hissettirmek lazım tüm NATO ülkelerine
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #959 : 27 Mart 2018, 18:51:37 »
Eğer yanlarına sağlam müttefik istiyorlarsa önce Türklerin isteklerine cevap verecekler.bu algıyı hissettirmek lazım tüm NATO ülkelerine

Yahu ne sağlam müttefiği? Adam Afganistan'a muharip asker istedi, istihkam ve sihhiye taburu gönderdin. Cevap mevap vermez bu adamlar. Süründürdükçe süründürür, sonra da senin vazgeçmeni sağlar. Sonra da üste çıkar, ben bunu haketmedim, ne istediniz de vermedik gibi...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''