Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 850126 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #940 : 27 Mart 2018, 14:10:50 »
@Tigerfısh

Evet, duygusal yorum yaptım. Ama bu uçaklar hayati önemde S400 için bu uçaklardan mahrum kalmak çok kötü. 10 yıldır bu uçakları bekliyoruz. Herşeyimizi ona göre ayarladık vede  bu uçakların alternatifi yok. Abdnin gücünün farkında değil kimse. Yarın Trump, Iran ve Kore'ye attığı twitleri bizim içinde attığında Abdnin ne olduğunu çok iyi anlarız. Rusya'ya hiç bir zaman güvenmem. Abd ile aşık atabilecek ülke değil. Sürekli Putin'in ağzından Abd ile işbirliği lafları eksik olmuyor. Silah konusunda mümkün mertebe yerli olanaklara yönelmeliyiz, olmuyorsa alternatif Nato ülkeleridir Rusya değil ! Daha teknik açıdan S400'lere girmiyorum bile. Suriye, Ermenistan , Iran füzeleriyle çevrelenmişken S400 almak çok saçma geliyor bana. 1 hafta önce Suriyeden füze atıldı ülkemize. Nasıl bu kadar bu adamlara güvenebiliyoruz. Anlamak mümkü  değil. Öncelikli hedefimiz ülkemizi balistik füzelerden korumak olmalı. Abdye mesaj vermek olmamalı.

Hangi Nato? Cumhurbaşkanı(pek beğendiğim biri değildir) biz mücadele veriyouz hani neredesiniz dedi daha kaç gün önce? Siz çağırdınız biz geldik şimdi biz çağırıyoruz demedi mi? Sen Nato falan görebiliyor musun etrafında? Daha geçen balistik füze düştü. Evet doğru duydun bir Nato ülkesine balistik füze atıldı. Aynı şey yunanistana, fransaya olsa nasıl açıklamalar duyardın.   Nato???  Adam çıkmış bangır bangır bağırıyor sen benim düşmanımsın. ypg yi senin için donatıyorum diye. Nato???  Kusura bakmayın ama ağır Stockholm sendromu geçiriyorsunuz. Sizin düşünceye göre Abd baba çok güçlü bizi ezer ona biat etmeliyiz deseydik Afrin şu an ypg nin elindeydi. Biz arabistan, libya, ürdün değiliz biraz gücünüzün farkında olun. Türkiye ile çatışmaya girmek kusura bakmayın amerikanın bile göze alamayacağı bişey bunu kendi ülkem olduğu için söylemiyorum. Söylediklerini yapmazsak F35 vermezmiş... bak sen..
« Son Düzenleme: 27 Mart 2018, 14:15:36 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #941 : 27 Mart 2018, 14:31:20 »
@Tigerfısh

Evet, duygusal yorum yaptım. Ama bu uçaklar hayati önemde S400 için bu uçaklardan mahrum kalmak çok kötü. 10 yıldır bu uçakları bekliyoruz. Herşeyimizi ona göre ayarladık vede  bu uçakların alternatifi yok. Abdnin gücünün farkında değil kimse. Yarın Trump, Iran ve Kore'ye attığı twitleri bizim içinde attığında Abdnin ne olduğunu çok iyi anlarız. Rusya'ya hiç bir zaman güvenmem. Abd ile aşık atabilecek ülke değil. Sürekli Putin'in ağzından Abd ile işbirliği lafları eksik olmuyor. Silah konusunda mümkün mertebe yerli olanaklara yönelmeliyiz, olmuyorsa alternatif Nato ülkeleridir Rusya değil ! Daha teknik açıdan S400'lere girmiyorum bile. Suriye, Ermenistan , Iran füzeleriyle çevrelenmişken S400 almak çok saçma geliyor bana. 1 hafta önce Suriyeden füze atıldı ülkemize. Nasıl bu kadar bu adamlara güvenebiliyoruz. Anlamak mümkü  değil. Öncelikli hedefimiz ülkemizi balistik füzelerden korumak olmalı. Abdye mesaj vermek olmamalı.

Hangi Nato? Cumhurbaşkanı(pek beğendiğim biri değildir) biz mücadele veriyouz hani neredesiniz dedi daha kaç gün önce? Siz çağırdınız biz geldik şimdi biz çağırıyoruz demedi mi? Sen Nato falan görebiliyor musun etrafında? Daha geçen balistik füze düştü. Evet doğru duydun bir Nato ülkesine balistik füze atıldı. Aynı şey yunanistana, fransaya olsa nasıl açıklamalar duyardın.   Nato???  Adam çıkmış bangır bangır bağırıyor sen benim düşmanımsın. ypg yi senin için donatıyorum diye. Nato???  Kusura bakmayın ama ağır Stockholm sendromu geçiriyorsunuz. Sizin düşünceye göre Abd baba çok güçlü bizi ezer ona biat etmeliyiz deseydik Afrin şu an ypg nin elindeydi. Biz arabistan, libya, ürdün değiliz biraz gücünüzün farkında olun. Türkiye ile çatışmaya girmek kusura bakmayın amerikanın bile göze alamayacağı bişey bunu kendi ülkem olduğu için söylemiyorum. Söylediklerini yapmazsak F35 vermezmiş... bak sen..
Hocam, Rusya bile bu adamlarla iyi geçinmek isterken biz bu adamlarla aşık atamayız. Yarın ilişkiler koparsa nerede duracağı belli olmaz. Sen şu Iran'a Rusya'ya Çin'e sor bakayım Abd sizle ittifak kurmak istiyor diye. Hepsi birbiriyle yarışır. Hepsi kendi istekleriyle Abd karşıtı olmadılar. Buna Abd mecbur bıraktı onları. Yarın aynı şey bizede olursa diyorum. Abdye karşı çıkalım gerekirse Afrin'de gerekirse Şengalde gerekirse Menbiç'te ama hiç bir zaman Iran veya Kore olmayalım. Hele böyle zamanda Tf2000 , TF-X , Milden, Altay, Hisar-U gibi projelere soyunmuşken 10 yıl sonra bunların hepsi faal olacak o zaman Abdnin karşısına dikil. Daha sen potansiyeli'nin %30'undayken değil. Potansiyelinin zirvesindeyken yap bu işleri. Senden daha fazla Abd'den nefret ederim. 50 yıldır sabrettik bi 10 yıl daha sabredelim. Yeterki şu projeleri bir bir hayata geçirelim , üretim ekonomisine kavuşalım, üreten ülke olalım. O zaman en önden ben giderim.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2018, 14:47:04 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #942 : 27 Mart 2018, 14:40:20 »
@Tigerfısh

Hocam, Rusya bile bu adamlarla iyi geçinmek isterken biz bu adamlarla aşık atamayız. Yarın ilişkiler koparsa nerede duracağı belli olmaz. Sen şu Iran'a Rusya'ya Çin'e sor bakayım Abd sizle ittifak kurmak istiyor diye. Hepsi birbiriyle yarışır. Hepsi kendi istekleriyle Abd karşıtı olmadılar. Buna Abd mecbur bıraktı onları. Yarın aynı şey bizede olursa diyorum. Abdye karşı çıkalım gerekirse Afrin'de gerekirse Şengalde gerekirse Menbiç'te ama hiç bir zaman Iran veya Kore olmayalım. Hele böyle zamanda Tf2000 , TF-X , Milden, Altay, Hisar-U gibi projelere soyunmuşken 10 yıl sonra bunların hepsi faal olacak o zaman Abdnin karşısına dikil. Daha sen potansiyeli'nin %30'undayken değil. Potansiyelinin zirvesindeyken yap bu işleri. Senden daha fazla Abd'den nefret ederim. 50 yıldır sabrettik bi 10 yıl daha sabredelim. Yeterki şu projeleri bir bir hayata geçelim , üretim ekonomisine kavuşalım, üreten ülke olalım. O zaman en önden ben giderim.

10 yıl sonra biz Tf2000, hisar yaptığımız ve size göre güçlendiğimizde amerika da yerinde saymayacak haliyle. Biz belki hisarları yeni yeni envantere aldığımızda adamlar lazer silahlarıya hisar ı anında imha edecek. O zaman de bir 10 yıl daha size göz yumalım diyebilecek misiniz? Bunun garantisini veriyorsanız bi 10 yıl biat edelim bu kadar etmişiz madem. Şu an ki durumda biz abd den falan uzaklaşmıyoruz abd bizden uzaklaşıyor.  Şu an Çanakkale ne ise güney sınırında yaptığımız ve stratejilerimizde odur.  O sınırı geçilmemeli.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2018, 14:47:36 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #943 : 27 Mart 2018, 14:48:56 »
uzak olmak daha iyidir   abd  kongresi  ermeni lobisi-yunan lobisi- ypg-pkk-sdk-  Türkler bikti bunlarda

dallas dizisi cekildigi yer degilmi burasi  F35 alsinlar pyd versinler

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #944 : 27 Mart 2018, 14:58:23 »
Aynen öle abd bizden kendisi uzaklaşıyor utanmadan birde müttefikiz diyor. Bırakalım bu işleri devlet herhalde hesabını da kitabını da yapıyordur. Korkunun ecele faydası yok  eğer sıcak çatışma

meydana gelirse hayal ettiğimiz projelere daha hızlı ulaşırız. Bizim milletimizin biraz uyanmaya ihtiyacı var biraz uyarılmaya :) Zorunluluk halinde iken insan max performans gösteriri rahatta iken

tembellik gözterir. Şu anda amerikanın hesabı sıkışmış durumda. Bir 10 15 senedir güclenerek gelen bir rusya ile son 10 senedir fireni kopmuş gelen bir çin güçü var dünya sahnesine çıkmak isteyen.

Bu iki güçü dengelemek zorundalar ve aynı zamanda orta doğuyuda kaybetmek istemiyorlar. Türkiye ile bıçak bıçaga gelmek istemezler çünkü bu savaş onlar için kollarının vede bacaklarının

kaybettirecek bir savaş olur. Sonraki aşamada  rusya ile cinle mücadelede zok zaman kaybetmiş olurlar. Abd nin mütteki avrupanın artık savaşacak güçü yok  bundan sonraki dünya savaşının baş

rol oyuncusuda ta kendileri olacak öle 1 ve 2. dünya savaşlarındaki gibi kıyıdan köseden olaya müdehali olma  şansları olmaz. Amerika anlamsız bir şekilde oyunu pata sürüklüyor farkında değil.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #945 : 27 Mart 2018, 15:04:28 »
S400 mu yoksa F-35 mi deseler hiç düşünmeden F-35 derim. Ama ülke için hangisi lazım derseniz şuan için S400. Menbice yurudugumuzde Amerika'nın "yanlışlıkla" vurmalarini engellemek lazim
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #946 : 27 Mart 2018, 15:11:09 »
S400 sebebi ile  ABD bize F35 kesinlikle vemiyecem derse biz PAK_ FA 50 ye dönermiyiz ? Bizim karar verciler nasıl düşünür acaba? Bizim projeler olasıya kadar...

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #947 : 27 Mart 2018, 15:40:33 »
Benim düşüncem şöyle. Pak fa platformunu alalım. Kendi Aviyoniklerimizi, elektroniklerimizi, radarımızı takıp, tasarımını Rus ekolüne değilde f22 ye benzeterek tekrar modernize edelim. İlk üretimlerde Rus motoru kullansakta somra bunları Bae - Tai  yerli motoruna çeviririz. Eminim 2023'e kesin yetişir böyle yaparsak.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #948 : 27 Mart 2018, 16:27:41 »
F 35 verilmezse ibre oraya kayabilir zaten. Amerika da bunun farkında.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #949 : 27 Mart 2018, 16:28:43 »
F35 ler ile THK bünyesinde  bulunan F16 ve F4 serilerini yenilemeyi hedeflediğimiz gibi , F35 projesine parça üretmeyi planlıyoruz neticede hem maddi kazanç hem de teknolojik bilgi transferi hedefliyoruz. F-35B ler de  hemen olmasa da DZK Anadolu projesi için kullanabileceğimiz tek ucak opsiyonu sanırım ?

Neticede  keske mumkün olsa da dısa 100% bağımlı olmasak demek isterdim keske peki F35 veya ABD harici alternatiflere bakmamız imkansızmı? ''örnegin THY hem Boingden hem de Airbus dan alım yapıyor yani bizim de kendi üretimiz olana kadar böyle denge unsurlarına göre hedef planlaması yapmamız daha uygun değilmiydi veya cok mu gec?''