Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852148 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mimkemal

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #2980 : 16 Ocak 2021, 20:41:26 »
F35 ler gelmezse yeni s400 siparişleri yolda demek istiyor hatta ve sonrasında belki su 57 ? Bunu göremeyecek bir şey yok. Artık rol biçilen bir millet yok karşılarında.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2981 : 16 Ocak 2021, 20:46:25 »
Bunun biçilen rolle felan alakası yok...Silah almak pakt almaktır... Yüzünü Batıya dönüp doğudan silah alamazsın... BTR60 , AK-47 alırsın SU-57 ,S-400  , İskender alırsan bu başka anlamdadır...

İster beğen ister beğenme...
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2021, 20:47:20 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı mimkemal

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2982 : 16 Ocak 2021, 21:20:30 »
Bize, bizim istediğimiz şartlar ile silah satabilir, ne yapıp ne yapamayacağımızı söyleyemez bize şantaj yapamazlar. Verilmeyen silahın alternatifini gider alırız. Patriot vermediler gittik s400 aldık. Anlaşmamızdan sonra bizim işimize yaramayacak şartlar ve kısıtlamalar ile teklif ettiler bu sefer biz kabul etmedik. f35ler gelmez ise yeni s400 siparişleri yolda verilen mesaj açık. Anlayan, anlamak istediği gibi devam edebilir.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2983 : 16 Ocak 2021, 23:09:46 »
Bunun biçilen rolle felan alakası yok...Silah almak pakt almaktır... Yüzünü Batıya dönüp doğudan silah alamazsın... BTR60 , AK-47 alırsın SU-57 ,S-400  , İskender alırsan bu başka anlamdadır...

haklısınız silah almak bir nevi safına belli etmek oluyor. ama adamların silahını almak aynı zamanda sana biçilen görevi kabul ettiğinizide gösterir. şu silahı burda kullanma, istediğim şartlarda ve yerde kullan demek size bçilen bir görev olduğunu göstermez mi.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2984 : 17 Ocak 2021, 09:00:21 »
Olay dönüp dolaşıp aynı yere geliyor...1000 sayfadır aynı muhabbet.

Ben köprüyü geçene kadar(milli savunma sanayi ürünlerimiz yapılana kadar) ayıya (ABD,Ab,Rusya) dayı diyelim diyorum.

Siz yok bunlara direkt ayı diyelim bize ne yaparlarsa yapsınlar diyorsunuz...

Tercih sizin. Konuşun bakalım mantıklı mantıklı,  biz bağımsız bir ülkeyiz ne istersek onu alırız deyin. Belki imana gelip sizi dinler gâvurlar...
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2021, 09:03:12 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #2985 : 17 Ocak 2021, 12:56:35 »

Kendi inisyatifimizle gizli sistemleri tedarik etmeseydik halen Yunanin mal gibi bizde bakardik. Cin Cumhurriyetin sayesinde önemli teknoloji transferi oldu.

Neden Cin´den tedarik? Bati " olmaaz... kücük cocuklar bunlarla oynayamaz. Hadi bakalim simdi yatagina" dedigi icin.

" Yahu suna bir avuc F-16 verin sesini kessin. Ama F-15 monbes felan yok"

" Kongreden gecmiyor. Veremiyoruz.

Biz paktimizi daha bastan sectik. Ama vermediler. Simdi de Washington cilgin asik gibi" seni kimseye yar etmem" diyor.

Ilerde SU-57´lerin tedarigi gündeme gelirse sasirmayan.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2986 : 17 Ocak 2021, 13:16:51 »
Olay dönüp dolaşıp aynı yere geliyor...1000 sayfadır aynı muhabbet.

Ben köprüyü geçene kadar(milli savunma sanayi ürünlerimiz yapılana kadar) ayıya (ABD,Ab,Rusya) dayı diyelim diyorum.

Siz yok bunlara direkt ayı diyelim bize ne yaparlarsa yapsınlar diyorsunuz...

Tercih sizin. Konuşun bakalım mantıklı mantıklı,  biz bağımsız bir ülkeyiz ne istersek onu alırız deyin. Belki imana gelip sizi dinler gâvurlar...

Serkan hocam S-400'ler alınmadan önce de onlar sizin ifadenizle dayıydı ne oldu sanki? Terörle mücadele için İHA / SİHA istedik verilmedi, 3 tane Cobra helikopteri için yalvarttılar bizi sonra da lütfedip  fahiş fiyata sattılar bize, F-16 ve F-4'lerde kullanılan akıllı bombaları sırf terör örgütüne karşı kullanıyoruz diye satmadılar, barış kartalı projesini uzattıkça uzattılar, baktılar tazminat ödemeye başladılar ondan sonra uçaklar verilmeye başlandı, bu Sikorsky genel maksat helikopteri projesinde sözleşme imzalanalı 7 yıl oldu hala helikopterler imal edilecekte teslim edilecek, yedek parça olarak kullanmak için Perry sınıfı fırkateynlerden istedik önce kabul ettiler sonra vermediler, sözde ABD dışişleri bakanlığı Javelin tanksavar füzesi için onay vermişti yıllar önce hala haber yok ama bu füzeler Suriye'de teröristlerin elinde geziyorlar hatta zamanında ZPT bile satmadılarda gidip 1998'de Ukrayna'dan almıştık daha sayacağım bir sürü olay var ama işte siz hala S-400'ler'in, F-35 projesine tek engel olduğunu düşünüyorsunuz...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2987 : 17 Ocak 2021, 13:20:16 »
Gerçekten aramızda ciddi bir iletişim sorunu var ... Ben olaya S-400 veya F-35 diye bakmıyorum...

Benim ağzımdan " ABD iyidir , biz bu ambargoyu hakettik , ABD haklı "diye  bir cümle geçti mi? Sayfalardır yazdıklarıma bakıyorum ama bazı arkadaşlar her nasılsa bu sonucu çıkarmış...

Ben S-400 satın alma hakkımız yok da demedim
Parasını ödediğimiz F-35'i iyi ki vermediler de demedim.
ABD haklı da demedim....

Ben sadece bu işler her zaman böyle yürür , gücü olan zayıfa isteklerini dayatır diyorum sadece...İster beğenirsin ister beğenmezsin...Tıpkı Osmanlı zamanında en güçlü devlet olarak bizim de gavurlara isteklerimizi dayattığımız gibi...

Onlar da bize boyun eğmek zorunda kaldı ta ki güçlenip bizi iplemeyene kadar...

Biz de güçlenene kadar  , onlara savunma sanayi ürünlerinde muhtaç olmayana kadar onları idare etmek zorundayız...

Bunun o güçlü devletlerin isteklerinin , dayatmalarının haksız olmasıyla alakası yok... Durum budur , yanlış mı yanlış ama durum maalesef bu...

"Tarih bize insanların tarihten hiçbir şey öğrenmediğini öğretir."

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2988 : 17 Ocak 2021, 13:35:44 »
Gerçekten aramızda ciddi bir iletişim sorunu var ... Ben olaya S-400 veya F-35 diye bakmıyorum...

Benim ağzımdan " ABD iyidir , biz bu ambargoyu hakettik , ABD haklı "diye  bir cümle geçti mi? Sayfalardır yazdıklarıma bakıyorum ama bazı arkadaşlar her nasılsa bu sonucu çıkarmış...

Ben S-400 satın alma hakkımız yok da demedim
Parasını ödediğimiz F-35'i iyi ki vermediler de demedim.
ABD haklı da demedim....

Ben sadece bu işler her zaman böyle yürür , gücü olan zayıfa isteklerini dayatır diyorum sadece...İster beğenirsin ister beğenmezsin...Tıpkı Osmanlı zamanında en güçlü devlet olarak bizim de gavurlara isteklerimizi dayattığımız gibi...

Onlar da bize boyun eğmek zorunda kaldı ta ki güçlenip bizi iplemeyene kadar...

Biz de güçlenene kadar  , onlara savunma sanayi ürünlerinde muhtaç olmayana kadar onları idare etmek zorundayız...

Bunun o güçlü devletlerin isteklerinin , dayatmalarının haksız olmasıyla alakası yok... Durum budur , yanlış mı yanlış ama durum maalesef bu...

"Tarih bize insanların tarihten hiçbir şey öğrenmediğini öğretir."

Keşke idare etmeye tahammülümüz olsa yoksa yazdıklarınız bir nebze olsun anlaşılabilir fakat maalesef ülkemizin etrafında gelişen olaylar ve batı ülkelerinin hem keyfi hem de taraflı tavrı artık tahammül edilebilir sınırı aştı bu olayların idare edilebilir bir tarafı kalmadı.

Artık bu ülkeler eskiden arkamızdan gizlice iş çeviriken şimdi aleni bir şekilde her istediklerini yapabileceklerini zannediyorlar fakat unuttukları şey artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2989 : 17 Ocak 2021, 13:55:54 »
Tabi ki direneceğiz , karşı koyacağız ...

Ama bazı arkadaşlar batının bu iki yüzlülüğüne çok şaşırıyor ki ben de onların şaşırmalarına şaşırıyorum... Emperyalizm zaten hep buydu...

Menderes ve sonrası hükümetler ;  ABD yardımlarıyla memleketin kalkınıp refaha kavuşacağını zannedenler bu rezilliğin sorumlusudur.

İlk tokatı Kıbrıs ambargosuyla yedik. Şöyle bir kendimize gelir gibi olduk  ancak sonra Özal ile birlikte yeniden gevşedik bunların kulu-esiri olduk...Şimdi tekrar tokat yiyiyoruz... Olan budur... Yoldan çıktığımızı gördüklerinde basıyorlar tokatı ... Yollarına girince sıvazlıyorlar sırtımızı...

4 ABD savaş gemisi limanlarını bombaladığı için ülkelerini emperyalistler için pazar olarak açmak zorunda kalan Japonya bu aşağılanmayı hiç unutmayıp nasıl ki çok çalışarak bir Dünya devi olduysa biz de ABD'nin bize attığı bu tokatı hiç unutmayalım , çok çalışıp MMU , TF-2000 yapabilen bir dev olalım emi...?

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2021, 14:00:29 Gönderen: serkan1976 »