Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 853479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #3580 : 12 Aralık 2022, 14:58:04 »
Çin ve Rus menşeli siteler b.k atıyorlar F35’e. Çin ve Sovyet aşığı yanar döner Doğu Perinçek’in gazetesinden başka nasıl haber beklenir ki?
Hindistan’da ki Eurasianews sitesi de problemlerden bahsediyor. Ama her sabah kod istemesinden değil. Genel sık arızalanmadan söz ediyor.
İşin başında 2016-18 arası kod sıkıntısı yaşanmıştı bu uçaklarda.
Hala problemli bir uçak ise neden G Kore 20 adet daha yeni sipariş geçmiş bu yaz peki?

https://www.defensenews.com/air/2022/07/20/south-Korea-to-buy-20-more-f-35s/

Bizim ve Rus/Çin ve Hindistan gibi uçağı alamayanlar uçağın negatif taraflarını evire çevire anlatıp duruyor. Alabilecek olanlarda sıraya girmiş durumda.

Avustralya 72 adet almış bu uçaklardan. Hint basını Avustralya pişman diyor. Avustralya ise çok memnun. Bu tip haberlerin yalan haber olduğunu yazıyor Avustralyalı merciler. Adamlar f35B almayı planlıyorlar.

https://www.defenceconnect.com.au/strike-air-combat/9615-raaf-f-35-fleet-bolstered-new-jets-touch-down

Haydi Japonya ve Almanya’ya siyasal baskıyla sattılar desek, alan ve sıraya giren ülkelerin hepsine de mi baskı yapıldı? Yetişemedikleri üzüme koruk (ekşi) demekten başka birşey değil bu.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2022, 15:14:08 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3581 : 12 Aralık 2022, 16:10:03 »
haber yeni ama aktardığım siteden tam link gelmemiş

Haberleri takip edenler pek olmuyor  bu başlıkta genelde.ama dün gece güney Kore in 11 f 35 i Pentagon tarafından şifreye kapatılmış.g Kore sitelerinde haberler geçiyor.eger doğruysa ki şaşırmam burda f 35 i savunan saf arkadaşlara iyi bir uyarı anlamına gelir

https://inf.news/en/military/c1830cb71359c5b1da767a7ea48fddd6.html

Sanki biz bunları tartışmıştık. Ya da bana öyle geliyor. Belki de Kore değil, başka bir ülke içindi.  ???

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3582 : 12 Aralık 2022, 16:29:10 »

Haberleri takip edenler pek olmuyor  bu başlıkta genelde.ama dün gece güney Kore in 11 f 35 i Pentagon tarafından şifreye kapatılmış.g Kore sitelerinde haberler geçiyor.eger doğruysa ki şaşırmam burda f 35 i savunan saf arkadaşlara iyi bir uyarı anlamına gelir

Sanki biz bunları tartışmıştık. Ya da bana öyle geliyor. Belki de Kore değil, başka bir ülke içindi.  ???

Inf.news hongkong menşeli Çin medya kanalı. Güvenilirliği kesinlikle münakaşa götürür.

İngiltere için tartışmıştık. ALIS ile ilgili İngiliz pilotların yaşadığı açılış kodu problemlerini ve daha sonra LM’nin ODIN sistemini devreye soktuğunu vs vs
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2022, 16:35:01 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3583 : 12 Aralık 2022, 17:02:56 »

Singapur olabilir, Onların da ABD'nin uçak üzerindeki aşırı kontrolcü tavırları için benzer eleştirileri vardı

https://www.savunmasanayist.com/singapur-f-35-alis-kaygisi/
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2022, 17:06:45 Gönderen: İbrahim »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3584 : 12 Aralık 2022, 19:15:21 »
İyi ki F-35 vermemiş bize ABD... Bakın bir de ABD bize kötülük besliyor diyordunuz halbuki adamlar bizi koruyormuş...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3585 : 12 Aralık 2022, 22:53:14 »
İyi ki F-35 vermemiş bize ABD... Bakın bir de ABD bize kötülük besliyor diyordunuz halbuki adamlar bizi koruyormuş...

Aman bir an önce S400'den kurtulalım, ABD bize F-35'i versin diyen başkasıydı sanki.  ;D
Taa o zamanlarda, hatta öncesinde demiştim, ABD bize ambargo uygulamaya devam etsin. BU sayede çok şeyi kendimiz yapacağız. Böyle bir durum olmazsa bizim birşey yapacağımız yok! ABD Hem Türkiye pazarını kaybedecek, hem de Türkiye sayesinde pazar payı azalacak!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3586 : 12 Aralık 2022, 23:27:04 »

Aman bir an önce S400'den kurtulalım, ABD bize F-35'i versin diyen başkasıydı sanki.  ;D
Taa o zamanlarda, hatta öncesinde demiştim, ABD bize ambargo uygulamaya devam etsin. BU sayede çok şeyi kendimiz yapacağız. Böyle bir durum olmazsa bizim birşey yapacağımız yok! ABD Hem Türkiye pazarını kaybedecek, hem de Türkiye sayesinde pazar payı azalacak!

Hala öyle diyorum... F-35 iyi bir uçak...Ama mevcut ABD gerilimleri ile verimli olamaz bize maalesef...

Bu kadar gerilimli ilişkilerin olduğu-çıkar çatışmalarının bu kadar yoğun yaşandığı bir ülkeden silah sistemi alınmaz...
Tabi bunu biz mi istedik onlar mı körükle ateşe gitti o tartışmaya açık...
F-16 takviyesi alıp ABD ile 70 senelik muharip uçak işbirliğini kesmek en iyi seçenek...Zaten gidişat öyle olacaktı...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3587 : 13 Aralık 2022, 08:16:28 »
Müttefiklik ruhuna aykırı davrandıkları için onlar başlattılar. Çok uzun zamandır baskı yaratıyorlardı. Bir terör örgütü var yıllardır uğraştığımız. Ona karşı kullanacağımız silahları bile vermemek için çabaladılar. Ama o terör örgütüne hep destek çıktılar mesela. Ortadoğu ülkelerinin toprak bütünlüğü bizim için önemliydi her zaman. Karşı çıktık. Ama Irak ve Suriye'yi mahvettiler. Oradan buraya milyonlarca göç oldu. Bunun yükünü bize yıktılar. Bu konular anlat anlat bitmez.

Uzun lafın kısası çıkarlar ters düştü. Önceki yönetimler bu konuda da ince bir siyaset izledi. Daha dengeliydiler. Üzerlerindeki baskı daha azdı. O dönemler çıkarlarımız daha uyumluydu. Köprüyü geçene kadar dayı deme politikası uyguluyorlardı. Bu ülkede halkın seçtiği siyasetçileri zorla değiştiren askeri darbelerin ardında yine müttefiklerimiz vardı! Bunu da biliyor oldukları için eski yönetimler gerginlikten uzak kalmaya çalıştılar. Ancak günümüzde bu bile denendiği için bıçak kemiğe dayandı, hatta delip geçti.

Bu işte de bir hayır var. Böyle olmasaydı ne mevcut iktidar, ne de öncekiler özellikle savunma sanayinde bu kadar gelişim sağlamaya tenezzül etmezdi. Yalnız sadece savunma sanayinde değil de her alanda atılım yapabiliyor olsaydık daha güzel olurdu. Ülkemizin kurulduğu yıllarda olduğu gibi. İşte bu her yiğidin harcı değil!

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
Alıntı
ABD hava kuvvetlerine ait F-35 savaş uçağı dikey iniş yaparken yere çakıldı, Pilot fırlatma koltuğunu uçak yerdeyken açtı.

youtu.be/HZKsZ_3LPzQ
https://mobile.twitter.com/Aytarsan

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3589 : 15 Aralık 2022, 22:48:55 »
Öyle bir beddua ettik ki milletçe, F-35 haftada bir kaza kırıma uğramadan durmuyor. Bizi bu projeye geri almadan bu kazalar bitmez. ;D

Latife bir yana pilot hatası gibi duruyor tabii yapılacak incelemelerde olayın tam nedeni ortaya çıkacaktır.