Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 851784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #910 : 13 Şubat 2018, 00:18:53 »
Çin'e bedel ödetebileceğini düşünmüyorum. Ama bize fena ödetirler. Bu ülkenin %80'i Amerikan eksenine yatkındır. Kapalı kutuda yaşayamaz kimse. Anti Amerikancılık oynayanlar bir süre sonra Amerikancılığa döner.

Yagbu karışık cevap vermişsin pek anlayamadım ama, cümlelere yanıt vereceğim.
Çin üretim üssü olarak bu hale geldi. Ben aşırı pahalı birşeyin kopya olmasınada karşıyım. Haksız bulmuyorum. Tersine mühendislik kötü değil. Ama bunca para verilecek bir ürün kopya olmamalı. Çin uçaklarının detaylı performanslarını en azından ben bilmiyorum. Kaliteli birşeyin kopyası kalitesiz olur bence. Tabii bu benim kişisel düşüncem. Yanlış diyen olur, hatalısın diyen olabilir, bak aslında böyle olsa daha kolay olur diyen olabilir.
Zaten mesele bu ya anlamadıgın kısım burası. Çin kopyaladıgı şeylerin üretim merkezi oldu. Şöyle yada böyle bugün inanılmaz bir teknolojiye sahipler. Bunun temelinde o kopyacılık yatıyor. Bakın kaç çeşit uçak yapabildiği halde -ki raptorun bile teknolojisdini çaldılar diyorsunuz o halde neden hala Rusyadan uçak alıyor ? Tek bir sebebi var. Açıp içine bakmak. Farklı bir konuda içine kapanıklılıkla Amerikan düşmanlıgının ne alakası var. Birtek içine kapanıklar mı amerikayla başaçıkabiliyor. Bugün dünyada en çok küreselleşmeyi Çin istiyor :)) Rusya kapalı mı ? Kapalı derken aklınıza İran mı geldi bilmiyorum ama İranın yönetim şekli kapalı değil insanına değer vermeyen , kendi ideolojilerini amerikan düşmanlığı kılıfıyla gizleyip halkı köle yapmaktır.  Kimsede iran kapalı sistemle amerikayla mücadele ediyor saçmalığına girmesin boşa.Amerikayla mücadeleye gircem diye triplere girmeye gerek yok.. Ama baskıcı - gerici sistemle sen mühendislerini yurt dışına kaçırtırsan , zeki insanlar bu ülkeden umudunu keserse Suriyeyle bile başedemezsin. Bu işler kefenimizi giydikte geldik reyizzz laflarıyla olmuyor. Dünün çürük imalatcısı Çin yarının yüksek tkenoloji üreticisi olacak. Bununda temelinde kopyacılık var.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2018, 00:20:34 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #911 : 13 Şubat 2018, 09:41:41 »
Cinin teknoloji üretiminin temelinde  kitlesel üretimle ülkelerine topladıkları sermaye var yagbu kardeşim. Kopyala yapıştır ile teknoloji gelişir fakat belli bir yere kadar. Kopyaladığın malzemeinin

argesini yapman gerektiğinde bu sağlam bir sermaye gerektirir. Adamlar 1900 lerden beri ucak yapıyor ve bu maliyeti deneyimim senelere yayarak ödemişler seninide çok yüksek arge faliyetine

ayıracak nakidin yoksa  bu iş olmaz. Çinin sahip olduğu ekonomik büyüklüğe bir bak istersen adamlar amerikayı gecti. Keske herşey içini açıp bakmakla olsa  ;D

Çevrimdışı Musty

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #912 : 24 Şubat 2018, 22:00:52 »

ABD’ye siparişi verilen ve 2019 yılından itibaren Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edilmeye başlanacak F-35 savaş uçağı, Türkiye’de ilk kez Eurasia Air Show kapsamında, Antalya semalarında görülecek. İtalya Hava Kuvvetleri’ne ait F-35 savaş uçağı fuarda uçtuktan sonra tekrar İtalya’ya dönecek. Ankara’da gazetecilere bilgi veren Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, fuarda askeri, ticari ve sivil havacılık sektörünün yerli ve yabancı temsilcilerini buluşturacaklarını söyledi. Organizasyonun Antalya’nın G-20’den sonra göreceği en büyük etkinlik olacağını belirten ve fuar için TSK ile de yoğun işbirliği içinde olduklarını anlatan Kurt, “Türkiye’nin gücünü dünyaya göstereceğimiz bir fuar olacak” dedi.

100’Ü AŞKIN ÜLKE

Kurt, Dışişleri Bakanlığı’nın da devlet başkanlığı düzeyinde katılım için çalıştığını ifade ederek, şunları söyledi: “Eurasia Airshow, Amerika’dan Çin’e, Rusya’dan İran’a, Kazakistan’dan Katar’a kadar dünyanın 100’ü aşkın ülkeden resmi delegasyon ve üst düzey uluslararası havacılık heyetlerini ağırlayacak. Eurasia Airshow, havacılık ekosisteminin tamamını; havayolu şirketlerinden, motor üreticilerine, parça tedarikçilerinden, kargo tedarik zincirinin tamamına, askeri platformlardan, sertifikasyon sistemlerine, havalimanı projelerinden, havalimanı yönetimlerine ve havacılık fakültelerine kadar dünya oyuncuları ile Türkiye’nin yetenek ve gücünü buluşturacak.” Fuarda, Türk Yıldızları’nın yanı sıra yurt dışından da birçok hava akrobasi timinin 100’e yakın gösteri sergileyeceğini anlatan Kurt, “Eurasia Show, Antalya’ya 200 milyon TL bırakacak. Türk havacılık sanayisine her yıl 100 milyon doların üzerinde bir ek sanayi oluşturacak. Aynı zamanda 10 milyar doların üzerinde bir ticaret hacminin oluşacağını öngörüyoruz” dedi.

F-35 İLK KEZ GELİYOR

EURASIA Air Show kapsamında Türkiye’nin ABD’ye 20’nin üzerinde sipariş verdiği F-35 de görülebilecek. İtalyan Hava Kuvvetleri’yle temaslarının sürdüğünü belirten Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz, “F-35’i, fuarda uçurmayı planlıyoruz. Uçtuktan sonra da İtalya’ya geri dönecek” dedi. F-35 savaş uçaklarını, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2019’da teslim alacak.

https://www.aydinlik.com.tr/f-35-ler-geliyor-ekonomi-subat-2018-4

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #913 : 03 Mart 2018, 10:57:35 »
ABD’li Koramiral Mat Winter, beşinci nesil savaş uçağı F-35’in maliyetinin çok yüksek olduğunu ve gelecekte bu harcamaların askeri bütçe için çok ağır gelebileceğini belirtti.

Şu ana kadar 400 milyar doların harcandığı F-35 savaş uçağının silahlandırılması programından sorumlu Winter, çalışmaların devam ettiğini ama aşırı yüksek maliyetin kendilerini endişelendirdiğini söyledi.

The Washington Examiner askeri gazetesinin haberine göre Winter, “Fiyat düşüyor ama yeterince hızlı gelmiyor” dedi.

Winter, F-35 fiyatındaki düşüşün mevcut hızda kalması ve planlanan sayısının 280’den 800’e yükseltilmesi durumunda uçağın mevcut bütçe için çok ağır geleceği yönünde uyarıda bulundu.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2563356-abdli-komutandan-f-35-itirafi

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #914 : 03 Mart 2018, 18:19:55 »
 Tanesi 400bin dolara pilot kaskı koyarsanız tabi fiyat tuzlu gelir. Ayrıca kaskların pilota özel olması cabası. Örneğin bir F-35 i üç pilot dönüşümlü kullanması için 3 değişik kask gerekli bir milyon dolardan fazla meblağı gözden çıkarıp 3 kask alacaz
Doğru okuyup anladıysam kaskları İsrail firması Elbit Systems yapacak ...Parayı yine Israil götürüyor

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #915 : 03 Mart 2018, 18:33:38 »
100 milyon dolar yada altına teknoloji harikası uçak alıyorsun 3 tane kaskı mı düşüneceksin yahu ? Bugüne kadar devlet ne b.ktan yerlere harcama yaptı birşey olmadıda kaska vereceği para mı çok geldi ? Bir köprüden geçiş 80 lira yahu. Aslan besliyorsan yemini eksik etmeyeceksin.Hem F-35 devamlı ucuzluyan bir uçak. Devlet bu projeye ortak olurken birim fiyatını şuankinden daha yukarda hesaplamıştır bence. Uçak hergün gelişiyor ve hergün fiyatı düşüyor kask parasını 2 ayda kandile atacagı füzelerle çıkarır sen merak etme. Kaskı İsrailin yapmasından neden rahatsız oldun onuda hiç anlamadım. Demekki adamda bunu yapacak kafa ve teknoloji varki yapıyor. Var mı sende ? yok. O halde susup izleyeceksin birader
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #916 : 03 Mart 2018, 18:40:18 »
Tam soygun bu f-35. 400 milyar dolar sırf tek büyük motorlu, havadan uzaktan önlem için geliştirilmiş, 3 farklı modeli olan, bunlardan bir tanesi dikey iniş gibi zor tasarımlı bir uçak için. Yinede 400 Mr.Dolar aşırı fazla.
En fazla 200'e tamamlanabilirdi. Bol kârlı haliyle hemde.
Yerli firmalarını destekleyecekler diye en sonunda bir vidanın tanesi 1 milyon dolar olacak.
F-35 'in bence artıları, eksileri şöyle.
+SVTOL modeli,C modeli olması.
+Güçlü motor.
+Aviyonikler.
+Teknolojileri.
+5.nesil olması.

-Pahalı.
-Tek ve Büyük motor.
-Tek kişilik.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #917 : 03 Mart 2018, 19:05:27 »
..Kaskı İsrailin yapmasından neden rahatsız oldun onuda hiç anlamadım. Demekki adamda bunu yapacak kafa ve teknoloji varki yapıyor. Var mı sende ? yok. O halde susup izleyeceksin birader

Bende rahatsız oldum. Peki, İsrail F-35 projesi ortaklarından birisi mi? Niye İsrail' e veriyorlar?

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #918 : 03 Mart 2018, 19:05:48 »
100 milyon dolar yada altına teknoloji harikası uçak alıyorsun 3 tane kaskı mı düşüneceksin yahu ? Bugüne kadar devlet ne b.ktan yerlere harcama yaptı birşey olmadıda kaska vereceği para mı çok geldi ? Bir köprüden geçiş 80 lira yahu. Aslan besliyorsan yemini eksik etmeyeceksin.Hem F-35 devamlı ucuzluyan bir uçak. Devlet bu projeye ortak olurken birim fiyatını şuankinden daha yukarda hesaplamıştır bence. Uçak hergün gelişiyor ve hergün fiyatı düşüyor kask parasını 2 ayda kandile atacagı füzelerle çıkarır sen merak etme. Kaskı İsrailin yapmasından neden rahatsız oldun onuda hiç anlamadım. Demekki adamda bunu yapacak kafa ve teknoloji varki yapıyor. Var mı sende ? yok. O halde susup izleyeceksin birader
Dövseydin abi

Çevrimdışı ismail1971

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #919 : 05 Mart 2018, 20:44:48 »
USS Wasp F-35 lerle Çin Denizinde.

! No longer available

ABD Donanması'ndan yapılan açıklamada, "121. Filo'ya bağlı birkaç F-35B Lightening II uçağı ilk kez bir ABD Donanma gemisine konuşlandırılmak ve Deniz Sefer Birliği ile Pasifik'te görev yapmak üzere 5 Mart'ta USS Wasp amfibi saldırı gemisine indi." ifadesine yer verildi.

Uçakların Japonya’nın Okinawa şehrinde konuşlu deniz piyadeleri birliğine denizde ve karada operasyon desteği vereceği ifade edildi.

Dikey iniş kalkış kabiliyetine sahip F-35B uçaklarının USS Wasp amfibi gemisine birkaç gün boyunca eğitim uçuşları yapacağı, daha sonra 2 bin 300 Deniz Piyadesi ile birlikte ABD'nin bölgede konuşlu Wasp Saldırı Grubu gemilerine daimi olarak konuşlandırılacağı kaydedildi.

Dikey iniş-kalkış kabiliyeti bulunan uçağın USS Wasp savaş gemisi ile eşleştirilmesinin, uçağın savaş kabiliyetinin yanı sıra Donanma ve Deniz Piyadelerinin kapasitesini artıracağı belirtiliyor.

Wasp Saldırı Grubu iki saldırı bir de nakliye olmak üzere üç amfibi gemisinin yanı sıra iki güdümlü füze kruvazörü, bir güdümlü füze destroyeri ve bir denizaltı gemisinden oluşuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-kritik-bolgeye-f-35b-takviyesi-40762091
« Son Düzenleme: 05 Mart 2018, 22:31:44 Gönderen: ismail1971 »