Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 826878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #2780 : 14 Haziran 2020, 02:38:46 »

Skywolf hocam F-35 gelmiyor , duydunuz mu😴😴😴

Elleme gelmesin.
Şöyle 4-5 yıl adı bile anılmasın hatta.
Yarın Ruslar geliyor. Haydi bakalım yine ne senaryolar okuyacağız.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2781 : 14 Haziran 2020, 10:53:39 »
Ben bizimkilerden " bıçak kemiğe dayandı" açıklaması bekliyordum , sessizlik hakim.

Skywolf hocamın söylediği gibi Ruslar anında Türkiye'ye damladı.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve Savunma Bakanı Şoygu bugün Türkiye'ye gelmiş. Gündem yoğun ama belki Su-35 teklifi gündeme gelebilir...

Zaten F-35 iptaliyle dört köşe olan Ruslar bir de Rus uçağı satarsa bize mest olurlar.

Bizimkiler ABD'ye inat S-400 almıştı,F-35 kararı sonrası bir Rus uçağı haberi patlatabilir bizimkiler.
Çünkü aylardır Rusların Su-35 teklif ettikleri ama Türkiye'ye ABD'nin F-35 kararını beklediğimiz konuşuluyordu. Hatta idef'e Su-35'i gösteri uçuşu için göndermişlerdi aniden .

Artık F-35 işi resmi olarak da sonlandı.

Mantığım ya F-16 alımı ya da yeni tip muharip uçak alınmayacağını söylüyor ama bizimkiler ters köşe yapmayı çok severler,mantıklı kararları pek vermezler biliyorsunuz...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2782 : 14 Haziran 2020, 10:58:20 »
Valla delikanlıyım diyen, macasi yiyen gider su35 alir. S400'un yanina koyar. Ama bizim odleklerde o yurek var mi? Hiç sanmiyorum!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2783 : 14 Haziran 2020, 11:27:46 »
Bence Su-35'de alınabilir. Kullanılabilir. Her ne kadar bize uyumlu olmasa bile...

Belki ileride iki ülke arasında gerilime neden olan konularda değişiklikler meydana geldiğinde, anlaşma sağlandığında S400 ve Su-35 gibi sistemler başka bir ülkeye, mesela Libya'ya hibe görünümünde ama karşığı bir şekilde alınarak verilebilir. Fakat o zaman yine ABD güdümüne girmiş oluruz. Şu anki durumda bunun gerçekleşme olasılığı yok. Zamanımızda herşey çok hızlı gelişiyor. Belki 4-5 sene sonra olabilir!

Not: Su-35 İDEF değil Teknofest'te uçmuştu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2784 : 14 Haziran 2020, 11:35:26 »

Skywolf hocam F-35 gelmiyor , duydunuz mu😴😴😴

SKYWOLF üstad; ''F-35' ler günün birinde illaki gelecektir'' öngörüsünü yaparken yanlış bir şeyler söylemiyordu.. Ayrıca ben de aynı şeyi söylüyordum. Bu öngörü, O zamanın gerçekliğinde söylenmiş ve ayağı sağlam temellere basan öngörülerdi. Nitekim Amerikalılar, son ana kadar beklemiş ve Türkiye' yi kararından caydırmak için ellerinden geleni yapmışlardır. Fakat casusluk şebekeleri, büyük ölçüde karar mekanizmalarından ayıklandığı için; Türkiye' nin kararına etki edemedikleri anlaşılıyor.

Son 3-5 yılı analiz ettiğimizde, paradigmaların büyük ölçüde değiştiğini söyleyebiliriz. Eski paradigmaya göre; ABD' Türkiye' yi kaybetmek istemeyecekti, kontrolünde tutmak isteyecekti veya kararlarına bir şekilde tesir etmek isteyecekti. İstedi de... fakat yeteri kadar başarılı olamadı.

Bir diğer neden... Amerika, kendine başka bir iş ortağı seçti; Kürtler. Gerekirse bunun nedenlerini , başka bir konu başlığında konuşuruz.

Konumuza dönecek olursak; Türkiye' nin Amerika' dan bağımsız olarak kendine yeni bir rota çizmesi gerekiyor. Her alanda Amerikan bağımlılığından kurtulmamız gerekiyor. Biz istemesek bile adamlar zorluyor. Ya bendensin, ya da kara toprağın! diyorlar. Büyük planlarını gerçekleştirmek için ne gerekirse yapmak isteyeceklerdir. Zaten Türkiye' yi üstüne binecekleri beygir olarak görüyorlardı; at değiştirdiler. biraz da Kürtlerin sırtına binelim dediler. Onlar bizim kadar vahşi değil. Biz yeri geldiğinde sırtımızdan atmasını da biliyorduk. Fakat yaşanan süreçte, onlar daha kullanışlı. 

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2785 : 14 Haziran 2020, 12:11:14 »
Dün hukümete yakın medyadan F-35 haberlerine bakıyordum.Hükümetin, ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerini beklediği, Trump'un tekrar seçilmesi halinde F-35'leri vermek için Amerikalıların kendilerinin Türkiye'nin kapısını çalacağı yazıyordu. Eğer gelişmeler olumsuz olursa da başka alternatiflere yöneliceğimiz ve bunun Amerikalı yetkililere anlatıldığı yazıyordu.

Ben bu saatten sonra bu haberlere yorum yapmaya gerek görmüyorum herhalde bizimkiler hala kendilerini bulunmaz Hint kumaşı zannediyorlar. Sanki seçimleri kazanınca Trump'un başındaki Kongre - Senato ikilisi onu tekrar engellemeyecek. Daha önce de yazmıştım Trump'a kalsa uçaklar çoktan Türkiye'ye gönderilmişlerdi. Orada işler maalesef bizim buradaki gibi yürümüyor...
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2020, 12:19:33 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2786 : 14 Haziran 2020, 12:17:37 »
Dün hukümete yakın medyadan F-35 haberlerine bakıyordum.Hükümetin, ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerini beklediği, Trump'un tekrar seçilmesi halinde F-35'leri vermek için Amerikalıların kendilerinin Türkiye'nin kapısını çalacağı yazıyordu. Eğer gelişmeler olumsuz olrsa da başka alternatiflere yöneliceğimiz ve bunun Amerikalı yetkililere anlatıldığı yazıyordu.

Ben bu satten sonra bu haberlere yor yapmaya gerek görmüyorum herhalde bizimkiler hala kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannediyor. Sanki seçinmleri kazanınca Trump'un başındak Kongre - Senato ikilisi onu tekrar engellemeyecek. Daha önce de yazmıştım Trump'a kalsa uçaklar çoktan Türkiye'ye gönderilmişlerdi. Orada işler bizim buradaki gibi yürümüyor...

Dogru söylüyorlar. Gercekten bulunmayan hint kumasiyiz. Harita üzerindeki stratejik pozisyon her dis ülkenin agizin suyu akar. Incirligin altyapisi yüksek kapasiteli hava üssü icin bölgede baska bir alternatifi yok. Üslerini Yunanistana nakletseler Incirlik gibi ulasim pozisyonlarindan cok feragat edecekler.
Daha Kürecige hic deginmedim bile.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2787 : 14 Haziran 2020, 12:31:12 »
Dün hukümete yakın medyadan F-35 haberlerine bakıyordum.Hükümetin, ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerini beklediği, Trump'un tekrar seçilmesi halinde F-35'leri vermek için Amerikalıların kendilerinin Türkiye'nin kapısını çalacağı yazıyordu. Eğer gelişmeler olumsuz olrsa da başka alternatiflere yöneliceğimiz ve bunun Amerikalı yetkililere anlatıldığı yazıyordu.

Ben bu satten sonra bu haberlere yor yapmaya gerek görmüyorum herhalde bizimkiler hala kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannediyor. Sanki seçinmleri kazanınca Trump'un başındak Kongre - Senato ikilisi onu tekrar engellemeyecek. Daha önce de yazmıştım Trump'a kalsa uçaklar çoktan Türkiye'ye gönderilmişlerdi. Orada işler bizim buradaki gibi yürümüyor...

Dogru söylüyorlar. Gercekten bulunmayan hint kumasiyiz. Harita üzerindeki stratejik pozisyon her dis ülkenin agizin suyu akar. Incirligin altyapisi yüksek kapasiteli hava üssü icin bölgede baska bir alternatifi yok. Üslerini Yunanistana nakletseler Incirlik gibi ulasim pozisyonlarindan cok feragat edecekler.

Amerika için İsrail dışında hiçbir ülke vazgeçilmez değildir hocam. Stratejik pozisyonu ne olursa olsun ABD ile çıkarların çatışmaya başladığı an senden kötüsü yoktur. Bu çevremizdeki ülkelerin neler yaşadıklarından belli oluyor zaten. Bakın haritada stratejik olarak önemli bir ülke olsakta müttefik dediğimiz ülkelerin çoğu askeri açıdan bize gizli bir ambargo uyguluyor. Örnek verecek olursam bugün kara ve hava sistemlerinde motor konusunda çok büyük sıkıntılar çekmemiz bunun sonucudur maalesef...
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2020, 12:33:33 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2788 : 14 Haziran 2020, 12:34:53 »
Dün hukümete yakın medyadan F-35 haberlerine bakıyordum.Hükümetin, ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerini beklediği, Trump'un tekrar seçilmesi halinde F-35'leri vermek için Amerikalıların kendilerinin Türkiye'nin kapısını çalacağı yazıyordu. Eğer gelişmeler olumsuz olursa da başka alternatiflere yöneliceğimiz ve bunun Amerikalı yetkililere anlatıldığı yazıyordu.

Ben bu saatten sonra bu haberlere yorum yapmaya gerek görmüyorum herhalde bizimkiler hala kendilerini bulunmaz Hint kumaşı zannediyorlar. Sanki seçimleri kazanınca Trump'un başındaki Kongre - Senato ikilisi onu tekrar engellemeyecek. Daha önce de yazmıştım Trump'a kalsa uçaklar çoktan Türkiye'ye gönderilmişlerdi. Orada işler maalesef bizim buradaki gibi yürümüyor...

Ülkemizi yöneten iktidarı devirmek için darbe girişimini gerçekleştiren ABD'deki güç değişmedikçe ister Trump gelsin, ister bir başkası, sonuç değişmez gibi görünüyor. Aynı durum bu gücün burada istediği değişim için de geçerli. Bunu kavramaları zor.

O üssü Irak'ın kuzeyine veya yakın başka bir bölgeye taşıyabilirler. Herşeyin alternatifi var.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2789 : 14 Haziran 2020, 13:11:11 »
Fırat'ın doğusuna kürt devletini kurup hava üssünü kurunca maalesef anlarsınız İncirlik üssünün fos olduğunu...

Trump seçimi kazanırsa F-35'ler geleceğini ummak sadece naif bir saflıktır.Ne değişecek de F-35 gelecek acaba?
Durmadan ABD kuklası Sisi'ye veya İsrail'e söversen yine gelmez F-35....

AKP köklü bir politika değişikliği  yapmadığı sürece F-35 gelmez.
Aslında ben MMU için F-110 motoru vermesine bile çok şaşırdım vallahi...