Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #4201 : 12 Şubat 2024, 19:02:07 »
Geçen en son benim sn. Aydın Durmuş küfür gibi gözüken aslında küfür olmayan ona anlatmak istediğim bir şey vardı.

Kendisi de haklı olarak cümleyi ona giydirdiğim bir küfür gibi algıladı..

Yazdığı cümle aynen şöyle idi

Doları yasaklıyacaksın kimse 50 dolardan fazla taşıyamacak ...

Şimdi geri kalan yazdıklarını okumadım dürüst olayım aynı sn skywolf un dediği gibi.

Ama bana hakaret edip yönetim işbaşına demeseydi açıklayacaktım

Siz vatandaşa doları yasaklarsanız vatandaş o doları parasının değeri düşmesin diye alıyor

Altın alanların sebebi de bu şekil..

Şimdi tam açıklayayım

Eğer vatandaşa doları yasaklarsanız

O vatandasın elini ayağını kesip kendisine yedirmiş olursunuz.çunku bu dolar onun ilerde hastane parası

Aynı şekil bir genç kızın veya delikanlının birikim daha doğrusu çeyiz veya düğün için biriktirdiği dolara el koyarsanız o genç kıza veya o Genç kızın evlenceği erkeğin sevdiği kadınına tecavüz etmiş olursunuz illa cismen tecavüz etmenize gerek yok çünkü hayaline,birbirlerine kavuşmalarına tecavüz ediyorsunuz.

Yada bir çocuk için ailesinin dolar biriktirip oğlum kızım okusun en iyi koleje gitsin en özel okula gitsin en iyi dersanese eğitim alsın diyen ailenin oğlunu ve kızını kazığa geçirdiniz çocukları diri diri yaktınız geleceğini aldını

Şimdi ben size ne demiştim

Üç aşağı beş yukarı

Şahsınıza değildi aslında

Tırnaklarınızı kesip size yedirmek
Eşinize tecavüz etmek
Çocuklarınızı şişe geçirmek
Hepsinin sonuna istiyorum dedim
Yaparım yada yapıcam demedim burda tehdit şantaj ima yada hakaret içermedim

Bunları söylerken aslında bir duygudan bahsettim istiyorum şeklinde ama korkunç vahşet insanlıktan çıkmış bir duygu ifadesi idi..evet bu abartı olabilir

Ama siz dolar altın borsa faiz vesaire insanlara yasaklarsanız

Yukarda saydığım şeyleri insanlara dilemiş olursunuz.

Aynı şekil bana öfkelendiğiniz şeyi başka insanlara dilemiş olursunuz,tırnaklarını insanlara yedirmiş,birinin eşine tecavüz etmiş,birinin çocuklarına tecavüz etmiş olursunuz..

Ve ayrıca benim size söylemiş olduğum şeyleri insanlar size içinden söyler üstelik küfür ile.

Ayrıca hakaret amacı gütsem forumda yasak olduğunu biliyorum..

Giderim evimin yakınındaki internet kafeye farklı bir nik ile girer istediğim giydirmeyi yaparım nasılsa sadece banlarlar derim.

Birde işin bu boyutunu düşünün.

Hedefimde kimse yok.

Ama şöyle bir gerçek başımızda öyle bir yönetim var ki insanların yastık altındaki altınlara göz dikebiliyor.

Emin ol bu anlayışa dolar yasaklansın anlayışı oldukça işine gelir.

Ayrıca madem dolar alışverinden rahatsızsınız.

Öncelikle dolar ile garanti geçis ücreti olan yol anlaşması yapan zenginden bu hakkı alın

Yada benimde şu an içinde bulunduğum dolar ile ülkeye enerji satan enerji şirketlerinin dolar ile enerji anlaşmasını engelleyin Res ve GES vesaire

Kısaca efendim ülkede o kadar haksızlıklar dönüyor ki

En basiti vergi affı
İmar bağışı

Yada bir işletmeci isem Kobi vesaire 0.50 -.0.80 gibi faiz oranları ile kredi alabiliyorum üstelik bu krediyi şirketi ayakta tutmak yada büyütmek için değil elindeki arabayı değiştirmek için yapıyor.

Peki ben evlenmek istesem ne olacak devlet veya özel teşebbüs bana 0.50 veya 0.80 kredi veriyor mu? Gel bakalım sana 4 veya 5 li oranlardan faizle kredi veriyor

Cumhurbaşkanımız çok biliyor evlenin bekar kalmayın diye... buyrun cumhurbaskanım sizi 500 bine kadar 0.50 faizli uzun vade ödemeli kredi vermeye teşvik ediyorum..

Hadi yapsınlar bakalım... niye yapsınlar yoluncak kaz var ya. ..ondan sonra evlilikler yürümüyor diye dert yanarlar .yürümez tabi insanlar borçla harçla birşey yapıyor.

Neyse daha fazla siyaset olmasın...

Haksızlık demişken Aralık ayı bordroma bakıyorum 10 gün izinli gözüküyorum halbuki 4 gün izin yaptım.

Umarım bu sefer derdimi anlatabilmişimdir SN AYDIN DURMUŞ.

Yönetimden ricam bu yazıyı Arkadaşlar ve sn Aydın Durmuş okuduktan sonra çöp kutusuna taşıyabilir Ler mı?

Arkadaşlar bence cevap vermeyin konu amacı dışına çıkmasın çünkü konu F35

Sadece gecenki muhabbeti bilmeyenler olabilir ve burda hafiften o konuya değinildiği için buraya yazıyorum.

Sizi kırdıysam özür dilerim sn Aydın Durmuş.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4202 : 12 Şubat 2024, 21:08:44 »
Geçen haftalarda işte bu yüzden Forum’da epey kargaşa yaşandı. Sizden ricam teknik konusunda görüşlerinizi bizimle paylaşın tahminlerinizi de ortaya atın sadece bazı üyelere trolle yaftalamayı kimseye hak vermiyor.

Biz burada kimsenin siyasi görüşünü ele almıyoruz ve almak da istemiyoruz. Arada bir hafif ucu dokunabilir ama ardından arkadaşların çoğu teknik çerçevesine geri dönüyor.

Görüşünüzü ortaya koyun tecrübelerinizi bizimle paylaşın teknik bilgilerinizi arkadaşlara danışın Ve forumu böylelikle kaliteli bir çerçeveye sokun.

Bu saatten sonra benim kimseye akıl verme hakkım yok ama lütfen arkadaşlar burada kendilerine çekidüzen versin.

Bi de lütfen büyük haberlerde kaynak zorunluluğu olsun, söylenti falansa, böyle bir söylenti var duyan var mı diye sorulabilir gruba bence, çünkü çok uzuyor mesele sonra

DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

Hoşgeldiniz...

2 - Paylaşım

B – Bunun dışında sitede yayınlanan haberler, makaleler vs için yapılan alıntılarda mutlaka kaynak belirtilmesi gerekir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.  Ayrıca Wikipedia gibi bilgileri kolaylıkla değişen ve sağlıklı olmayan kaynaklar kabul edilmeyecektir.

Bu kurallar forum üyeleri ve foruma üye olmadan dışarıdan takip ederek faydalanan herkes için geçerlidir.  Forumdan direk veya dolaylı olarak yararlanan herkes bu kuralların kanunlar önünde geçerliliğini, aksi bir davranış sergilediğinde itiraz etmeden suçlu olduğunu  kabul ve taahhüt eder.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4203 : 12 Şubat 2024, 21:12:26 »
Hakikati Aramak...
@HMuratMercan

F-35.  Where were we?

https://twitter.com/HMuratMercan/status/1756760535129817250

THS haber ajansı
@temmuzhaber

🔴Türkiye’nin Emekli Washington Büyükelçisi Murat Mercan:

“F-35. Nerede kalmıştık?”

https://twitter.com/temmuzhaber/status/1756779278505492905
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2024, 21:14:59 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4204 : 12 Şubat 2024, 21:17:47 »
Evet bunu bende gördüm acaba perde arkasında ne iş çeviriyoruz...

Son iki haftadır F35 projesine geri dönüş için yeşil ışık yakılıyor gibi...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4205 : 12 Şubat 2024, 21:28:21 »
Hollanda galiba F35 in İsrail'e satışına yönelik bir itiraz yada tepki gibi birşeyde bulunmuş

Pardon f35 in Hollanda da üretilen parcalarının yasaklanması ile ilgili temyiz mahkamesinin kararı gibi birşey.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2024, 21:33:49 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4206 : 13 Şubat 2024, 10:11:48 »
Geçen en son benim sn. Aydın Durmuş küfür gibi gözüken aslında küfür olmayan ona anlatmak istediğim bir şey vardı.

Kendisi de haklı olarak cümleyi ona giydirdiğim bir küfür gibi algıladı..

Yazdığı cümle aynen şöyle idi

Doları yasaklıyacaksın kimse 50 dolardan fazla taşıyamacak ...

Şimdi geri kalan yazdıklarını okumadım dürüst olayım aynı sn skywolf un dediği gibi.

Ama bana hakaret edip yönetim işbaşına demeseydi açıklayacaktım

Siz vatandaşa doları yasaklarsanız vatandaş o doları parasının değeri düşmesin diye alıyor

Altın alanların sebebi de bu şekil..

Şimdi tam açıklayayım

Eğer vatandaşa doları yasaklarsanız

O vatandasın elini ayağını kesip kendisine yedirmiş olursunuz.çunku bu dolar onun ilerde hastane parası

Aynı şekil bir genç kızın veya delikanlının birikim daha doğrusu çeyiz veya düğün için biriktirdiği dolara el koyarsanız o genç kıza veya o Genç kızın evlenceği erkeğin sevdiği kadınına tecavüz etmiş olursunuz illa cismen tecavüz etmenize gerek yok çünkü hayaline,birbirlerine kavuşmalarına tecavüz ediyorsunuz.

Yada bir çocuk için ailesinin dolar biriktirip oğlum kızım okusun en iyi koleje gitsin en özel okula gitsin en iyi dersanese eğitim alsın diyen ailenin oğlunu ve kızını kazığa geçirdiniz çocukları diri diri yaktınız geleceğini aldını

Şimdi ben size ne demiştim

Üç aşağı beş yukarı

Şahsınıza değildi aslında

Tırnaklarınızı kesip size yedirmek
Eşinize tecavüz etmek
Çocuklarınızı şişe geçirmek
Hepsinin sonuna istiyorum dedim
Yaparım yada yapıcam demedim burda tehdit şantaj ima yada hakaret içermedim

Bunları söylerken aslında bir duygudan bahsettim istiyorum şeklinde ama korkunç vahşet insanlıktan çıkmış bir duygu ifadesi idi..evet bu abartı olabilir

Ama siz dolar altın borsa faiz vesaire insanlara yasaklarsanız

Yukarda saydığım şeyleri insanlara dilemiş olursunuz.

Aynı şekil bana öfkelendiğiniz şeyi başka insanlara dilemiş olursunuz,tırnaklarını insanlara yedirmiş,birinin eşine tecavüz etmiş,birinin çocuklarına tecavüz etmiş olursunuz..

Ve ayrıca benim size söylemiş olduğum şeyleri insanlar size içinden söyler üstelik küfür ile.

Ayrıca hakaret amacı gütsem forumda yasak olduğunu biliyorum..

Giderim evimin yakınındaki internet kafeye farklı bir nik ile girer istediğim giydirmeyi yaparım nasılsa sadece banlarlar derim.

Birde işin bu boyutunu düşünün.

Hedefimde kimse yok.

Ama şöyle bir gerçek başımızda öyle bir yönetim var ki insanların yastık altındaki altınlara göz dikebiliyor.

Emin ol bu anlayışa dolar yasaklansın anlayışı oldukça işine gelir.

Ayrıca madem dolar alışverinden rahatsızsınız.

Öncelikle dolar ile garanti geçis ücreti olan yol anlaşması yapan zenginden bu hakkı alın

Yada benimde şu an içinde bulunduğum dolar ile ülkeye enerji satan enerji şirketlerinin dolar ile enerji anlaşmasını engelleyin Res ve GES vesaire

Kısaca efendim ülkede o kadar haksızlıklar dönüyor ki

En basiti vergi affı
İmar bağışı

Yada bir işletmeci isem Kobi vesaire 0.50 -.0.80 gibi faiz oranları ile kredi alabiliyorum üstelik bu krediyi şirketi ayakta tutmak yada büyütmek için değil elindeki arabayı değiştirmek için yapıyor.

Peki ben evlenmek istesem ne olacak devlet veya özel teşebbüs bana 0.50 veya 0.80 kredi veriyor mu? Gel bakalım sana 4 veya 5 li oranlardan faizle kredi veriyor

Cumhurbaşkanımız çok biliyor evlenin bekar kalmayın diye... buyrun cumhurbaskanım sizi 500 bine kadar 0.50 faizli uzun vade ödemeli kredi vermeye teşvik ediyorum..

Hadi yapsınlar bakalım... niye yapsınlar yoluncak kaz var ya. ..ondan sonra evlilikler yürümüyor diye dert yanarlar .yürümez tabi insanlar borçla harçla birşey yapıyor.

Neyse daha fazla siyaset olmasın...

Haksızlık demişken Aralık ayı bordroma bakıyorum 10 gün izinli gözüküyorum halbuki 4 gün izin yaptım.

Umarım bu sefer derdimi anlatabilmişimdir SN AYDIN DURMUŞ.

Yönetimden ricam bu yazıyı Arkadaşlar ve sn Aydın Durmuş okuduktan sonra çöp kutusuna taşıyabilir Ler mı?

Arkadaşlar bence cevap vermeyin konu amacı dışına çıkmasın çünkü konu F35

Sadece gecenki muhabbeti bilmeyenler olabilir ve burda hafiften o konuya değinildiği için buraya yazıyorum.

Sizi kırdıysam özür dilerim sn Aydın Durmuş.

""Doları yasaklıyacaksın kimse 50 dolardan fazla taşıyamacak ...""
Ben burda üzerinde taşımayacak dedim yoksa dileyen herkes döviz alabilecek fakat dövizi evinde değil bankada bir hesap altında olacak böylelikle varlık içinde yokluk çekmeyecek döviz arz sıkıntısı olmayacak böylelikle dolar düşecek ve hayatımızı daha ucuza idame ettirmiş olacağız bugün gıda ve diğer ihtiyaç maddelerinin fiyat yönünden en büyk maliyet kalemi ulaşımdır eğer dolar düşerse enerji maliyeti azalacak dolayısıyla aklınıza gelebilecek her kalemde ucuzlama meydana gelecektir yazımın tamamını okumadığınız için böyle yanlışa düşmüşsünüz kimse dolar alamaz demedim her kes alabilir sonuçta serbest ticarettir fakat yastık altında veya kasada değil bankada hesapta oldumu banka ayni para yaratacağından normalde bankada olan 1 dolar piyasaya 10 dolar olarak etki yapacaktır aksi durumda yastık altında veya kasada duran her 1 dolar bize en az -10 dolar olarak yazacak böylelikle hayat her dakika pahalılaşmaya devam edecektir.

OKUMAK ÖNEMLİ BUNDAN DAHA ÖNEMLİSİ OKUDUĞUNU ANLAMAKTIR ONDAN DAHADA ÖNEMLİSİ ANLADIĞINI HAYATINDA UYGULAMAKTIR...

Ayrıca öyle ifadeleri hiç bir şartta hoş karşılamam kime yapılırsa yapılsın...
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2024, 10:32:49 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4207 : 13 Şubat 2024, 13:08:38 »
Doğrudur ama anlatmak istediğim buydu umarım tatlıya bağlamışızdır .

Dediğiniz dolarlar bankada toplasın kısmına kısmen katılıyorum...

Ama insanlar bankalara parama el konulursa diye güvenmiyorlar...

Çünkü ülkemiz bir ara insanların altınlarına gözkoydu hatırlarsan bundan 6 ay 1 sene önce insanların yastık altındaki altınlara ve kolundaki bilezikler gözdikmişlerdi ... Yani bu kadar küçülebiliyorlar.

Düsünsenize televizyonlarda insanların altınlarına el koyma tartışmaları yapılıyordu bu kadar yüzsüzleşilebilirler  mı?

Evet bunu yaptılar.

Yanlış politika ve eriyen merkez bankası dolar ve döviz rezervlerinin bedelini niçin bu halk ödesin .

Bende sizin gibi bazı açıdan düşünüyorum yalnız farklı olarak...

Ben mesela insanların bu dolar altın gibi biriktirdiği yada kazandığı sermayeyi direk projelere ki burdan kastım seçtiği projelere kaynak olarak ve kazan kazan şeklinde yatırmalarını isterim yada bu şekilde teşvik edilmelerini

Mesela ben Kaan projesine elimdeki rezervlerin kullanılmasını hem ben hemde Kaan kazansın isterim

Birbaşkası sağlik alanında mesela robotik ameliyatın devlet hastanelerine getirilmesi konusunda kaynağını kullanmak ister.

Yani kısaca direk bankayı ihya etmek yerine direk projeleri seçip bankayı sadece aracı yapabilceğimiz bir yöntem..

Mesela konu dışı olacak ama mesela büyümekte isteyen baykar niçin borsaya açılmaz.

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4208 : 13 Şubat 2024, 13:45:53 »
   Belli bir uçuştan sonra dış kaplama/boya ilgili çalışma/tamirat zorunlu deniyor---koca F35 i boyahaneye sokmuyorlar herhalde--- nasıl yapıyorlar?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4209 : 13 Şubat 2024, 15:16:05 »
Bence biryerde çatlak oluşuyorsa sadece o bölgeyi değil komple boya ve absorbe eden malzemeyi kullanırlar...zaten uçuş saatine göre bu prosedür oluşturulmuştur...yani görünmezlik bu uçağın ana konsepti kimse bunu eş geçmez