Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 851852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #900 : 30 Ocak 2018, 22:46:09 »
Şu uçağı bize teslim edecekler mi çok merak ediyorum. TCG Anadolu için F-35B modelini zaten alamayızda bakalım F-35 A modelini teslim edeceklermi.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #901 : 12 Şubat 2018, 19:33:27 »
Yunan Amerikan Liderlik Konseyi F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye verilmemesi için Washington’da kampanya başlattı.

Yunan Amerikan Liderlik Konseyi (HALC) ve Amerika Ermeni Milli Komitesi (ANCA), Türkiye’nin bu yıl teslim almaya başlayacağı F-35 savaş uçaklarının verilmemesi için Washington’da kampanya başlattı.

ABD Senatörlerini ziyaret eden Yunan ve Ermeni lobisi, Türkiye’nin Yunanistan, Kıbrıs, Suriye, Ermenistan ve İsrail konusunda NATO ve müttefikleri ile ters düştüğüne dikkat çekti. Senatörlere verilen bilgide ayrıca Türkiye’nin Rusya ve İran’a da F-35 teknolojisi hakkında bilgi ‘sızdırabileceği’ iddialarına da yer verildi.

Kokpit Aero'nun haberine göre, geçen yıl Dışişleri Komisyonu üyesi David Cicilline Türkiye’ye F-35 satışının durdurulması için öneride bulunmuş ancak House Rules Committee, önerinin dikkate alınmasını engellemişti.

http://www.haber7.com/avrupa/haber/2548246-kampanya-baslattilar-turkiyeye-f-35-verilmesin

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #902 : 12 Şubat 2018, 19:51:50 »
F 35 vermesinler  cok meraklisi deyiniz

batmis yunanlilar f 35 ucagini alabilecekmi

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #903 : 12 Şubat 2018, 20:31:41 »

Ben çok meraklısıyım aslında hayranım bu uçağa.  Hatta ve hatta elimizin altında en az 1 tane bulunması taraftarıyım. Baktın amerikayla ters olduk açar içini bakarız bizim TF-X için aranan 10.000 mühendisten daha çok fayda sağlar o bir uçak diye düşünüyorum. çin böyle süper güç oldu alemin manyagı biz miyiz bizde yapalım.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #904 : 12 Şubat 2018, 20:53:00 »
ABD'den teröristlere 550 milyon dolarlık bütçe  veriyor

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-teror-orgutu-ypgye-destek-550-milyon-dolar-ayirdilar-40739880

Yabgu  sen hala  F35  de

sen nasil bir türksün

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #905 : 12 Şubat 2018, 21:14:17 »

Ben çok meraklısıyım aslında hayranım bu uçağa.  Hatta ve hatta elimizin altında en az 1 tane bulunması taraftarıyım. Baktın amerikayla ters olduk açar içini bakarız bizim TF-X için aranan 10.000 mühendisten daha çok fayda sağlar o bir uçak diye düşünüyorum. çin böyle süper güç oldu alemin manyagı biz miyiz bizde yapalım.

O uçaktan 1 tanenin içini açmanı savaş sebebi sayar adam. Sovyetler değil, Abdnin uçağı.

Emin ol tersine kopya yapmak hiç birşey öğretmez. Bakarsın onlar bunu yapmış biz şunu yapalım dersin, o iş görür. Hem ortaya özgün birşey çıkartırsın.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #906 : 12 Şubat 2018, 22:09:16 »

O uçaktan 1 tanenin içini açmanı savaş sebebi sayar adam. Sovyetler değil, Abdnin uçağı.

Emin ol tersine kopya yapmak hiç birşey öğretmez. Bakarsın onlar bunu yapmış biz şunu yapalım dersin, o iş görür. Hem ortaya özgün birşey çıkartırsın.
Pardon ben bir an , Türkiyede darbeler yapıp kendi dünya şekillerini bu ülkeye dayatan , Tatbikattaki bir Türk gemisini hedef alıp askerlerimizin ölümüne sebep olan ,  Son darbe kalkışmasının liderini ülkesinde besleyen , yıllardır pkkya verdiği destek yetmezmiş gibi şimdide ona devlet kurdurmaya çalışıp yüzlerce hatta binlerce askerimi toprağa gömen , Yine aynı askerimin kafasına çuval geçiren ,  bizi 3. dünya ülkesi olarak görüp bizimle gizli bir savaşı zaten yürüten ülkeyi AMERİKA sanmışım sen diyince farkettim Polinezya idi. Şaka mısın birader. Uçağı açarsak savaş sebebi sayarmış. Bak Bugün Pentagon 2019 yıloı bütçesinde PYDye 550 milyon dolar ayırmış. Yani anlayacagın dille "Türkiye ile savaş diye bu parayı sana veriyorum". diyor. Bir tarafımıza ayı kaçmış sen aman deliği kapatında karınca girmesin diyorsun.Tersine mühendislikle birşey olmaz mı ? Çin çekirdek satarak mı bu hale geldi sanıyorsun. tersine mühendislikle bugün kendi teknolojisini yarattı yahu..
Ayrıca Amerika yaptı diye F-35i sevmemek mi gerekiyor ? Amerikanın ......... ama raptorada hayranım F-35ede. Bunun Türklükle ne alakası var. Sizin kafanıza görede bir Alman Su-35i mi sevemez. neyin kafası bu ya ?
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2018, 22:13:35 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #907 : 12 Şubat 2018, 23:03:06 »

Siz İçini açıp bakmaktan bile korkarken, Çin çift motorlusunu çoktan kopyalamıştı bile!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #908 : 12 Şubat 2018, 23:29:37 »
Çin  F-35 bir yana F-22 Raptor'un teknolojik bilgilerini bile çaldı. F-22 Raptor'un üretiminin durdurulmasının bir nedeni de bu bilgilerin çalınması olmuştu. SKYWOLF hocamın yazdığı gibi biz hala uçak bize verilecekmi verilmeyecekmi diye tartışaduralım deyim yerindeyse atı alan Çin çoktan Üsküdar'ı geçtibile.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #909 : 12 Şubat 2018, 23:43:57 »
Çin'e bedel ödetebileceğini düşünmüyorum. Ama bize fena ödetirler. Bu ülkenin %80'i Amerikan eksenine yatkındır. Kapalı kutuda yaşayamaz kimse. Anti Amerikancılık oynayanlar bir süre sonra Amerikancılığa döner.

Yagbu karışık cevap vermişsin pek anlayamadım ama, cümlelere yanıt vereceğim.
Çin üretim üssü olarak bu hale geldi. Ben aşırı pahalı birşeyin kopya olmasınada karşıyım. Haksız bulmuyorum. Tersine mühendislik kötü değil. Ama bunca para verilecek bir ürün kopya olmamalı. Çin uçaklarının detaylı performanslarını en azından ben bilmiyorum. Kaliteli birşeyin kopyası kalitesiz olur bence. Tabii bu benim kişisel düşüncem. Yanlış diyen olur, hatalısın diyen olabilir, bak aslında böyle olsa daha kolay olur diyen olabilir.