Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852112 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #4190 : 12 Şubat 2024, 12:19:51 »
Biz alacağımiz son yabancı uçakları aldık artık ne EF ne F-35'e para harcanmamalı  bundan sonrası tüm kaynaklar KAAN'ın geliştirilmesi için kullanılmalı...

Kaanın gelişimine yardımcı olacaksa F-35 de olmak gerek, keşke zamanında o 6 F-35 elimize geçseydi

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4191 : 12 Şubat 2024, 12:31:52 »
    Amerikan aşığı olarak yaftalanmayacaksam bir öneri;
- F-35 onların olsun. Parça konusunda sıkıntıları varsa üretim yapalım. Bizim kuşların parasını F-16 dan düşsünler.
Parça üretiminden de pay versinler.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4192 : 12 Şubat 2024, 13:39:02 »
üretimin durdurulmasına abd liler den daha fazla üzüldünüz yahu bu nasıl bir abd aşkıdır. abd liler bu kadar üzülmemiştir projeyi durdurduklarına.
Ne boş teneke bir yorum.

En başta F35 üretiminin duracağı sözüne inanmak ayrı bir komedi. Abd F35 üretemeyecekse veya sorunlarını halledemeyecekse zaten ülkenin fişini çeksin.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4193 : 12 Şubat 2024, 13:46:19 »
Türkiye'de üretim olacaksa programa dönmek çok iyi olacak. 6-8 milyar dolar deniyor yıllık faydası. Umarım tekrar bizi alırlar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #4194 : 12 Şubat 2024, 14:49:02 »
üretimin durdurulmasına abd liler den daha fazla üzüldünüz yahu bu nasıl bir abd aşkıdır. abd liler bu kadar üzülmemiştir projeyi durdurduklarına.
Ne boş teneke bir yorum.

En başta F35 üretiminin duracağı sözüne inanmak ayrı bir komedi. Abd F35 üretemeyecekse veya sorunlarını halledemeyecekse zaten ülkenin fişini çeksin.

Üretim sürecinde gerçekten çok ciddi SORUNLAR yaşanıyor ve bu kongrede Pentagon’da günlerce tartışıldı. üretimin tamamen durduğunu ben de inanmıyorum ancak üretim hacmini karşılayamayacakları kesin.

Kaynakları tam olarak gözden geçirmeden evel arkadaşların yorumlarını boş teneke olarak vasıflandırmayın.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4195 : 12 Şubat 2024, 15:16:15 »
Üretimi değil de siparişleri durdurmuş olmaları mümkün zira uçak teslimatında sürelere uyamazlarsa ciddi sözleşmesel cezai şart veya tazminat yemeleri olası. Bu şekilde devam ettiremezler

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #4196 : 12 Şubat 2024, 16:02:24 »
Almanya Eurofighter a yeşil ışık yakarsa F35 leri jet hızında alırız arkadaşlar. Ama ona rağmen yine de alamazsak demek ki amarika bizi gerçekten gözden çıkartmış onu anlarız
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2024, 16:03:39 Gönderen: putty »

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4197 : 12 Şubat 2024, 16:09:36 »
Ne boş teneke bir yorum.

Üretim sürecinde gerçekten çok ciddi SORUNLAR yaşanıyor ve bu kongrede Pentagon’da günlerce tartışıldı. üretimin tamamen durduğunu ben de inanmıyorum ancak üretim hacmini karşılayamayacakları kesin.

Kaynakları tam olarak gözden geçirmeden evel arkadaşların yorumlarını boş teneke olarak vasıflandırmayın.
Görüldüğü üzere kaynak üzerinde dezenformasyon var. Ayrıca, Abd'nin F35 sorunları bizi ilgilendiren bir durum da değil. Bu tür durumlaea karşı siyasetçilerimiz, kurum ve kuruluşlarımızın başındakiler mükemmel öngörüleri ile önlemlerini alırlar. Arkadaş rahat olsun, dert etmesin.

Burası ciddi bir forumsa Facebook, twitter, youtube v.b sosyal medyadaki boş yorumlar gibi yorum yapmasın.

Dediği laflara bak, bana kalsa banlardım bu kişiyi ama buranın yönetim anlayışı farklı. Küfür v.b. konularda hassaslar, foruma troll dolmuş ama herhangi bir önlem alınmıyor. Ben de 10 yıl bir forumda adminlik yaptım, bu tür yorumlara ve trollere tolerans göstermezdim. Hele bunu yapan yeni üyelerdense.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #4198 : 12 Şubat 2024, 16:58:22 »
Geçen haftalarda işte bu yüzden Forum’da epey kargaşa yaşandı. Sizden ricam teknik konusunda görüşlerinizi bizimle paylaşın tahminlerinizi de ortaya atın sadece bazı üyelere trolle yaftalamayı kimseye hak vermiyor.

Biz burada kimsenin siyasi görüşünü ele almıyoruz ve almak da istemiyoruz. Arada bir hafif ucu dokunabilir ama ardından arkadaşların çoğu teknik çerçevesine geri dönüyor.

Görüşünüzü ortaya koyun tecrübelerinizi bizimle paylaşın teknik bilgilerinizi arkadaşlara danışın Ve forumu böylelikle kaliteli bir çerçeveye sokun.

Bu saatten sonra benim kimseye akıl verme hakkım yok ama lütfen arkadaşlar burada kendilerine çekidüzen versin.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4199 : 12 Şubat 2024, 17:44:49 »
Geçen haftalarda işte bu yüzden Forum’da epey kargaşa yaşandı. Sizden ricam teknik konusunda görüşlerinizi bizimle paylaşın tahminlerinizi de ortaya atın sadece bazı üyelere trolle yaftalamayı kimseye hak vermiyor.

Biz burada kimsenin siyasi görüşünü ele almıyoruz ve almak da istemiyoruz. Arada bir hafif ucu dokunabilir ama ardından arkadaşların çoğu teknik çerçevesine geri dönüyor.

Görüşünüzü ortaya koyun tecrübelerinizi bizimle paylaşın teknik bilgilerinizi arkadaşlara danışın Ve forumu böylelikle kaliteli bir çerçeveye sokun.

Bu saatten sonra benim kimseye akıl verme hakkım yok ama lütfen arkadaşlar burada kendilerine çekidüzen versin.

Bi de lütfen büyük haberlerde kaynak zorunluluğu olsun, söylenti falansa, böyle bir söylenti var duyan var mı diye sorulabilir gruba bence, çünkü çok uzuyor mesele sonra