Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 850299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #3060 : 20 Şubat 2021, 20:17:01 »
elbetteki tarafım.kendi devletimin milletimin tarafındayım hemde.elin silahını savunmuyorum. o kadar soru sordum birine bile cevap yazan olmadı tarafsızlar hadin bakem bekliyorum temize çıkarın uçağınızı

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3061 : 20 Şubat 2021, 20:48:47 »
elbetteki tarafım.kendi devletimin milletimin tarafındayım hemde.elin silahını savunmuyorum. o kadar soru sordum birine bile cevap yazan olmadı tarafsızlar hadin bakem bekliyorum temize çıkarın uçağınızı

Arkadaşım her zaman tarafındayım dediğin o milletinin iradesini verdiği bu devlet-hükümet ısrarla F-35 istiyor...

Ben yüzlerce sayfadır F-35'den vazgeçip son kuruşumuza kadar yerli uçağımız MMU'ya yatırım yapalım diyorum...Kimsenin Gavur ABD'ye minneti yok bu forumda.

Tamam madem ki F-35 kötü bir uçak , neden hala milyonlarca dolar verip lobilere F-35 projesine dönmek için para yediriyor bu hükümet...Sayın Akar , Cumhurbaşkanımız neden bu uçağı hala ısrarla istiyor?

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3062 : 20 Şubat 2021, 20:57:23 »
verilen 1.35 milyar $ ını kurtarma peşinde devlet.f 35 in peşinde değil.bence tamamı tiyatro sırf parayı kurtarabilmek adına.bakın biz istedik siz vermediniz diyebilmek adına.patriotda olduğu gibi

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3063 : 20 Şubat 2021, 21:23:24 »
verilen 1.35 milyar $ ını kurtarma peşinde devlet.f 35 in peşinde değil.bence tamamı tiyatro sırf parayı kurtarabilmek adına.bakın biz istedik siz vermediniz diyebilmek adına.patriotda olduğu gibi

Hocam Malatya'da F-35'ler için hangarlar yapıldı , pilotlar eğitime gönderildi ...  Yapmayın Allah aşkına ...F-35 güzel uçaklardı.

ABD bu uçak karşılığında bizden tavizler istemiştir , kendine uygun politika izlememizi istemiştir. Biz de olumsuz yanıt verince S-400'leri bahane ederek bu stratejik uçakları vermemiştir...Mesele bundan ibarettir...

Sizin bahsettiğiniz F-35'in kötü , virüslü , sorunlu , Truva atı olduğu iddiası tamamen yandaş medyanın kamuoyunu bu F-35'lerin verilmemesinden sonra sahneye koyduğu bir tiyatrodur...

İngiltere,İtalya,Japonya,G.Kore ,Hollanda,Belçika,İsrail  vb....  sıraya dizilmiş bu uçakları almak için... Hadi bizim genelkurmay bu uçakların stealth olduğu yalanına inandı , bu ülkelerin genelkurmayları da mı bu kadar saf....?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3064 : 20 Şubat 2021, 21:57:55 »
F-35 güzel bir uçak hatta son insanlı savaş uçağı deniyordu bir ara. Her kadar sorunlu bir imalatı olsa da ya da harbe hazırlık oranı düşük olsa da şu zaman için bu uçağın bir alternatifi bulunmuyor. Bu uçağın görevi bir derin darbe ve bombalama görevleri için çok uygun bir uçak yeri geldiğinde de önleme görevi de yapabiliyor hatta İsrail ara sıra ABD tepki gösterene kadar bu uçağı Suriye'deki hedeflere saldırı için kullanıyordu Suriye hava savunmasının ruhu bile duymuyordu.

Serkan arkadaşımızın da yazdığı gibi biz ABD'nin dayatmalarına karşı çıkıp tek başımıza hareket etmeye başladığımız andan itibaren ABD bu uçakları vermemek için S-400'ü bahane etti olay bundan ibarettir. Hatta İsrail'le aramız bozuk olduğu için İsrail'de istemiyor F-35 sahibi olmamızı.

Buna zaten sadece F-35 gözüyle bakmamak lazım ABD bize şu anda hiç bir silah sistemini satmaz. ABD kongresi ve senatosunda büyük bir Türkiye karşıtlığı var. Avrupa'yı zaten anlatmaya gerek yok işine geldiği gibi davranmaya devam ediyorlar.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3065 : 21 Şubat 2021, 01:33:39 »
son bir kaç iletimde bir sürü soru sordum bu uçakla ilgili. f 35 savunucuları bu uçağı güzel bulanlar sorularıma cevap yazarsa sevinirim.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3066 : 21 Şubat 2021, 03:57:36 »
   Ben şahsen şifre girilerek login olduktan sonra çalıştırılan ALİS/ODİN sayesinde sahibi abd'ye uçağın her türlü lojistik harbe hazırlıkve operasyonel bilgilerini servis eden bir uçağa fazla güvenmem kardeşim.İngiliz pilotun şifreyi girdiği halde login olamayıp uçağı çalıştıramadığı videoyu seyretmişsinizdir herhalde.Son derece sinir bozucu bir durum düşünün hava sahanıza izinsiz yaklaşan bir uçak tespit ettiniz scramble yapıp önleme yapacaksınız ama uçağı çalıştıramıyorsunuz ne düşünürsünüz o anda? Bu olayı uçağın en ateşli savunucuları tatmin edici şekilde açıklayamadı şimdiye kadar.Ne belli abd nin ALİS/ODİN aracılığıyla uçağa erişip şifreyi değiştirmeyeceği? Esasen bu uçak Nato misyonları için daha çok da abd nin düşman gördüğü ülkelere karşı müşterek şekilde kullanılacak bir uçak.Milli operasyonlarınız için abd nin çizdiği sınırların dışında kullanılmaya pek uygun olduğunu düşünmüyorum.Ha yine de 2 filo kadar alalım isterdim niye en başta 5.nesil teknolojiyle tanışmak sensör füzyonu nedir görmek be kendi MMU uçağımız için ilham kaynağı olması için
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2021, 03:59:31 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3067 : 21 Şubat 2021, 07:59:06 »
Fazla sıkıntı yapmayın. Zaten ABD'nin , F-35 verdiği felan da yok bize.  :D :D :D

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3068 : 21 Şubat 2021, 12:09:38 »
F-35 gayet iyi bir uçaktır kötülemeye çalışmamak lazım:)
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #3069 : 21 Şubat 2021, 13:32:34 »
son bir kaç iletimde bir sürü soru sordum bu uçakla ilgili. f 35 savunucuları bu uçağı güzel bulanlar sorularıma cevap yazarsa sevinirim.

Güzel uçağın sadece güzelliğine bayıldığımızdan değil bu beşinci nesil uçakla biz de  deneymiz eksik. Kazanılan tecrübeler MMU projesi için Altın değerindedir.

Bebeğimiz bir gelsin bakalım ve bizi onunla hangarda başbaşa bırakın.